Sú lepšie rukávniky alebo koleso pre 3 ročné dieťa?

jespera
17. sep 2012

Maminy, mam skoro 3 r. dieta, 15kg - doteraz sme na bazen chodili s takou sedackou - v ktorej som mala istotu ze mi nevypadne, avsak je iba do 15 kg..bojim sa aby sa to nepretrhlo. Otazka je za co to vymenit - za plavacie koleso, ci rukavniky - je to bezpecne pre take male dieta? nezosmykne sa z toho....ake mate skusenosti?

katuska169
24. okt 2012

my sme pouzivali aj koleso i rukavniky 🙂 naraz 🙂

petrake
24. okt 2012

od roka mame len rukavniky, a tento rok sa maly pokusal uz len s jednym a bez (v lete mal 3rocky)

maggie59
26. okt 2012

http://www.mall.sk/plavacie-vesty/sevylor-plava...
skús toto, velmi dobre to drzi na vode

rodinnevikendy2
29. okt 2012

ahoj, ako lektorka dojc.plavania ti odporucam jednoznacne rukavniky, alebo plavaci pas, v kolese je dieta pasivne.

beatrixe
4. nov 2012

Koleso urcite nie.....to urobis velku skodu ak mu ho das...lebo sa tak skoro plavat sam nanauci. Jednoznacne rukavniky !!!

sandrika1986
16. okt 2013

my sme kúpili rukávniky pre dcérku 🙂

matulienka7
18. jún 2014

Odporucam koleso na plavanie Swimtrainer. Dieta je v polohe plavania, zabezpecene proti vypadnutiu a komory sa postupne daju vyfukovat. Je k nemu aj navod, ako naucit dieta plavat. Bolo vyvinute v spickovych plaveckych skolach v Nemecku a Rakusku. Nase obe deti ho miluju. Dcerka ma 4 roky a uz skoro sama plava. Ma uz skoro uplne vyfuknute.

martinkah
18. jún 2014

Ja odporúčam namiesto kolesa alebo rukávnikov plávaciu vestu, my máme zn. Splash About, je to drahšia záležitosť, ale bezpečnejšia a naozaj pomáha dieťaťu naučiť sa plávať

j.a.n.e.7
18. jún 2014

Určite rukáviky, mne sa dcérka (mala 3 roky vlani) tak naučila plávať minulý rok (t.j. úplne sama bez ničoho, síce zatiaľ len pod vodou, ale pláve), keď bola v kolese tak sa nemohla poriadne vo vode hýbať, v podstate nikdy nebola celkom ponorená. Ale známi prišli na návštevu a mali rukáviky, sme vyskúšali a bolo to super.....

luciferkax
18. jún 2014

Stacia rukavmiky. Sama budes prekvapena ako bude plavat...

zuzka1008
18. jún 2014

Pred 2týždňami sme skúšali prvý krát rukávniky, nemala som v to veľkú dôveru, stale sa bojím že sa potopi:-\
Koleso je veľmi nepraktické a pri plávaní zavadzia

princeznickamatulienka
9. júl 2014

Koleso swimtrainer nezavadzia. Jeho komory sa daju postupne vyfukovat. Koleso je v poslednom stadiu ponorene vo vode a dieta ma uplne volne ruky, cely cas je v polohe plavania a zabezpecene proti vypadnutiu. Nase obe deti v nich plavaju. 4-rocna dcerka ho ma uz skoro uplne vyfuknute a uz dokaze preplavat sama cca 2 metre. Presla si cervenym, oranzovym a zltym kolesom. Cely navod s fotkami, ako naucit dieta plavat, sme dostali spolu s kolesami. Vo vode mam uplnu pohodu a deti sa riadne vysantia 🙂 Je to uplne ine koleso, na ake ste zvyknute... Urcite odporucam 🙂

barcelona94901
9. júl 2014

najlepšia je vesta,rukávnik ,treba si pozrieť aj veľkosti vhodné k veku
koleso bezpečné nie je,pretože dieťa z neho može napríklad vyklznuť ,
a deti,ktoré sa učia plávať aj na plaveckých nepoužívaju vobec kolesá ,ale dosky 😉

horana
9. júl 2014

Najlepsie su pomocky v ktorych je dieta cim viac uz plaveckej vodorovnej polohe a nic nebrani pohybu. Zaroven profi, aby nevypadlo. Napr. vankusiky Schlori, su z latkoveho materialu (nie plast) a priputane cez hrud a su to akoby rukavniky na chrbte, akoby kridelka. Nadlahcuju zhora, zaroven su bezpecne aj pre dospelu vahu! Toto prirodzene motivuje dieta vykonavat spravne plavecke pohyby, neziska zly navyk. My sme ich zacali pouzivat okolo tych 3 rokov, v 5 uz sme ich nepotrebovali, plava sama, preplava aj cely bazen, ci v mori aj hlbokej samostatne.

anula
9. júl 2014

my sme nikdy nemali koleso, davali sme od 1 roka rukavniky, ktore sme postupne vyfukovali a takymto sposobom sa Klarka naucila ako 4 rocna plavat bez nich.

pribinak
9. júl 2014

Necitala som cele, ale podla mna urcite rukavniky, ale nekupuj take tie lacne z tesca ci dracika, ale zainvestuj do lepsich, su stabilnejsie a synator sa bude citit bezpecnejsie
Kup take okruhle, napr cez plavecke-pomocky.eu, ale videla som ich tu aj na konovi v shopoch, su cerveno-zlte pre pokrocilejsich a pre zaciatocnikov zeleno-zlte,

yanni
9. júl 2014

Podobne ako @horana pise,, my mame tiez Schlori. Uz som to tu v podobnej teme spominala. Nam hobofporucila instruktorka plavania. Koleso ani rukavniky sme nikdy nemali. Velkavi uz vedia plavat a najmladsi, 4 roky, uz v tych vankusikoch takmer nema vzduch. Krasne plava, koordinacia ruk a noh je euper, vankusiky sme postupne nafukovali cim dalej tym menej.
Koleso je zle, lebo dieta nie je v spravnej polohe a rukavniky zavadzaju v spravnom pohybe rukm