Maľovanie na textil. Je tu niekto, kto sa tomu venuje?

michalag
11. aug 2011

Ahojte nájde sa niekto kto sa tomuto venuje?
Ja som sice začiatočnik ale snad sa postupne budem zlepšovať

bodka2213
12. jún 2015

ahojte... poradte kde kupím tie farby , prípadne nejaká stránka 🙂 alebo ak by niekto predaval už hotové veci , rada kúpím 🙂

gabika1996
30. júl 2015

ahojte chcela by som zafarbit modre nohavice ale neviem ako a kde ma kupit farbu poradite mi...budem rada

bori7293
29. sep 2015

vie mi niekto odporúčiť dobrú základnú sadu farieb na textil? 🙂 za rozumnú cenu? 🙂 ďakujem 🙂

deanse
19. okt 2015

@bori7293 Kúpte si Lefrance základnú sadu. Na stránke www.farby-textil.eu máte bohatý výber rôznych potrieb (aj) na maľovanie na textil.
@bodka2213

bori7293
19. okt 2015

@deanse dakujem .. možno ešte vyskúšam aj tie .. 🙂 skúsila som nerchau a dopadlo to zle .... farby sa mi ako keby rozpíjali alebo ako to nazvať... aj ked som nešla za čiaru o pár minut sa tam farba sama dostala takže nechápem ako :(

ivanabb
20. okt 2015

Dievčence , poznáte farby na textil Giotto? Chcem skúsiť maľovanie na textil... u nás v papierníctve majú iba tieto... dakujem

cassidy
23. okt 2015

@ivanabb skus sa opytat vo verejnej skupine "Šitie a maľovanie na textil", tam chodia vsetky maliarky z MK;)

cassidy
23. okt 2015

@kola1986 uz asi nehladas, ale mozno tato?🙂

kola1986
23. okt 2015

nehladam už ale dakujem si mila že si mi napisala.

tatjab001
24. okt 2015

Ahojte,potrebukem radu.Ako sa da vybielit farba,s ktorou namalujem tricko??? Ide o to,ze pri zazehlovani farby sa mi cas obrazku pretlacila aj na zadnu stranu tricka.Este sa mi to nestalo ☹ Uz som skusala savo,ale tie farby sa asi voci nemu odolne...Ked som to skusala oremalovat bielou farbou,tak je to samozrejme vidiet,xe tam je farba...zachranim este to tricko??? Syn sa nanho velmi tesil...Dakujem za rady.

leilac
24. okt 2015

@bori7293 Ja teraz zacinam hladat nejake informacie okolo malovania-ake farby,co vsetko potrebujem... Nasla som toto, ci ti to nepomoze :

Kontúra na hodváb a textil GUTTA je založená na vodnej báze sa používa na vytvánie obrysov a detailov. Umožňuje vytvoriť plastický 3D efet na tkaninách. Pri maľovaní na textil alebo hodváb je kontúra nevyhnosťou ak chceme zabrániť miešaniu farieb medzi sebou. Pomocou kontúry vytvoríme uzatvorené plochy, ktoré chceme vymaľovať želateľnou farbou. Fixujeme žehlením 3 minúty.

Nechajte uschnúť po dobu 6 hodín pred nanesením ďalšej farby.

karpinka
24. okt 2015

@tatjab001 no asi ničím, skôr niečo na zadnú stranu domaľovať ak sa dá, ja si medzi tričko dávam plienku lebo farby ako hnedá, oranžová, červená a podobne sýte farby to môžu na bledých tričkách spraviť. no ona jak najust ak nechceš tak to drží 🙂

tatjab001
24. okt 2015

@karpinka dakujem,domalovavaniu som sa chcela vyhnut 😀

karpinka
24. okt 2015

@tatjab001 myslím, že sa nevyhneš, lebo už sme to s pár babami riešili, mne sa to stalo raz a našťastie z vonku to nebolo na chrbte vidno, ale jednej kočke to bolo vidno aj na chrbte, ale nešlo, ani za svet, tak tam niečo domaľovala, ja si pre istotu dávam tú plienku do bledých tričiek 🙂 robia to hlavne červená, hnedá a oranžová farba 🙂

tatjab001
24. okt 2015

Noooo,teraz uz budem vediet 😀 Ale doteraz sa mi to fakt nestalo,az teraz...ale celkovo je to nejake zacarovane tricko,lebo aj predok som musela dotvarat a imrovizovat...a ked uz som sa na nom natrapila a povedala si,ze hotovo,tak som to dokafrala zazehlenim...😀 Som ani netusila,ze tie farby su take odolne,ja som sla na istotu s tym savom...a ono nic...😀

deanse
25. okt 2015

@bori7293 Mne sa to ešte nestalo, teda aby sa Nerchau farba rozpila, keď nechcem. Často rozpíjam, ale len úmyselne. Neriedila si náhodou farby? 🙂

kola1986
26. okt 2015

mne sa to stane ked si nevysuším poriadne štetec alebo ak zriedim s vodou.

elesko
27. okt 2015

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať či tu má niekto skúsenosť s maľovaním na textil, ale na obuv. Potreboval by som vedieť aká farba je vhodná, ako to ošetriť aby sa farba nestratila. Za odpovede vvopred ďakujem. 🙂

zenabla
9. jan 2016

Čaute, nechce sa mi čítať všetky príspevky, ale mám otázku a odpoveď na nete som nenašla. Existujú farby na textil, ktoré môžem prať aj na 60 stupňov? Rada by som namaľovať jednoduchý motív na biele obliečky.

pincsike
12. jan 2016

Prosím Vás, vedel by mi to niekto namalovat na pánske tricko? Dakujem 🙂

ivetka1981
30. apr 2016

@yanka86 ahoj,robíš tiete tieto tričká?,Konkrétne to pruhované??Ďakujem za odpoveď 😉

cikyta
17. máj 2016

Najnovší prírastok 🙂 :

ondrej1188
22. máj 2016

Chcel by som sa opýtať, priateľka mi kúpila zásteru (http://www.dandysro.cz/sk/pracovne-a-gastro-obl...) a chcela by na ňu namaľovať ako keby kvapky krvi. Aby to vyzeralo tak plasticky. Neviete nám niekto poradiť techniku alebo vhodnú farbu? Za skorú odpoveď ďakujem 🙂

slnienka
31. máj 2016

@cikyta ahoj, ta ryba je paradna, a to si priamo na tricko malovala, ci si to nejako "prenasala"? zaujimalo by ma, ako je robena ta biela kontura, totiz mam gelove cierne pero, s tym si to viem predstavit...ale bielu som zohnala iba konturu a tou nikdy taku tenku ciarku neurobim.......

slnienka
31. máj 2016

zdravím všetkých, objavila som túto tému, možno sa tu už niečo podobné riešilo ale....neviete mi niekto poradiť, čím to môže byť, že sa maľba z trička vyperie? teda...vačšinou sa stane že aspoň čo to zíde pri praní, akokoľvek jemnom....ale už dva krát sa mi stalo, že mi zišla podstatná časť, vždy to bolo tmavé tričko (vopred vyprané), myslím že farby mám kvalitné, je pravda že maľba taká jemnejšia, bež podkladu, taký impresion.štýl....fľak sem, fľak tam....konečne som s tým bola spokojná, zažehlila poriadne, z rubu, aj cez žehl. papier...napriek tomu sa toho kopa vyprala...skoro som spáchala harakiri ..uaaaaaa neviete niekto poradiť, v čom robí chybu? ďakujem

cikyta
31. máj 2016

@slniendakujem 🙂 to je stetcom a farbou 🙂

cikyta
31. máj 2016

@slnienka blbne mi tel. Dakujem a je to štetcom... gel pero už nepoužívam. Obrysy ryby som si preniesla a ostatne len malovala.

@slnienka ťažko povedať. Základ je riadne zažehliť cca 8 min na najvyššej teplote 🙂

slnienka
31. máj 2016

hm, je to možné...a možno na tých tmavších látkach treba trochu viac vrstiev, resp dať radšej tú podmaľbu...no a synak mi doporučil pár dní počkať, až potom zažehliť, a tuším to funguje, dnes som to skúsila opať vyprať a zmyla sa len maličká časť, jupí. .....cikyta ako sa prenášajú obrysy??? ja to robím vždy pekne od oka, ako mi oko narástlo 😀

slnienka
31. máj 2016

jaaaaj to bude asi ten transferový papier, či? ja vôbec neovládam tieto technoloooooogie

cikyta
11. jún 2016

@slnienka transferova fixka a papier na pečenie.... Naň to prekreslíš a potom prežehlíš na tričko 🙂