Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

andika10
7. júl 2010

@petrabalaz prosim ťa mohla by si mi dať link na toho predajcu? dik

petrabalaz
8. júl 2010

@andika10 - www.jago24.de
da sa to prepnut aj do cestiny.

andika10
8. júl 2010

@petrabalaz ďakujem

majkokova
9. júl 2010

dievčatá potrebujem súrne pomoc ☹ , chystáme sa na cyklo týždňový pobyt do čiech 😀 a potrebujem zohnať náhradné plastové poistky čo držia koleso 😝 , každá rada pomôže, ďakujem 😉

janka_a
9. júl 2010

@majkokova a bezne v cyklo obchodoch si ich nezohnala?

majkokova
10. júl 2010

@janka_a veď to práve že nie ;(
už neviem čo mám robiť a v štvrtok idem do čiech 😝 ale neviem či sa nebudeme len kúpať a vozíček nechámedoma, no rada by som ho zobrala 😅

majkokova
10. júl 2010

teraz som kukla emimino a tam je táto fotka, šikovné! 😉
dám ju aj tu nech uľahčím hľadanie zúfalcom ako som bola ja ☹ no teraz som už šťastná 😀 a hneď v pondelok idem na nákupy 😵
ináč volá sa to že pružinová poistka 😉 (som múdra, teraz 😉 )

petrabalaz
11. júl 2010

ahojte,
tak dalsi vikend s vozikom za nami, mozem pridat dalsie skusenosti.uz mam vyskusany vozik za bicyklom aj ja. na rame drzi uplne v pohode. manzel tvrdil,ze na rovine ho neciti,tak ja som ho citila a hore kopcom ani nehovorim.ale pomalsie tempo vsetko spravi. to bude ale kondicka po lete. no a tiez som bola na korculiach. tak to je ina pecka. vozik som vobec necitila. manipuluje sa s nim uzasne a dokonca aj brzda brzdila. cim dalej ten vozik mame, tym som s nim viacej spokojna a som rada,ze sme ho kupili.
no a vcera sme videli nazivo cheriot. to je ina cenova aj kvalitativna uroven. pruzenie je uplne uzasne, vnutorne sedenie pre deti nehovoriac. je to pohodlne, odvzdusnene. kto planuje narocnu cyklistiku aj po horach,tak urcite odporucame ten. ale na beznu rekreacnu cyklo a korcule staci aj tento.
tak vela zdaru s vozikmi.

majkokova
24. júl 2010

ahojte, tak dneska sme prišli z dovči, ktorú sme mali v pláne stráviť na bikoch, no tento vozíček nám ju teda poriadne pokazil :( V prvý deň som bola nadšená, akurát sa mi nevidelo že cinká, celý sa hýbe, ale malej to nevadilo 😲 a ja som si na to rýchlo zvykla 😝 no na tretí deň sa mi pokazila celá dovolenka ☹ keď na šťastie na rovnej ceste sa do kolesa navinula celá pružina, vytrhala dedovi vidlice a s malou to tak trhlo, že sa bojí, len keď sa na ten vozík pozrie ☹ teraz si vyčítam že akú somarinu som urobila, radšej som si mohla našetriť na ten drahší, kvalitnejší. No ale na šťastie sa nám to stalo na rovnej ceste keď sme nešli moc rýchlo a dedo si toho hneď všimol. Ani si nechcem predstaviť čo by sa mohlo stať, keby sme nedaj boh išli dole kopcom! ☹
Takže keď to zhrniem napísala som pani čo som od nej vozík kúpila či by som ho mohla vrátiť, lebo už v nom nemám dôveru, tak som zvedavá čo mi odpíše. Ak sa to nebude dať vrátiť, rada ho posuniem niekomu ďalšiemu, no vôbec ho neodporúčam!!!! Ale ak chcete v ňom voziť deti do škôlky, alebo len tak po dedine tak úplne stačí, no na viac ako 3km by som ho neodporúčala ☹

jamaat
24. júl 2010

@majkokova Nerozumiem, aká pružina sa do ktorého kolesa navinula.

zuzana06
25. júl 2010

Ahojte som rada, ze je tu tak vela priaznivcov cyklovozikov, pretoze neviem, ci ste pozerali 22.07. spravy ma markize a tam bola reportaz o 1. zraze cyklovozikov na slovensku. my mame 4mesacnu dcerku a zucastnili sme sa tohto uzasneho stretnutia a nazory vodicov z tejto reportaze, ze take nieco nepatri na cesty ma neskutocne stvu, nech kazdy jazdi podla predpisov a nemozu mu cyklovoziky vadit na ceste, no nie?

inak mame vozik chariot a musim povedat, ze nase dieta je v nom maximalne spokojne, vozime ju v nom uz od dvoch mesiacov, mame tam tu vlozku a je to super, mala vsetko vidi a aj zaspi v pohode

- je to sice velka investicia, ale zasa na druhej strane budeme vozik vyuzivat minimalne 5rokov a to normalny kocik urcite nie, ved by sa nam tam nestala uz ani o rok, takze ja som skor vyberala lacnejsi kocik a usetrene peniazky sme investovali do vozika, my jazdime na bajkoch dost vela, takze sme rozhodne chceli odpruzeny vozik a po nasich skusenostiach z terenu, mozeme len odporucit, dokonca sa nebojime nechat tahat vozik aj nase dve starsie deti, vid foto 13rocny syn . za tie dva mesiace sme ocenili funkcnost, vsetky casti si vozite zo sebou- sietku, clonu proti slniecku, aj igelit, ktory vyuzijete proti prachu, vetru aj dazdu, kedze mozete otvorit bocne vetranie a zpredu ma natiahnutu foliu, priestor vo voziku sa ani neprehrieva, malicka ma dostatok miesta na spinkanie a je v takom pololahu, takze mam pocit, ze lezi este lepsie nez vo vajicku, dokonca sa na nu pozerala aj nasa detska doktorka, ako v tom lezi a hovorila, ze to je super vymyslene, ze sa tam tie deticky nemusia tak krcit, ako v autosedacke

mame skusenost, ze v podunajskych biskupiciach mate moznost si vozik pozicat a vyskusat, ci vam vyhovuje, je tam personal,ktori naozaj vie poradit a odpovedat na vsetky otazky a taktiez, ak mate niekto otazky ohladne tohto vozika, radi aj s manzelom odpovieme, jazdime po cestach aj v lese a teraz sa chystame o tyzden do terchovej a vozik samozrejme berieme zo sebou, takze sa uz teraz tesime na prijemne stravene chvile

petrabalaz
26. júl 2010

majka, tiez neviem presne co sa vam stalo? mozes to blizsie opisat. lebo si ma trocha zneistila.

inac pre vsetkych cyklistov. ti co mate viacej peniazkov,urcite investujte do drahsieho vozika. ja som s nasim joggerom spokojna, ale kebyze viacej chodime na cycloch,tak volim urcite drahsiu variantu. no a tiez mam moznost teraz skumat viacej chariot a to sa fakt neda porovnat s joggerom. je to tam vsetko premakane. pruzenie je vymyslene uplne uzasne, polstrovanie na sedenie je makucke a prisposobene malym detickam. keby sme mali viacej penazi,tak nevaha.ten nas vozik vyzera pri nom ako "chudobny pribuzny".
ale ako pisem,ja som s nasim spokojna. nam to staci.vyuzivam ho hlavne na korcule. na bicykli s nim chodime na jeden sup max. 15km. ziadnu lesnu cestu by som sa na nom neodvazila. dost to vsetko cinka a mala by som pocit,ze sa rozpadne. len teraz som trocha v pomykove,co sa to stalo majke. tak dufam,ze nie je nebezpecny.

majka,daj prosim vediet,co sa vam stalo.

majkokova
26. júl 2010

takže my sme s tým vozíkom najazdili asi 100km na bicykli, je pravda že vo všetkých možných cestách (staré panelovky, lesné cesty, cyklo trasy, po hlavnej, poľnej) a vozík to držal, pustil až na rovnej ceste prvej triedy. A to tak že tá ty čo ide od vozíka ku bicyklu a zapína sa na tyč čo drží koleso je ukončená tou pružinou, tam sa to niako porúchalo a tá pružina sa namotala na koleso a polámala vydlice a vozík držal len na tej látkovej poistke, tá je chvála bohu silná...

ani si neviete predstaviť ako ľutujem že som si nenašetrila viac a nekúpila minimálne ten croozer, alebo chariot. Aj to ináč vyzerá a je to určite bezpečnejšie! no teraz mi nezostáva nič iné, len si nechať tento (pani čo som ho od nej kúpila mi ho nevyreklamovala) a porobiť to tak aby sa to už nestalo. Vraj tam pasujem ten držiak s tých drahších modelov teda dúfam, a musím tam niako doriešiť aj to spanie a ked sa mi rozbije tak si kúpim chariot :D

nikush
26. júl 2010

@majkokova
ako ta tetka je fajna koza...ta sa to znici od vyroby, neklepala si po tom kladivom a ona to nevyreklamuje???? ta by videla, ci nie....by nerozdychala ten rozhovor!!!!

bmmz
26. júl 2010

@majkokova no ak mas na tu predajkynu kontakt tak jej pohroz obchodnou inspekciou ...inac my mame tiez infantastic ale priamo z nemecka od firmy jago.... ale upinanie manzel prerobil na rychloupinak, no to pruzina sa moze urvat aj nam ... 😢

majkokova
26. júl 2010

no baby a to keď budete vedieť že som ho kupovala pred mesiacom? a môžem si s tým ... lebo pani mi to dopredu napísala :( vraj to ona má tiež z Nemecka a je tam drahé poštovné :( a naspäť mi ho vziať nemôže! takýto ľudia predávajú na mmb :( ale moja chyba, keď mi to napísala mala som od toho cuknúť... teraz mám len oči pre plač

majkokova
26. júl 2010

ináč tá pani predáva cez mimibazár a volá sa Erika Durikova nick má Ciko a ID 36337
nerobím to v zlom, no nechcem aby sa nachytal ešte niekto ďalší, takýto ľudia by nemali ani predávať ☹

nikush
26. júl 2010

@majkokova
12eura je na reklamaciu podla nej drahe postovne???????????????????????????
vazne by som to riesila SOIkou, nech jej stiahne zadok, tava jedna nenazrata

petrabalaz
27. júl 2010

majka a to sa doruchala priamo ta pruzina? akoze sa odtrhla od toho uchytu na tyc?

pre bmmz - dostali ste k tomu voziku aj nejaku fakturu? lebo nam prisiel vozik bez papierov. nejako som to neriesila,ale po tom, co sa stalo majke,by som asi mala.

majkokova
28. júl 2010

@petrabalaz hej pustila presne tá pružina, neuveriteľné, že? ona sa vytiahla nie z tej tyče od vozíka, ale od toho úchytu s kolieskom...
ináč ani ja som nedostala žiadnu faktúru ani doklad o zaplatený, len mi prišiel vozík v kartónovej krabice

zvalka
28. júl 2010

@majkokova to ma mrzi, ze mate taketo skusenosti s vozikom 😒 je mozne, ze by sme ho kupili aj my, keby sme pockali do jari... ma mrzelo, ze sme mohli usetrit, ale teraz to uz asi lutovat nemusim hadam. nastastie ste zanho nedali nejakych 300 eur, ved ho skus predat, mozno niekomu aspon ako si pisala na cestu do skolky postaci. my nemame ani chariot, ani croozer, ale tomboy - nemecky. je velmi kvalitny a vyzera, ze by nemal sklamat. mm je s nim velmi spokojny, presli sme s nim rozne tereny, a je zatial v poriadku. len teraz boli horucavy, tak sme nechodili, ale uz sa od zajtra chystame zase, hadam si mala neodvykla 😅 lebo vtedy v nom bola spokojna 🙂

majkokova
28. júl 2010

@zvalka no vezmite aj nás, aj našej sa vo vozíku páči ;)

ale mám dobrú správu, po vašich príspevkoch som sa rozhodla sa v tom trošku povŕtať a vyzerá to tak že uspejem. Pani hrala formu, urážala ma že som sa jej už na začiatku nepozdávala a že ja si pokazím vozík a ona mi ho má vyreklamovať, no poviem vám des, ale postarala som sa jej o minimálne vredy na žalúdku, lebo teraz musí začať riešiť môj problém a najlepšei je že na vlastné náklady! takže som rada že ste ma podržali, ste zlaté, ďakujem a napíšem ako som dopadla

zvalka
28. júl 2010

@majkokova drzime palce 😉 inak som zvedava, ake budu skusenosti s tymito vozikmi po sezone, teraz to bola novinka a vsetci boli nadseni, hadam nebudu vsetci sklamani ako ty 😒

majkokova
29. júl 2010

@zvalka hádam nie 😒 ono v každom takomto tovare sa niekde nájde chyba 😅 od toho slúžia reklamácie... A toto sú vozíky model 2008 tak už ich asi majú aj dlhšie ako ja (mesiac) 🙂

a dopadla som tak, že pani čo som kúpila do nej vozík dostala upozornenie od admina 😀 že keď predáva nový tovar musí riešiť aj reklamácie 😎 , takže vozík odchádza na reklamáciu 😀 už len aby to firma v Nemecku reklamovala 😒 ... tak držte palce ďalej a ja dám zas info ako som dopadla...

zvalka
29. júl 2010

@majkokova no su 2008,ale my ked sme chceli kupit,nebol nikde. Asi by sme ho tiez vzali. Ja som ho objavila,az ked sme mali nas doma. Ale tak hadam len ten tvoj bol taky nepodareny. Mm akurat siel s malou s vozikom. Tak mam oddych.

klementina
29. júl 2010

ahojte, nepotrebujete niektora tu novorodenecku vlozku do cyklovozika? mam ju na predaj, pouzili sme ju len raz, mala neznasala kocik a my sme mylne predpokladali, ze v cyklovoziku sa jej bude pacit, ale neznasa asi vsetko, kde je priputana. tak preto. ak by ste mali zaujem, napiste mi do IP

kattom
29. júl 2010

ahojte, ja sa chcem spytat,mam 3,5 rocneho syna (16kg) a 1,5 rocnu dceru (10kg). mate niekto skusenosti s vozenim dvoch vacsich deti naraz v cyklovoziku? uvazujeme o kupe kvoli vodeniu do skolky - max.20 min jedna cesta vramci maleho mesta /klasicke chodniky +asfaltova cesta/ a toto riesenie nam pride jednoduchsie a bezpecnejsie ako dve cyklosedacky na jednom bicykli. mozete nam niekto poradit? pripadne sa podelit o tipy, ze ktory vozik je vhodnejsi? (googlit googlime,aj v cykloobchode sme sa boli pytat, ale chceli by sme aj info z praxe)

majkokova
30. júl 2010

@zvalka no vidíš a dobre aj že ste ho nikde nenašli, teraz sa nemusíš strachovať čo sa s ním môže stať ☹
podľa mna sa vždy nájde chybička, ktorá pustí z piatich vozíkov na jednom, ale stalo sa to mne.. ale tento vozík nie je absolútne stavaný na náročnejšie trasy, podľa mna na rovnej ceste má čo robiť aby to utiahol...
Ale držím palce nech sa to nikomu nestane 😉

petrabalaz
2. aug 2010

@kattom - vacsina vozikov ma nosnost 35-40 kg vratane svojej vahy. cize ked vozik vazi 14 kg a tvoje deti spolu 26, tak je to dost vela. ja by som to na vozik uz neriskovala. mozno by ste mohli zvazit jedna sedacka + vozik. ja som videla nazivo croozer, chariot a tento nas diskutovany infantastic. no mozem povedat,ze vnutorny priestor je najvacsi na tomto infantastiku. do croozera ani do chariotu sa ti tam take velke deti pohodlne nezmestia. no ale zasa na tomto nasom lacnom jogery by som taku vahu uz neriskovala. fakt dost citit ako sa ta pruzina namaha aj pri 10 kg. takze ja by som to riesila asi ta sedacka + vozik. my chodime tak. manzel ma 2-rocneho syna na sedacke a este za sebou taha malu vo voziku. je to dost narocne na fyzicku,ale radsej tak.ja idem za nimi a mam ich vsetkych pod kontrolou. ale zasa musim povedat,ze keby si volila toto riesenie, tak by mohlo byt dost komplikovane ich nalozit,keby si bola sama. lebo ja vzdy manzelovi pridram bicykel, ked tam davame prckov. tak neviem,ci som ti pomohla.

majkokova
2. aug 2010

@petrabalaz ale to je nasnosť vozíka, tých 40kg, tam nespadá aj vozík, či? sa mi to niako nezdá, ve´d si kukni fotky k tejto stránke a tam má jedna pani (neviem kto to je 😒 ) vo vozíku dbe deti a chodí na korčuliach, a píše že v poho, no ale neviem...

ja teda tento vozík doporučujem len na trate typu do škôlky, zastaviť sa v obchode a domov, lebo podľa mojich skúsenosti je aj na to stavaný, ale bohu žiaľ predajcovia na to neupozurňujú ... Alebo to bol len môj? 😲
ale vzhľadom nato že ma to bicyklovanie s malou poriadne chytilo 😉 sme sa rozhodli že tento vozík sme dali do reklamačky, potom ho predáme 😀 a ideme si kúpiť PORIADNY vozík 😎 , aj keď zaplatíme oveľa viac, ale ako vravím tak nás to poriadne chytilo a nechcem si zraniť vlastné dieťa, poprípade pokaziť si drahý bicykel, tak ak by ste mal niekto záujem na takéto trasy, napíšte IP