Vrecúškové aktivity 3 - 5 rokov

baasss
30. jún 2014

Ahojte mamicky 🙂
Rozhodla som sa zalozit novu diskusiu pre vymenu vrecuskovych aktivit, kedze aktualne je bud vsade ticho alebo vsade obsadene. Ja sama som sa este na vymene nezucastnila, hoci po nej uz dlhsie tuzim 🙂, tak preto som si dovolila hladat na vlastnu past.

Navrhujem, aby nas nebolo privela (tak cca 10 by stacilo, max 15), aby aktivitky boli radsej trosku prepracovanejsie. (pripadne ak budeme stihat, mozeme urobit jednu narocnejsiu a jednu jednoduchsiu.)

Kedze ide leto a dovolenky, netrufam si stanovit nejaky striktny termin odovzdavania, ale v pohode sa dohodneme. Orientacne by som sa priklanala k zaciatku septembra.
Mate zaujem? Hor sa sem, mamicky 🙂 .

baasss
autor
2. júl 2014

@mikisa27 🙂 som rada, ze sa ti paci. Som aktualne este v inej vymene, kde sa to zacina rozbiehat a uvidim, co si kto vyberie tam a predpokladam, ze budem asi robit zo vsetkeho, tak sa nejak dohodneme 😉 najprv si asi musim upratat dom 😀 aby som mohla zacat robit bordel s tymito vecami 😎
A ten geoboard, ak by to mal byt problem, kasli nan. Vyberieme nieco ine 🙂 my nemame doma nic a to co si pridala sa mi paci. Tak pohoda

lenka_hr
2. júl 2014

@baasss Ahojte, napisala mi mikisa27, ci sa nechcem zucastnit s vami - ak mate volno, rada pojdem do toho. pripajam 2 posledne veci, co som robila, ak by sa nepacilo, vymyslim nieco ine.
Prve - trenovanie zapinania gombikov, triedenie odtienov, rozne materialy na latkach a gombíkoch
Druhe - farebne folie roznych tvarov na nalepenie na okno + farebny jednorazovy tanierik na ukladanie farebnych trojuholnikov a slamiek
Tak sa tesim, snad sa nam to podari. L

mikisa27
2. júl 2014

@baasss a kde sa este rozbieha nejaka vymena,ze by som sa aj ja pridala🙂ci to je nejaka sukromna?mam pocit ze mam akosi vela casu teraz 🙂

baasss
autor
2. júl 2014

@lenka_hr super 🙂 jasne ze sa mozes pridat 😵 do tych 10 mamiciek by som chcela 🙂 a aktivitky super, tie farebne folie urcite chcem. 🙂
@mikisa27 tu je link https://www.modrykonik.sk/forum/sporty-hobby-a-zaujmy/vymena-vrecuskovych-aktivit-1-3-roky-2/ na este inu vymenu, ale neviem, ci je este miesto. Myslim, ze jedno by malo byt. Skus sa spytat 🙂 tak potom podla toho, co tam budeme robit, sa dohodneme tu na niecom inom 😀 😀 och, ciste schizo

mikisa27
3. júl 2014

@baasss nejako to tu stagnuje 😒 neviete o niekom inom kto by sa chcel pridat? alebo mam raddsej napisat do tej skupiny co si mi poslala link,ci by sa nedalo este pridat,hmmm?

delideli
3. júl 2014

@mikisa27 : ahojte, pokial je este volne miesto pridala by som sa.

baasss
autor
3. júl 2014

@mikisa27 tam uz to je plne 😒 ale neboj, uz sa to tu rozbehne, zajtra , resp dnes po spanku 😎 skusim asi poriesit album s navrhmi a pripadne sa nejake zaujemkyne pridaju priebezne 🙂 (ak by to bolo samozrejme mozne)
@delideli ahoj deli, este je volno, jasne, super, tesim sa 😵 rozmyslaj nad aktivitou a snaz sa co najskor pridat navrhy. A ak vies o niekom, kto by este chcel k nam, tak zavolaj 🙂

baasss
autor
4. júl 2014

@anikag @mikisa27 @maryennn1 @kittykittyke @lenka_hr @delideli
Tak co baby, ideme na to? je nas 7, mozno sa este niekto prida. Dame teda po dve? Jedno tazsie jedno jednoduchsie? Tu je album s obrazkami aktivit, tak lajknite iba tie dve od jednej baby, ktore chcete
https://www.modrykonik.sk/blog/baasss/album/vre...
@kittykittyke @delideli babulky a vy co najskor pridajte obrazky, nech to fici 😵 😵 😵

maryennn1
4. júl 2014

@baasss keď ja si od niektorých báb viem vybrať len jednu aktivitu 😅 čo teraz?

baasss
autor
4. júl 2014

@maryennn1 tak napis baby od ktorych mas len jednu a skuste sa dohodnut, ta druha by aj tak mala byt len nejaka doplnkova, jednoducha, tak by nemal byt problem spravit nieco

maryennn1
4. júl 2014

@baasss ok

delideli
4. júl 2014

@baasss : ok, pozriem nieco vhodne a skusim co najskor nahodit..
pripadne ak by mali byt aktivity 2 (hoci jedna doplnkova), mohli by pripadne baby, ktore maju po 3-4 navrhy este po 1-2 dohodit, aby bolo z coho vyberat..

delideli
4. júl 2014

takze moje navrhy-
c.1 : kalendar-
podklad zalaminovana A4 s kolonkami- rocne obdobie, mesiac, (pripadne moze byt aj datum-den), pocasie, ktore by sa pripinali na suchy zips

delideli
4. júl 2014

c.2 : porovnavanie velkosti- vacsi, mensi, rovnaky (znamienka by boli zalaminovane karticky), tvary z machovej gumy, pripadne nejake predmety (domyslela by som)

delideli
4. júl 2014

c.3 : model ludskej kostry (v nejakej vymene mala udajne velky uspech 🙂)

delideli
4. júl 2014

c.4 : grafomotoricka knizka, laminovane stranky (pouzitelne teda opakovane), hrebenova vazba.
priklad stranok :

delideli
4. júl 2014

c.5 : protiklady (2 zlozkove puzzle z protikladov, zalaminovane karticky)

delideli
4. júl 2014
delideli
4. júl 2014

C.6 : priradovanie- farieb, tvarov, velkosti..(zalaminovane predlohy, tvary z machovej gumy)

maryennn1
4. júl 2014

@delideli No fasaaaa, ja chcem všetko 😀 také krásne si pridala veci 😀

delideli
4. júl 2014

a este obrazok k cislu 6 🙂

baasss
autor
4. júl 2014

@delideli super 🙂 aj ja chcem vsetkoooo .. budem asi dumat dlhsie, ale vyberiem si urcite. Pridam ich do albumu k ostatnym, tam si kazda vyberie 2 a pripadne onô budeme riesit potom za pochodu 🙂

Ak mate problem, baby, vybrat si z tych aktivit, co su pridane, napiste prosim normalne sem pre konkretnu babulku, od ktorej si nemate co vybrat (chapeme vsetky, ze podaktore boli vo viacerych vymenach 🙂 ) a verim tomu, ze urobime vsetko pre to, aby kazda z nas bola spokojna.

anikag
5. júl 2014

@baasss @anikag @mikisa27 @maryennn1 @kittykittyke @lenka_hr @delideli baby tak co sa tyka trojzlozkovych kariet moj navrh je -
1. slnecna sustava
2. fazy mesiaca
3- plodiny a ich semena samozrejme plus semena v sacku

mikisa27
5. júl 2014

@anikag tie napady na trojzlozkove karty sa mi pcia vsetky,pripadne by sme si ich mohli rozdelit medzi seba 🙂
ja by som este mohla spravit twigeo....je to subor roznych geometrickych tvarov a k tomu ulohy na scitavanie aa odcitavanie.bolo by to z machovej gumy

anikag
5. júl 2014

@mikisa27 to by bolo super keby sme si to podelili aj tvoj navrh sa mi paci

lenka_hr
5. júl 2014

anikag @baasss @anikag @mikisa27 @maryennn1 @kittykittyke @lenka_hr @delideli
Baby, vyrobila som este teraz nejake navrhy, prosim, odhliadnite od nepresneho vypracovania, je to len pre predstavu.
Prva je tabulka miesania farieb, namiesto bambuliek by boli namalovane polystyrenove vajicka, dolu este chyba hneda a seda, take som nemala ani bambulky. Deti by mali zaradit vajicka a neskor aj prve pismenka farieb (zalaminovane), posledny stlpec by bol volny, kde si mozete ukladat napr. koralky vo farbe.
Druha by bola sietka na okna (kupila by som bielu), kde budu predtlacene domceky (vacsie ako na foto) + dodam bavlnky vo farbach, prip. ihlu na vysivanie. Sietka by bola zozadu pevne pripevnena k ramu, ramy pravdepodobne ikea, vel. 10x15. http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1007.... Ide len o jednoduchy steh. Snad sa nieco bude pacit...

lenka_hr
6. júl 2014

@baasss @anikag @mikisa27 @maryennn1 @kittykittyke @delideli
Ahojte, tak pridavam poslednu aktivitu, co mi napadla v noci ako hudobnému antitalentu - ked chcem hrat na xylofone, vzdy mi to dlho trva, kym najdem ton podla pismenka. Tak mi napadlo naznacit ich farbami, ale kedze asi ich nebudete mat vsetky rovnake, tak by som farebne policka nechala ciste a vy by ste si z machovej gumy al. filcu dolepili na zalaminovanu A4 svoje. Spravila by som to obojstranne, vysli by teda 2 pesnicky, prip. by som dala 2 x A4 na 4 pesnicky, este pozistujem ceny.

baasss
autor
7. júl 2014

Baby pridala som vase fotecky do albumu, tak uz prosim lajkujte https://www.modrykonik.sk/blog/baasss/album/vre... aby sme sa pomaly rozkyvali 🙂 @baasss @anikag @mikisa27 @maryennn1 @kittykittyke @lenka_hr @delideli
A prosim vas o vyjadrenia k aktivitam, ci staci/nestaci, paci/nepaci... nejake navrhy.
Ak ma niekto pocit, ze ma malo na vyber, rieste to tu verejne pls, aby sa aj ostatne mohli pripadne prisposobit.

A podme uz na vec 🙂 Mam pocit, ze mam obrovske prestoje 😝 😎

anikag
7. júl 2014

@baasss presne moje slova 🙂 uz som nedockava na dalsir nove aktivity a uplne ma bavi ich vyrabat

baasss
autor
7. júl 2014

@anikag 😵 ja sa tiez velmi tesim.. rada by som uz aj nieco zacala, ale chcela by som pocut aj vase nazory, prediskoútovat co a ako, ake materialy, farby. Docitala som sa, ze tie, co riesite montessori, mate nejake poziadavky na konkretne farby, ktore napr ja neovladam a kedze to chcem urobit tak, aby ste vsetky boli spokojne, tak ... skratka potrebujem to s vami prebrat 🙂