Klavír pre začiatočníkov

ollynka
13. nov 2022

Aký klavír, klávesy ste kupovali pre deti a kde, ked nastúpili do um.školy na klávesy. Aby to hralo, to čo to má hrať, myslím, tie klávesy. Máme klávesy, chodí od septembra a už to nepostačuje. Má predpoklad, hrať chce, tak zvažujeme kúpu, čo nie je najlacnejšie.

janulka182
13. nov 2022

@ollynka a chodi tena na klavir, ci na klavesy?

kopytko03
13. nov 2022

Ahoj, dosť podstatná otázka je, či chcete kúpiť klávesy, alebo klavír. Ak klavír, ja som kúpila toto, a som s tým úplne spokojná, nielen pre začiatočníka ale aj pre pokročilých hráčov. Ak by ste ale potrebovali viac dodatočných funkcií a doplnkov, treba sa pozrieť po vyšších radách.
https://www.muziker.sk/yamaha-p-45b-set

beatrixx1525
13. nov 2022

Ahoj, napíš mi správu, mám špičkové klávesy ktoré by som posunula ďalej za polovicu kúpnej ceny nakoľko už popri bicích a ukulele nemám čas 😂 nemusíš sa báť nie je to šmejd, na zušku som na klavír chodila roky a vyznám sa 🙂

ivangeline
13. nov 2022

Mno ja som dostala po roku hrania pianino. Od znamych kupovali.

ollynka
autor
13. nov 2022

@janulka182 nie je to jedno? Veľký klavír kupovať snáď nebudem. Či to nie je jedno?

ollynka
autor
13. nov 2022

@kopytko03 to je dosť peniažkov,...nie je jedno či klavír či klávesy? Niekde som videla za 250 eur, myslím že už použitý.

patus_2
13. nov 2022

@ollynka klavír a klávesy niesu to isté. Je medzi nimi veľký rozdiel. Ak dieťa chodí na klavír a má predpoklad v tom pokračovať, tak pravdepodobne chces asi stage piano alebo digitálne piano. Tie stage piana najlacnejšie okolo 400€ a vyššie a digitálne okolo 500€ a vyššie. Ak nechceš toľko investovať tak kúp keyboard na začiatok postačí aj ten... Všetko závisí od toho, koľko si ochotná investovať a hlavne čo potrebuješ.

zuziiiii
13. nov 2022

Môj syn je už v strvrtej triede co sa týka klavíru.
Chodí do Zusky a tam sa učí a hra na klavíri klasickom, no doma máme keyboard za 110eur.
Ide mu to perfektne, učiteľka ho chváli takže my takto- doma cvičí na keyborde, v škole hra na klavíri.... Chodí aj na vystúpenia.

janulka182
13. nov 2022

@ollynka nie je to jedno. u nas na ZUS su to dva samostatne odbory. moja chodi na klavir. jej kamarat na klavesy. nasa mala na zaciatok kupene klavesy, no ucitelka nas s n imi poslala kade lahsie. je to uplne iny system stlacania klavesov, plus klavir ma dolu pedale. my sme kupili na odporucanie nasej ucitelky toto nakoniec. nie je to ozruta a plne vyhovuje.
https://augustinus.sk/sencor-sdp100-wh?gclid=Cj...

mozes skusit pohladat aj na bazosi. obcas sa tam vyskytnu super ceny. ale co viem, niektorym ucitelkam postacuju klavesy. nechapem to, ale tak co uz.

a nechapem, "velky klavir snad kupovat nebudem". tak na co si ju tam prihlasila? si mohla dat teda na flautu.

danieladugard
13. nov 2022

@ollynka som ucitelka klavira. Nepotrebujete klavir. Stacia klavesy s “kladivkovou mechanikou”. Netreba na to utracat stovky eur. Za to, ze chodi od septembra neznamena, ze to bude bavit aj na buduci rok…skusila by som to najprv takto.

janulka182
14. nov 2022

@danieladugard prosim ta a pedale ako nahradis?

beatrixx1525
14. nov 2022

@janulka182 pedále sú úplne normálne dokúpiteľná súčasť na ktoré sú vzadu na klávesoch vyhradené vstupy

ollynka
autor
14. nov 2022

@zuziiiii napíš mi prosím ťa značku presnejšiu

zuziiiii
14. nov 2022

@ollynka zajtra ráno ti odfotím, deti už spia.

ollynka
autor
14. nov 2022
zuziiiii
14. nov 2022

@ollynka toto mame

zuziiiii
14. nov 2022

Na takom hra doma a v skole na riadnom klasickom....

ollynka
autor
14. nov 2022

@zuziiiii ďakujem veľmi pekne,...

zuziiiii
14. nov 2022

@ollynka rado sa stalo 😉

janulka182
14. nov 2022

@ollynka len som chcela poradit s vlastnej skusenosti. my sme kupili klavesy v domienke, ze to bude stacit. nestacilo a o chvilu sme kupovali digitalne piano. zvaz si, ci ked kupis kvalitne klavesy s kladivkovu mechanikou, stojan, stolicku a pedale, nekupis za tu sumu aj digitalne piano. rozmerovo je to to iste zhruba a vypada to v izbe lepsie. nekupuj hocijaku bucoru, zisti si najskor u vasej ucitelky, ci vam to schvali, to na fotke ani nema spravny pocet klavesov. len som nazrela na bazos a nasla som napr. toto.

https://elektro.bazos.sk/inzerat/144240528/digi...
https://hudba.bazos.sk/inzerat/144188837/digita...

lenkakravcova
14. nov 2022

@ollynka Ak ju to baviť bude, tam určite po pár rokoch choďte do klasického klavíra. Je to úplne iný zvuk, pocit, ako tie elektronické. Na ZUŠ som chodila asi 12 rokov, bavilo ma to celkom. Ale len na klavíri. Na klávese to bolo oproti klavíru oničom.

danieladugard
14. nov 2022

@ollynka ano, presne 🙂

danieladugard
14. nov 2022

@danieladugard hlavne, aby to malo 88 klaves..

danieladugard
14. nov 2022

@janulka182 daju sa zapojit 🙂

vevapeto
14. nov 2022

@ollynka dcéra začala chodiť minuly rok, aj ju to veľmi bavilo. Na zaciatok som jej kúpila keyboard Schubert (100€), s tým, že keď nepoľaví tak jej kúpim niečo ozaj kvalitné. No dobre že som nekúpila hneď na začiatku…dcéra už ma iné záujmy.

ollynka
autor
15. nov 2022

@vevapeto presne o to ide,....

ollynka
autor
15. nov 2022

Ďakujem vám všetkým krásne za odozvu, moc ste mi poradili, z každého roška inak, ale pomohlo veľmi, ďakujem,....ešte by ma možno zaujímalo, kto má tie biele piána, ako sa to čístí??🙂

ollynka
autor
15. nov 2022

@janulka182 nerozumela som teraz, že nekupim,..lebo som pozerala ten pomer cien teda na bazoši a klávesy s kladivkovou mech a dig.klavír sú v pomere rovnakej sumy. Asi že dig.klavír je kvalitnejší ako klávesy s klad.mechanikou. Neviem, či som ťa pochopila.

janulka182
15. nov 2022

@ollynka ze sa ti to piano oplati viac, tak som to myslela. A ono splna vsetko, co by vam malo stacit. Plus to lepsie vypada. Ono ma tiez kladivkovu mechaniku. A my mame biele. Nijako sa nemaze, vsetko je ok.