Retuš fotografií. Ako na to?

kamajka
13. nov 2007

Baby, prosim Vas, pomožete mi s retušou fotografii? mam adobe photoshop ale vobec s tym neviem robit, popripade poradte nejaky program, dobre by bolo v slovenčine alebo češtine, niečo jednoduche len, vobec neviem ako sa to robi, a chcela by som to skusit. Dakujem pekne.

bubel
13. nov 2007

s cim chces konkretne pomoct, celkom sa v nom vyznam?

kamajka
autor
13. nov 2007

konkretne so všetkym, chcela by som sa naučiť retušovať fotky.... dakujem ani som nečakala taku skoru odpoved 🙂

leva
13. nov 2007

jej to si aj ja rada pozriem 😉

kamajka
autor
13. nov 2007

nooo ja už sa tešiiiiiim ako nam bubel pomože normalne som happy 🙂 🙂 🙂

hana033
13. nov 2007

zoner krásne retušuje fotky - a skoro sám 🙂

bubel
13. nov 2007

takze baby zapnut photoshop a ide sa na to 😎

kamajka
autor
13. nov 2007

okey zapinam 🙂

bihan
13. nov 2007

tutoriály po česky s odkazmi na milión iných tutoriálov v iných jazykoch 😉
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...
úprava fotografií v PC
http://www.digimanie.cz/theme_doc-D693A2A7467A5...

bubel
13. nov 2007

tak skuste to tam ak nepojde budem pomahat, ale celkom to tam vyzera pochopitelne, takdrzim labky 😉

kamajka
autor
13. nov 2007

no a čo ma z toho vybrat aku pomoc ked chcem napriklad retušovať tvár? lebo som tam našla len retuš pozadia...........

kamajka
autor
13. nov 2007

ludkovia ja som z toho photoshopu magor naozaj..... kto to tu spominal ten zoner??? kde sa to da stiahnut? prooosim ja chcem niečo jednoducheeeeee ☹

ikke
13. nov 2007

kamajka, aku verziu photoshopu mas?

hana033
13. nov 2007

zoner si stiahneš na www.stahuj.sk, ak si ho chceš kúpiť, nie je drahý. A na takúto úpravu, ako odstránenie šumu, súdkovitosti a prosto retuš je super. Iných možností veľa nemá, ale na toto ho používam.

bubel
13. nov 2007

chces retusovat len nejake chybycky na tvari, alebo spinky, alebo chces riesit aj vymenu pozadia?

kamajka
autor
13. nov 2007

no ja by som len na tvari chyby fliačiky a tak.......

aivlis
13. nov 2007

Kamajka......tu je navod na photoshop v slovecine, pokial by si mu este chcela dat sancu 😉 http://www.photoshopbook.net/photoshop-manual/

ikke
13. nov 2007

ale v skratke: ak otvoris photoshop a medzi nastrojmi (ikonky v stlpiku vacsinou na lavej strane obrazovky) mas aj taky "leukoplast"/naplast/rychloobvaz ci ako sa tomu hovori, tak to je jeden z nastrojov na retus.
stlacis ALT a kliknes na miesto, odkial chces vziat "vzorku" a potom uz bez Alt kliknes na miesto, ktore chces retusovat

potom je este dalsi nastroj, ale ten teraz rychlo neviem najst... ten prisposobuje retusovane miesto okoliu, takze naozaj tazko najdes povodne chybicky krasy 😉

leva
13. nov 2007

Ahoj kocky,az teraz som sem kukla,dakujeme vsetkym za navod,pride manzelik,dvaja budeme rozumnejsi 😉

kamajka
autor
13. nov 2007

no ten zoner som sťahovala trikrat z troch roznych stranok a nejde, vypiše mi, že došlo k problemu v aplikaci bla bla a třeba je zvařit......
Len dalši problem je, že som photoshop predtym vyhodila - darmo - imbecil 😀 . takže nanovo idem sťahovať 160 mb adobe photoshop.

ikke dakujem skusim 🙂

kamajka
autor
13. nov 2007

ježiši, nie zvařiť ale ZAVŘIT 😀 😀 😀

bubel
13. nov 2007

drz sa kamajka, na takyto easy retus mozes pouzit aj klonovace razitko alebo je tam aj peciatka s tym istym principom ako pisalaikke...kliknut na miesto ktore ma nahradit fliacik a potom tu peciatku preniest tam, kde to chces opravit.

kamajka
autor
14. nov 2007

Hm...... baby, a čo tak retuš celej tvare? To už bude asi zložitejšie, že? Tie chybičky krasy mi už retušovať idu 🙂

ikke
14. nov 2007

akoze chces vymenit celu tvar? 😕 😅

kamajka
autor
14. nov 2007

nieee 😀
hmm...... akoby som to....
vieš ake sa robia fotky na pozdravkaa? tak take niečo by som chcela vedieť urobiť.... akože že aj ta menej pekna baba može byt krasna 🙂 keby sa dali vkladat sem fotky, tak by som vložila že z čoho chcem urobiť čo 🙂

kamajka
autor
14. nov 2007

ja vlastne nechcem tie fotky opraviť... ja ich chcem skrašliť 🙂

aktiz
25. aug 2013

Ahojte baby, viete mi poradiť nejaký program na retušovanie fotiek ? Myslím taký, kde sa bude dať upraviť pleť, odstrániť nejaké chybičky na tváry a pod. Ja som mala jeden velmi dobrý stiahnutý, ale museli mi preinštalovať celý PC a neviem ako sa ten program volal. Ale bol fakt dobrý, ešte aj zuby sa dali vybieliť v nom 🙂