Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

peto75
5. apr 2013

@tilly
@bebel
Chinok je skor mestsky model, je tazsi na vylety, ale zase robustnejsi a to predne koleso je vzdy k dispozicii.
Ja som chcel ist tiez do Prahy, od dveplusdve.cz viem ze tam budu vystavovat a budu mat zaujimave zlavy, vysku nechceli 🙂 prezradit. Ale ideme k rodine ....

peto75
5. apr 2013
peto75
5. apr 2013

@peta2999 voziky mali/majú nazivo v BA v sportservise P.Biskupice, vyhradny dovozca na Slovensko.
http://www.sportservis.sk/pre-deti/cyklovoziky-...

bebel
5. apr 2013

@peto75 stále bude ľahší s 1 dieťaťom ako teraz s 2 😉 . Ja som mestský typ a neskôr ho budem používať miesto kočíka. 🙂

tilly
5. apr 2013

Taak som videla chinook a teda mat o dva roky mensie dieta, beriem ho ... Len mm sa nepacil. Ma svoje plusy aj minusy. Cx je asi tak celkovo lepsi... Ale ten dvojmiestny je lepsi ako cx. Cx je uzsi o dost. Inak malu teraaz super ceny na vystave

tilly
5. apr 2013

@peto75 ano, to som videla...
takze si asi bol na vystave, mali tam aj chinok aj cx za 20tis CZK... na chinook je to super cena, dali dole 6tis korun, co je pekna zlava... a da sa polohovat, vlastne aj nozicky sa mu tam polohuju, fakt super vozitko, ale CX ma vyssi vnutorny priestor, cize pre nas je to lepsie, lebo krpec ma 3,5 roka.. aj ked som tam isla s tym, ze cx predam a beriem chinnok, ale tak nevyskusam ho, skoda... bola som nazhavena...
inak celkom fajn vystava, prebehli sme vsetky tie regiony, mali aj cyklomapy a vasnivo tam o tych svojich regionoch rozpravali, bolo to mile a poucne, uz vieme, kam chcem ist, aj kam nepojdeme 😀 😵

a bolo tam kooopec karavanov... ideme v lete s karavanom na dovcu, tak sme si to boli omrknut...

louiset
5. apr 2013

Čaute, cyklovozík používame viac ako 4 roky a sme nad mieru spokojní. No naša staršia dcéra už moc nevydrží byť v cyklovozíku počas dlhšej jazdy na bicykloch, tak by som rada vedela, či náhodou nemáte niekto skúsenosti s cykloprívesom WEEHOO ? Je to pre väčšie deti a príde mi o mnoho bezpečnejší ako ťažné tyče. Vďaka

tilly
6. apr 2013

@louiset to vyzera dobre 😵 ja som chcela take koleso, tiez sa to takto upina za bike... neviem ako sa to vola u nas, ale nemci na to maju vyraz ako na prives... fahrradanhanger... u nas to neviem najst pod ziadnym nazvom a ani na probike v prahe to nebolo...

peto75
6. apr 2013

@louiset - skús zájasť do cykloservisu v podunajských biskupiciach a vyhľadaj predavača Ruda, on má dve deti, používajú roky cyklovozík aj práve weehoo cyklopríves. Alebo si tam najprv zavolaj .

tilly
6. apr 2013

@peto75 bol si na vystave v prahe?

peto75
6. apr 2013

@tilly - nie nebol som, bohužiaľ, chcel som tam kúpiť cx1. Ale ...

tilly
6. apr 2013

@peto75 skoda... CX1 mali za 20tis CZK aj chinnok mali za 20tis CZK, akciu maju do konca aprila... ale minuly rok sa na tu akciu nechavala zaloha 1000 CZK... tak neviem, ci teraz daju zlavu aj bez toho... este budu buduci vikend na vystave pro dite ci for kids ci ako sa to vola...

peto75
7. apr 2013

@tilly For KIDS bude dalsia vystava, CX1 model 2013 za tu cenu je zaujimavý, prepocet je cca 780EUR, u nas sa bezne predava ovela vyssie.

tilly
8. apr 2013

@peto75 ano, je to dobra cena... to sa oplati tam ist a najlepsie je dopredu si zavolat a nech ti rovno tam vozik donesu, alebo nech maju niekoho v sklade, aby si si ho mohol rovno zobrat 😉

a ta aqua je prekrasna farba

louiset
9. apr 2013

@peto75 vdaka za radu, urcite sa pojdem popytat

neti
13. apr 2013

@pietra
@pietra kupili sme cyklovozik, ale mala v nom nechce sediet mate nejaky tip ako ju zvyknut ma 2,5 roka. dakujem

pietra
13. apr 2013

@neti neviem, co by som poradila. Snad len to, ze navykat postupne. Cize nie rovno dlhy vylet, ale len tak na 10 minut vybehnut, urobit zastavku pri nejakom zaujimavom mieste, nech si vylet vo voziku spaja s niecim pozitivnym a postupne cas natahovat

tilly
13. apr 2013

@neti skus jej tam navesat hracky okolo, robte trasy, kde je nieco zaujimave v okoli a tak... mne maly vydrzi skor vo voziku ako v kociku, on to ma velmi rad... a vela vidi...

peto75
13. apr 2013

@neti - ja som zase v ejdnej cyklodiskusii cital, ze vozik rozlozili a dali do izby na hranie, dieta si zvyklo, malo z neho domcek, kde sa hralo a podobne. Potom po par dnoch ho zobrali von na kratko, len na par minut (ak mas k nemu dokupene aj predne koleso resp. kolesa ) ako kocik. A az potom zapojit za bicykel. Ale zalezi od moznosti.

neti
14. apr 2013

vybornr dakujem vyskusam nam aj predne koleso

neti
14. apr 2013

@tilly dakujem za tip vyskusam

trnka77
14. apr 2013

baby má niekto skúsenosť s touto cyklosedačkou??

peto75
25. apr 2013

@neti - podarilo sa? My si požičiavame vozík od kamaráta, CX1, malémus a tam páči, na začiatok sme volili také 2hodinové výlety, vždy sa niekam odviezť, niečo pozrieť ( hádzať si kamienky do jazera, nové preliezky) a zase ďalej a taký okruh. A postupne pridávať.

neti
25. apr 2013

dakujem za inspiraciu. konecne sme nato prisli. klarka mala hysaky pretoze neznesie to prikrytie predu. Asi nejaka foema klaustrofobie. ked jej to tam nedacame tak v pohode. zatial chodime len na kratke vylety. ale uz bez kriku.

bebel
26. apr 2013

@peto75 fyi http://www.dolne-rakusko.info/portal/sk/kampagn... 😉 Cyklomapu si nechaj poslať 😎

peto75
28. apr 2013

@bebel - vdaka za stranku, pozriem si aku mapu posielaju, bol som na vysatve cestovneho ruchu v INCHEBE, nejak zaciatkom tohto roka, prineisol som si kopu map z Rakuska, Moravy ale aj zopar Slovenska. Plany su, budeme mat co pojazdit.

tilly
30. apr 2013

inak o trasach sme co to popisali v teme, kam s detmi na bicykli 😉
@peto75

peto75
30. apr 2013

@tilly - hned som som si to pozrel, budem mat z coho cerpat, malemu sa vo voziku paci to je hlavne, teraz len mu najst zaujimave ciele, prave riesim ako do auta dat vozik, bicykel, resp. bicykle. Doteraz som nekupoval nosic na strechu, ale zda sa ze budem musiet zainvestovat. 🙂

tilly
1. máj 2013

@peto75 my mame nosic na gulu auta, stal cca. 60€, je velmi jednoduchy, ale boli sme s tym aj v rakusku... teraz tatko kupil novy nosic, na tri bicykle, ale ten stal uz cez 400 😅

a urcite treba pojazdit trosku, nie len tu okolie, rakusania maju ovela lepsie cesty ako my... aj taliani 😉 potom, ked nieco zaujimave najdes, napis

bebel
1. máj 2013

@peto75 aj my máme zadný nosič na guľu thule na 4 bicykle. Odporúčam....

btw: videli ste toto? http://deti.bazos.sk/inzerat/24882731/Cargo-bic... 😅 😎 príšerné