Od akého veku sú vhodné kolieskové korčule pre deti?

luciana157
19. apr 2013

ahojte maminky,chcem sa opytat na nejaku konkretnu skusenost maminky, ktora kupila dietatu kolieskove korcule vo veku do 3 rokov alebo respektive my budeme mat v lete 3 roky. predavaju sa velkosti od cisla 26. len som si neni ista ci je to uz pre tak male dieta bezpecne ( samozrejme ale plus chranice a prilba ) a ci by to uz zvladla.ale malinka by velmi chcela korcule a my s muzom tiez korculujeme. dakujem potesim sa ozaj odpovedi od nejakych maminiek uz so skusenostou.dakujem

ikke
19. apr 2013

s korculami sice skusenost nemam, no napr. lyzovanie sa odporuca az od 4 rokov, lebo az vtedy ma dieta dostatocne pevne klby, aby mu taketo sportovanie neublizilo.
a aj potrebnu rovnovahu dieta ziaskava az okolo 4 rokov.

ivuska027
19. apr 2013

kamaratkin syn jazdi na korculiach od troch rokov, je velmi sportovo nadany a pohybovo zdatny, takze to ona ani neriesila. Moj syn je taky bojko, ze na nich pojde asi az ked bude mat 20 rokov, ak vobec 😅 Mozno by som si skusila pozicat od niekoho, aby si videla, ako jej to ide a podla toho sa rozhodla. Ale zakladny predpoklad je podla mna, ze to sama chce 😉

vefi89
19. apr 2013

môj má od dvoch rokov, nevravím, že lieta ako vietor, ale ide mu to 🙂

angua27
19. apr 2013

máme od 3,5 roka. ja som na šport ľavá, na korčuliach neviem, ale syna to baví. od prvého momentu ako sa postavil sa udržal. jazdí pomalšie, ale jazdí. podľa mňa je to ok. 😉 len hlavne tie chrániče a prilbu. 🙂

saska.t
19. apr 2013

to je individualne,ty to musis zvazit,podla toho, ake je tvoje dieta pohybovo zdatne,moja ma skoro 5 r. a korcule zatial nemame,kedze ma len 24 nozku a vsetky korcule su nam obrovske,ale uz sa blizime k spravnej velkosti 😀 ochranne prvky su samozrejmostou..

lienockaa
19. apr 2013

Aj nasa velmi chce,tri bude mat v jeseni a je velmi pohybovo zdatna,ma stale nieco,co chce dokazat a ked uz dokaze,tak si vymysli dalsiu vec..za posledny mesiac sa naucila na kolobezke aj na bicykli..no a pri jednom vylete bicyklom uvidela dievca na kolieskovych korculiach,odvtedy nic ine nepocuvame..ale som rozhodnuta,ze tuto sezonu uz nie..to iste bolo v zime s lyzami,strasne pytala,plakala,ze ona nechce sanky,ale lyze..no bojim sa,skutocne je este malicka,mna odradza to,ze raz jeden sportovy lekar povedal,ze od 5rokov take sporty..kvoli klbom,koordinacii pohybov a kvoli pripadnym urazom v oblasti rastovej zony kosti..ale poznam kopec deti,ktore mali lyze aj korcule skor..

dominka11
19. apr 2013

Malý má 4 roky a zatial korčule nemá a rátam, že tento rok to ešte necháme tak, ale budúci vyskúšame 😉 v zime sme mu kúpili na ľad, to len raz vyskúšal, ale jedoval sa keď padol a bola mu zima 😝 🙂

janinah
19. apr 2013

syn má 7r. a veru rozmýšľam,on totiž najprv beží a až potom kuká,že kam 😉 korčuľovať vie,je hokejista,ale kolieskové ešte asi rok počkajú...

renab
19. apr 2013

kvôli kĺbom sa to v tomto veku moc neodporúča. ale keď na nich nebude hodiny, tak by som veľký problém nevidela. teda až na ten, ak má dieťatko ploché nohy - vtedy sú úplne nevhodné.

miriamkac
19. apr 2013

Veľmi závisí na tom, aké má dieťa nadanie na šport a ako ho to baví. Deti v tomto veku sa veľmi rýchlo učia, takže by som v tom problém nevidela
Ideálne však je, keď sa učí korčuľovať s človekom, ktorý má korčule tiež, lebo nadobúda istotu a veľmi veľa odpozoruje. Máme osobnú skúsenosť, dcéra korčuľuje od svojich 4-rokov na kolieskových korčuliach, ale skúsenosť mala na ľadových o rok skôr.
Ľadové a kolieskové korčule sú veľmi príbuzné, keď niekto začne ľadovými s kolieskovými nemá problém.
Ešte podotknem, že je dôležité zvážiť výber korčúľ na základe parametrov korčúľ, skúseností a veku korčuliara a prostredia, v ktorom korčuľovať bude. 🙂 😉

vroni
19. apr 2013

Korculovanie nie je vhodne pred 5. rokom, s lyzovanim sa da zacat aj skor, ale na korculovanie treba viac stability a koordinacie.

gabikkas
19. apr 2013

ahoj @luciana157,
nasa bude mat v maji tri roky..neviem odkial to nabrala, ale stale rozprava o korculiach (s manezlom nekorculujeme, ja som kedysi davno, hlavne na lade)...na narodeniny jej chceme kupit bicykel, tak sme boli v obchode vyskusat...Noa zaujali ma tam detske korcule, boli nadstavitelne od vlkosti 26-29 a mali tri kolieska, lenze predne bolo fixne a tie dve sa dali dat aj za sebou aj vedla seba...teda neviem ci je to bezne, ale ja som sa s tym stretla prvy krat v tom obchode...velmi ma to prekvapilo, ze sa daju dat dvojako-podla toho ako sa dieta vie korculovat...myslim si, ze ak ma zaujem a chut, tak to treba vyskusat 🙂 ja v tom problem nevidim 🙂
toto som myslela...http://kolieskove-korcule.heureka.sk/truly-tris...