Keď deti majú netradičné záujmy

sumba
23. aug 2015

🙂 Rozhodla som sa vytvoriť túto tému ,aby sme sa navzájom pobavili na tom, čo zvláštne majú naše deti radi 😀 Môjmu synovi by som kúpila aj modré z neba ,najkrajšie odrážadlo, lego atď. ale čo z toho ,keď miluje koše ?? Obyčajné smetné bedne,alebo tie recyklačné farebné... tie proste miluje 😀 😀 A kanály.. keď sme na prechádzke musíme otvoriť každý kôš a preskúmať každý kanál 😀 Ako je to u Vás??

sonia1712
23. aug 2015

super téma 🙂 🙂 môj malý má ešte len niečo cez rok a pol ale už si nás celá rodina doberá, že bude buď po A: zámočník - každý kľúč, každá zámka, všetko musí byť vytiahnuté, preskúmané a opäť zamknuté resp. odomknuté, každý jeden, aj na návšteve, všade kam prídeme, v aute už dokáže klúč sám vložiť a čakáme kedy začne šoférovať alebo po B: miluje všetky skrutky, skrutkovače a podobné záležitosti, dokáže prejsť celú miestnosť a s nadšením mi ukazovať dookola tie isté skrutky aj na tých najnemožnejších miestach. A chudáčik nevie ešte rozprávať tak dookola ukazuje a ukazuje 😀 máme z neho veľkú srandu lebo my s mužom sme úplne mimo týchto oblastí záujmu 😝 😝

peneloppe
23. aug 2015

@leteku

nahodou to je krasna zaluba. moj maly ma okrem vlakov a elektricieka aj chrobaky, pavuky atd a to je ovela horsie. v zahrade million krabiciek s kadejakou havedou. vkuse to zbiera, chyta.

martina833
23. aug 2015

1,5 rocny syncek zboznuje metly a podobne veci, vcera mi hystericky plakal v aquaparku za "metlou", ktorou stierali zem 😀

esterienka
23. aug 2015

No a nas maly 17 mesacny uz asi tri mesiace oblubena hracka vysavac. Riadny,veljy,dospelacky a sermuje s tou snurou celucky den. Neverili by ste. 🙂

zuzy20
23. aug 2015

Moj je zasa na konare,listy, sisky, kamene. Cestou samozrejme vyzbiera vsetky polamane konariky kt musim nosit. Kamienky si da do vreciek alebo ich hadze do kanalov. Popadane sisky na chodniku vsetky odnesie do travy a dneska chcel v babkinej zahrade pozbierat vsetky listy z jablone co uz boli opadane 🙂 takze uz sa tesime na jesen :D

leteku
23. aug 2015

@peneloppe - sranda moj maly okrem mhd este riesi kvety. Chrobaky by som asi nezvladla.

girlie_konik
23. aug 2015

@martina833 moj to iste 🙂)
Minule v centre mesta mali pri restike opretu metlu, tak on hned ako ju zbadal, tak bola jeho a vsetko im to tam vyzametal.. ludia sa na nom rehlili 🙂)

peneloppe
23. aug 2015

@leteku
moj ma aj kvety velmi rad, v izbe ma dva crepniky s ruzami

sumba
autor
23. aug 2015

@esterienka My tieež !!! A vkuse namotáva kábel :D A pozná všetky časti toho vysávača ,ale najradšej ma filter 😀

petulawink
23. aug 2015

Moj 7 rocny syn si teraz fici na prirode, zaujimaju ho stromy a pestovanie, pocas leta si na balkone vypestoval cherry paradajky, ked bol mensi, tak ho strasne zaujimala astronomia, potom casom presiel na sopky,tornada,pocasie...v poslednou obdobi su to vojny a tanky a uz spominane stromy🙂. Som zvedava, co dalsie nas este caka:D

adalea
23. aug 2015

Tak moja skoro trojročná miluje záchody. Všade kam prídeme ( reštika, OC, návšteva...) kričí na plné pľúca, že majú tu záchod a maminka, ktorý je dievčenský a ktorý chlapčenský? A ešte metly a všetko smetie povaľujúce sa na ulici.

mimik79
23. aug 2015

naš takmer od narodenia🙂 kable! hocijake kable, co moze tahat, natahovat, vytahovat, ...kable kable kable a to ma uz takmer tri rocky no stale ho to drzi no mozno nie az tak intenzivne ako predtym

miacia
23. aug 2015

moj maly bezi od jedneho roku (bude mat 4) na vlacikoch, stale ho to drzi. chodime aj vlaky vypravovat. mame doma vlaky vsetkeho druhu. doma piska v kuse na pistalke a mava vypravkou ako maju vypravcovia a aj sprievodcovsku si vyrobil. doma mame pravidelne stolicky za sebou ako vagony. ked pride navsteva tak ich usadi na stolicky a musia cestovat. v poslednom case aj listky zacal predavat... cize vsetko co sa vlakov tyka.
v poslednom case ho chyta uz aj hasicske obdobie. vsade chodime s vypravkou a hasiacim (detskym) pristrojom. a sledujeme v obchodom kazdy hasiaci pristroj (vsetky musime najst). mame zmapovane kolko v ktorom obchode maju a pod. a vsetko musi byt cervene hasicske (tricko, topanky, bunda.....)pritom ja cervenu farbu nemusiiiiiiim. a ukazujem mu ze aha hasici maju modru uniformu a cervene je len auto.
🙂

pat_mat_minnie
23. aug 2015

@ava11 Rozumel by si velmi s mojim 5-rocnym synom! Ten je tiez velky znalec zvierat.Ale to ma odo mna, ja som velka milovnicka zvierat a svoje deti vediem k laske k zvieratkam uz od narodenia.🙂

liz_lemon
23. aug 2015

moj 3-rocny miluje vsetky kable, hadice, snury, predlzovacky, a vsetko to navzajom prepaja a zapaja po celom byte, a este zboznuje vysavace, raz sme boli v Takko, a mali tam vysavac, ktory zabudli odlozit, tak sa toho hned chytil, a vysaval o106 :D, a samozrejme odchadzal s velkym placom, a vo vsetkych dalsich predajniach hladal vysavac 🙂

vodavodickova
23. aug 2015

mop🙂
moja rocna dcerka ho dokaze doma vlacit,suchat,prekladat a skumat dlho predlho. potom kluce a karticky alehokolvek druhu.ked vylasuje moju penazenku so vsetkymi moznymi zakaznickymi kartami- koniec🙂
a inak zbiera lopticky.mame ich doma asi 7🙂

pat_mat_minnie
23. aug 2015

Moja 2-rocna dcerka sa strasne rada maluje.Ma doma cca 5 balzamov na pery, kazdy inej farby a vone a vzdy si musi namalovat pery a nos.Nos nesmie vynechat! Taktiez sa rada natiera kremom a pyta ma, aby som ju navonala vonavkou.Potom chodi po celom byte a kazdemu sa chvali, ze pekne vonia.Neznesie spinave ruky a spinave oblecenie.No co uz, budem mat doma fiflenu, ale vzdy je lepsie byt krasna a udrziavana, ako zanedbana,spinava a smradlava.Moj najstarsi syn chce byt archeolog, doma mame celu spustu kamenov a zaujima sa o Egypt a vsetko s tym suvisiace a moj mladsi syn bude veterinar, nic ine nerobi, len obmotava plysakov obvazmi a lepi im kade-tade naplaste.🙂

peneloppe
23. aug 2015

@pat_mat_minnie

no inak aj moj mladsi syn si strasne chce malovat pery, tak ma taky ruzovkasty balsam na pery a tym sa maze o dusu, ale len sem tam mu to dovolim, lebo nechcem podporovat taketo zvyky u nho, manzel je zasadne proti 😀 ale ked sa namaluje tak je velmi spokojny so sebou

suchana
23. aug 2015

No moja 2 ročná dcéra sa nikdy nehrá ako ostatné dievčatká s bábikami. Ale odkedy v správach o 19.00 videla, ako vyťahujú z vody utopenca a na brehu ho zakrývajú plachtou, hrá sa na " mŕtvoly". Všetky bábiky položí na zem, zoberie bielu veľkú osušku a pekne ich ňou celé zakryje. Hlavne hlava musí byť zakrytá. Horšie je, že už to skúša aj na nás. Včera ráno som sa zobudila na to, že nám niečo na hlave... bola som celá zakrytá dekou. Robí to aj nášmu psovi, ked spí.

adelusha
24. aug 2015

@suchana 😀 😀

lilimoni
24. aug 2015

@suchana 😀 😀 😀

peneloppe
24. aug 2015

@suchana

nomalne som sa rozrehotala 😀

nikam
24. aug 2015

Zavory - ci uz na zeleznicnom priecesti alebo na parkoviskách - ked mal asi 2-3 roky, bol schopny stat pri jednych aj pol hodinu. Potom vsetky druhy ventilatorov - ci uz od klimatizacnych jednotiek na budovách alebo stojanových doma, v obchodoch. Dostal aj prirucny ventilator na baterky (aj s nim spal, zapnutym...).

prinzesz
24. aug 2015

@leteku my mame aj tie vlaky z dupla.. neznasam to, take su hlucne.. 😀

vodavodickova
24. aug 2015

@suchana tak to je mega,rehocem sa strasne!🙂))

kamajka
24. aug 2015

😀 moj teraz uz 9-rocny syn spaval s kablami ked bol maly a vzdy chcel vsetko zapojit. Ziadne dudliky ci auticka,len kable, predlzovacky, nabijacky.... nikdy nezabudnem,ako sme sa stahovali, chladnicka uz bola na svojom mieste, ale nebola zapnuta. On, dvojrocny, nasiel trciaci kabel od chladnicky, a s vaznym vyrazom v tvari a s tym kablom v ruke mi hovori: "To...to neni pjipojene...To neni zapojene....To ZAPOJIM!

pat_mat_minnie
24. aug 2015

@peneloppe Co uz, tiez dba o seba a to je dobre.Nemusi to sice v buducnosti prehanat, ale pekny udrziavany chlap je urcite u zien ziadanejsi, ako zanedbany lenoch.🙂Chlapec len nech o seba dba.🙂

luzzia
24. aug 2015

neterka mojho priatela oblubuje chlpate muzske hrude.. 😀 hocijaky chlap ked ju vezme na ruky, tak automaticky mu odtahuje tricko pri krku alebo koselu a hlada chlpy.. 😕 a jej oblubeny vyrok, ktorym rada pocastuje, je "si choupaty (chlpaty) ako kiwi!" - vtedy je spokojna.. 😅

jabadaba
24. aug 2015

@suchana 😀 zeby buduca patologicka?

linduska86
24. aug 2015

my mame vlaky vsade - boze vlaky piskacie, drevene, bars jake , plus zahrada a miluje vseetky chrobaky, muchy pavuky a tak dalej a najhorsie je ze sa s nimi chce aj mojkat 🙂 😀