Maľovanie na textil. Je tu niekto, kto sa tomu venuje?

michalag
11. aug 2011

Ahojte nájde sa niekto kto sa tomuto venuje?
Ja som sice začiatočnik ale snad sa postupne budem zlepšovať

majus246
30. aug 2011

Jéj môžem sa aj ja pridať?Ja používam farby Textil art od Nerchau začínala som so základnými to jest biela,žltá,zelená,modrá,čierna a červená ostatné som si miešala s nich.Teraz ich už mám viac čo je fajn lebo mi to uľahčuje prácu.Mne sa osobne najlepšie robí na svetlé veci na tmavých my prídu tie farby ako špinavé 😝 .To s mackom bolo moje prvé dlho som ho žehlila tak mi celé ožltlo a potom som ho batikovala takže je trošku modrý no čo začiatky sú začiatky no v tedy som bola na seba celá hrdá Dnes sa tomu už iba zasmejem 😉

majus246
30. aug 2011

@pipera ahoj ja už šablony nepoužívam ale poradila by som Ti samolepiacu tapetu nezatečie Ti to a je to lacné a urobíš si čo potrebuješ mala som aj postup no musela som ho vymazať no ak Ťa to bude zaujímať napíš

michalag
autor
30. aug 2011

@majus246 jasne že môžes 🙂 🙂 🙂 😉 tvoje dielka stale obdivujem su uzasne 😵

pipera
30. aug 2011

@majus246 JEJ, TVOJE DIELKA som pozerala aj v tovjom albume,si sikulka.
ja som si dnes kupila fixku na textil kyam mi pridu farby,ale teraz som prisla z roboty tak som nic nestihla namalovat 😢 hadam zajtra.
ked budes mat cas napis ten postup prosim, dakujem

myreason
31. aug 2011

@michalag ja farby na textil neriedim..a najlepšie je keď na farebný textil použiješ farby na tmavý textil. Lebo sú farby na svetlý textil a farby na tmavý..Aby si potom zbytočne nemusela dávať 10 vrstiev svetlej 😉 inak, krásny výtvor!!!

myreason
31. aug 2011

@majus246 tiež klobúk dole, krásne výtvory! 🙂

michalag
autor
31. aug 2011

@myreason dakujem. Mam farby od Nerchau na tmavy textil a na jednej stranke mi zase radili ze to mam riedit tak uz som z toho vol 😅

cucuriedka
31. aug 2011

@majus246 wow aka pekna praca, a to tienovanie... ja mam zatial len take infantilne dielka ako od 3 rocneho dietatat 😀 😀 😀

cucuriedka
31. aug 2011

@majus246 no rozpis prosim ten postup s tou tapetou aj mna to zaujima, naozaj krasne malby

michalag
autor
31. aug 2011

@majus246 ako robis to tienovanie? najskor podklad svetly a ked uschne urobis dalsiu vrstvu alebo tienujem priebezne hned ako nanesies prvu svetlejsiu vrstvu

majus246
31. aug 2011

@michalag väčšinou si tieňujem až na konci pokiaľ sa mi dá tak všetko najprv nanesiem širším štetcom jednu farbu a potom na vrch sa už bavkám a dotieňovávam tmavejšou

michalag
autor
31. aug 2011

ja sa dnes planujem pustit do tohto (namiesto toho smolka co som chcela) ale bojim sa toho tienovania, ci to zvladnem

pipera
31. aug 2011

no ja osm dnes dostala radu,ze ak je textil aj svetly,ale napr ruzovy, mam pouzit na spodok bielu a ked zaschne premalovat farbou aku potrebujem. neviem, neskusala som,ale nmozno pomize :D

majus246
31. aug 2011

@michalag ak máš nerchau farby a dáš si tam moc vody rozpije ti kontúry a už to neodpereš ak sa Ti zdajú moc husté tak si len namoč štetec a zrieď si to vo vrchnáčiku a začni si radšej zo stredu aby ak sa Ti začali rozpíjať si si nepokazila celú prácu

michalag
autor
31. aug 2011

@majus246 co som robila obrazok tusim o 2 strany dozadu tak najskor som bielu riedila ale vobec mi to neprekryvalo tak som ju prestala riedist a potom mu to prekrylo. Scooby doo bude na bordovom tricku takze asi riedit racsej nejdem

majus246
31. aug 2011

tu je postu na šablony ako to robím ja :kupujem si zbytky samolepiacej tapety stojí to pár eur cez kopír alebo pauzák prekreslím vzor vystrihnem a jemne letnou žehličkou prejdem len taká teplota aby ste na nej udržali ruku aby to lepšie prilnulo dá sa to použiť na viac tričiek a to čo vystrihnete musíte to strihať na 2 krát aby ste dostali priestor pre farbu alebo savo a zbytok tiež môžte použiť zas opačne pridám foto tak ak niečomu nebudete rozumieť kľudne sa pýtajte používala som to hlavne pri savovaní ale aj sprejom so to robila a už aj farbami ak robíte nadpisi alebo čísla nezabudnite si to napísať zrkadlovo bo po otočení a nalepení sa to dostane na správnu stranu ja som sa tak pomýlila pri bodíkoch k 1 roku tak som tam potom odstrihla hlavičku a využila ju na podbradník tak držím palce

majus246
31. aug 2011

@cucuriedka máš krásne dielka veľmi sa my páčia sú super

cucuriedka
31. aug 2011

@majus246 ten macik na podbradniku je bozi, ako si urobila ten karo efekt?

majus246
31. aug 2011

@cucuriedka to káro je tá tapeta takže ťa sklamem výsledok je ten bieli s hnedým podkladom

pipera
31. aug 2011

@majus246 to si soprejovala cez sablonu toho macka napr?

majus246
31. aug 2011

@pipera všetky foto dole čiže pri návode na šablonu sú robené cez šablony ktoré som si sama vystrihla takže áno cez šablonu vtedy som ešte nemaľovala začala som asi pred 5 mesiacmi

janefonda
31. aug 2011

@michalag uz sa tesim na vysledok! Skus si namiesat farby podla scoobiho, a potom maluj. Tienovania sa neboj, pojde to.
ja som si dnes hladala ornamenty na tricko pre malu slecnu. Tak uz len musim vybrat ten pravy...
@majus246 tvoje dielka su namakane 😉

majus246
31. aug 2011

@janefonda Ďakujem veľmi pekne niečo je lepšie a niečo horšie no snažím sa a hlavne dostávam viac skúseností ale ako sa poznám o chvíľu zas preskočím na niečo iné nikdy nevydržím dlho pri jednej činosti takže už teraz viem že za chvíľu zas presedlám 😉 páči sa mi toľko vecí júj nech už tvorím z drobcom

michalag
autor
31. aug 2011

@majus246 to si este chvilku pockas kym budes tvorit s drobcom, aspon ja urcite

janefonda
31. aug 2011

@majus246 tak my uz s dcerkou cmarame s pastelkami. Celkom jej to ide 😉 teda v ramci moznosti 😀 Ale tiez mam uz kopec napadov , co vsetko budeme spolu robit!

lussy23
1. sep 2011

@majus246 - krásne

lussy23
2. sep 2011

@michalag - krásne tričko ako z obchodu
@cucuriedka - krásne

cucuriedka
2. sep 2011

Jaaaj babeny peklo na zemi 🙂 Cez vikend sme bojovali s vlhkostou v pivnici, a ako sme vsetko vypratavali a spratavali, neviem najst krabicu s farbami... ma ide roztrhnut 😅 no co, budem dufat ze ich nahodne objavim, ako sa poznam dala som ich na najviac logicke miesto... ktore netusim ake je 😕 och joj 😀

janefonda
2. sep 2011

@cucuriedka 😀 si ma pobavila, neboj najdes ich prsne tak ako pises- nahodne 😀

cucuriedka
2. sep 2011

@janefonda 😀 😀 😀