Maľovanie na textil. Je tu niekto, kto sa tomu venuje?

michalag
11. aug 2011

Ahojte nájde sa niekto kto sa tomuto venuje?
Ja som sice začiatočnik ale snad sa postupne budem zlepšovať

jajka.20
18. júl 2016

Ahojte baby ...poradte prosím kde hľadať nejake obrázky pre chlapcov..... pre dievčata nájdem hocičo ale pre chlapcov je to problém ☹

tuqanqa
17. aug 2016

Ahojte,
potrebuju poradit, o malovani na textil nevim absolutne vubec nic a velmi nutne potrebuju natrit jedny teniskove platenky na trblietavu zlatu.
Objednala jsem si platenky (viz. foto) ale tak neskutocne zapachaji, strasne jedovaty zapach. Pravdepodobne made in china. Musim je vratit a ani nechci riskovat a cekat ze ten smrad vyprcha.
Nasla jsem ciste bile platenky ale potrebuju je pozlatit.
Devcata poradte prosim:
1. jakou barvu koupit?
2. tenisky pred naterem vyprat?
3. bude barva drzet?
4. po zaschnuti barvy, tenisky prezehlit (v ramci moznosti) ?
VELMI PEKNE VAM DEKUJU ZA RYCHLE, STRUCNE RADY.

deanse
31. aug 2016

@jajka.20 Neviem, či je to ešte u teba aktuálne, ale na stránke www.pinterest.sk si nájdeš hromadu prekrásnych obrázkov aj pre chlapcov. 🙂

jajka.20
31. aug 2016

@deanse jeminenku ďakujem krásne ..pomohla si 🙂 🙂 🙂

shumacher
16. apr 2017

Priateľka tiež robí trička 🙂 na fb je Janette Klemanova ak by mal niekto záujem

kasimi
11. máj 2017

Ahojte maminky, nemala by niektora zaujem o krasne a kvalitne farby na textil + 2 stetce? Kupovane presne pred rokom, pouzite raz na mini tenisky a stoja mi v skrini. Farby boli objednavane zo stranky www.farby-textil.eu.
Info k farbam a stetcom zasielam priamo z objendavky, plus mozem doplnit foto ak bude treba.

Název Množství Cena s DPH
Štetec Pébéo Lotus Deco plochý 8431 (84310x)
Poznámka: plocha 2 - plocha 4 2.00 ks 2,30 EUR
Štetec Pébéo Lotus Deco okrúhly 843
5/0 (8430xx) 1.00 ks 2,30 EUR
Lefranc & Bourgeois (860) 1.00 ks 3,40 EUR
Lefranc & Bourgeois (408) 1.00 ks 3,40 EUR
Lefranc & Bourgeois sada farieb (0001) 1.00 ks 29,00 EUR

Som z BA. V pripade zaujmu prosim piste na katkasima@gmail.com

Katka

adrianka22
20. jún 2017

Skúšali ste niekto farbu na textil z alliexpressu?

zenabla
20. jún 2017

@adrianka22 fíha, to aj také tam majú?🙂

adrianka22
20. jún 2017

@zenabla videla som tam aj fixky na textil... Veď oni majú snáď všetko

anjelivka
15. júl 2017

@lubkamar cena?

lubkamar
15. júl 2017

@anjelivka ?? Coho? Neviem ...

jajka.20
18. aug 2017

Baby existuju fukacie farby na textil? Alebo fixy? A este jedna otazka..
Mam atlasovu stuhu da sa malovat aj klasickymi farbami na textil ci je potrebne nejake špecialne? Ako napr.na hodvab?

inkamalinka
16. okt 2017

ahojte, kúpila som farby na textil nerchau v obchode, bola som spokojná s kvalitou, tak som teraz kúpila rovnaké ale väčšie na nete, a skoro všetky máju konzistenciu hrudkovitú . Veľmi ťažko sa stým maľuje. Skúšala som trepať par minut, no veľmi sa to nezmenilo, je to bežne u farby na textil ? mam niečo urobiť inak ? alebo rovno reklamovať ? ( bolo to za viac ako 30e). ďakujem za rady

slnienka
5. nov 2017

@inkamalinka ahoj, mne nerchau farby hrudkovateju len ked uz su starsie, dlhsie otvorene...nove by to robit nemali veru

katkaluky89
8. dec 2017

co som urobila zle skoro ma porazilo ☹ zehlila som to vyse polhodiny nechala schnut 24 hodin a prala na 30tke ako bolo napisane

slnienka
9. dec 2017

periete tricko pred malovanim? treba preprat, prezehlit, potom malovat. niektore, ale to najma cierne tricka su akoby impregnovane, pranim sa to strati. vela urobi aj kvalita farieb. treba tie svoje najst. ake ste pouzili?

slnienka
9. dec 2017

tiez ma skoro porazilo ked sa mi prvy krat stalo ze som sa trapila s malbou, zazehlovanim, a potom sa mi polovica zmyla. ...polhodina zazehlovania je celkom zbytocna. staci 3-5 min, pre istotu mozte aj z rubu a z predu cez tenku latku.

katkaluky89
9. dec 2017

@slnienka pouzivam len tieto lebo som bola snimi spokojna predtym ked som malovala ale teraz som v soku ostala ze 100% bavlna ale ked mi to pani poslala skoro som sa zrutila.

inkamalinka
9. dec 2017

@katkaluky89 niekde som čítala že sa to môže stať v sušičke, že sa to neodporúča.
Ak by to bolo tričkom tak by ostali všetky farby ktoré už išli ako druha vrstva ( detaile obrázku ), ale ani tie vidím že na peknom podklade neostali.
Mala som par krát trička ktoré fakt boli niečim napustené ani po praci s tričkom nezmäkli, stále boli ako jemne naškrobene a čerstvo vyžehlené 🙂, také operiem aj po malovani, len tak ručne pre istotu. Inač asi začnem prať aj ja pred kreslením 🙂

kola1986
14. dec 2017

dobrý den,neviete mi poradit šikulky ako mam prekopirovat pismo a obrazok na čierne tričko?skušala som biely aj červený kopirak ale nič...

katkaluky89
15. dec 2017

@jajka.20 ja vacsinou motivy hladam na Pinterest.com

danmik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lammonika
11. dec 2018

Prosim vas potrebovala by som namalovat na tricko meno a číslo ..Nasiel by sa niekto kto by mi to vedel spravit?Dakujem

paris1813
25. apr 2021

Ahojte,viem ze tato debata je uz veeeeelmi stara a neaktulna,ale je tu nejaka dobre dusa, ktora by mi pomohla s premalovanim skvrny na mikine-zrejme od sava ?☹