Vrecúškové aktivity busy bags pre deti 2 až 3 roky

ivaha
16. okt 2013

Zakladam novu temu, resp novu skupinu na vreckove aktivity

ivaha
autor
16. nov 2013

@uhlopriecka jej to je pekne,superkove 🙂 🙂 hned davam do albumu
tu je ta topanocka-myslim tvar, ale tvoja je super 😉
len sa chcem opytat, cela je z papiera?Nie je nalepena tou gumou?Pytam sa len preto, aby to mala rychlo nezlincovala, lebo urcite sa jej to bude pacit a bude sa s tym casto hrat a navliekat a pre nas kludne moze byt vsetkych 8 dierok deravych a ak sa da aj na papulke aligatora mozu byt 3 a 3,ak nemas problem s tym dierkovanim, vdaka 🙂 🙂
@lindauciatko super napad tie gulicky 🙂, este som videla, ze taketo davaju, ale vobec neviem, co to je, podla mna to nie us goralky. Neviete niekto?

Jaj dievcata, ked postupne vidim vase vytvory, uz sa vobec neviem dockat, neviem, ci vydrzim dat do malej az na vianoce

ivaha
autor
16. nov 2013

lindauciatko ten tyl skus pozriet na trhovisku, kde maju latky a vankuse, v tej budove , kde je aj drogeria,zalozna,maso.....

ivaha
autor
16. nov 2013

uhlopriecka este sa mi veeeelmi paci, ze si tam dala aj rozne materialy na navliekanie ,snurku, drotiik a na rybke je tusim buzirka?

ivaha
autor
16. nov 2013

a samozrejme aj to, ze su dvojfarebne, z kazdej strany ine, to pol perfekny napad dve zlepit 🙂 🙂 🙂

evkalv
16. nov 2013

@uhlopriecka jeeeeejda toto je super krasne si to urobila uz sa tesim ked to budeme mat doma 😉 ja nemam urcite ziadne vyhrady 😉

evkalv
16. nov 2013

@uhlopriecka jeeeeejda toto je super krasne si to urobila uz sa tesim ked to budeme mat doma 😉 ja nemam urcite ziadne vyhrady 😉

marusinka80
16. nov 2013

@ivaha ahoj, ja teraz nie som doma, ale pomeriam presné rozmery večer, keď prídem. odhadom je podstava asi 1/2 A4 a ťažké to nie je.

uhlopriecka
16. nov 2013

@ivaha @evkalv dakujem 🙂 ano,dala som tam rozne snurky; buzirka, drotik, snurka a snazim sa aby to bolo trvacnejsie, preto bolo treba zlepit dve gumy a tu topanocku tvori kartonovy papier z oboch stran polepeny vytlacenym farebnym papierom,tak hadam aj to vydrzi. s dierkovackou od svokra to nakoniec tiez neni jednoduche, vymysleli sme dutou rurkou vyrazat dierky.mozem sa pustit do roboty 🙂
a kolko teda nakoniec treba vyrobit? 20ks ??

ivaha
autor
16. nov 2013

@uhlopriecka @avalsorim @sisi0211 @lindauciatko @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @ivaha @ivaha @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka
Takze dievcata vyzera to tak, ze @bajlinka_tn. sa zatial neozvala a neviem, ako dalej,ale myslim, ze este pockame, mozno ma nieco a neda sa jej ozvat. A @mamkabeika caka na operaciu. Tiez zatial neviem,ake to ma vazne, nevravela, ze odstupuje.Tiez by som este na nu pockala. Ak chcete vyrobit presne mnozstvo, tak ak dve maminky vylucime, tak je to 19 a potom by ste pripadne dorobili. Alebo ak vam nevadi, ze by vam ostalo doma, tak mozte aj 21 vyrobit. Je to na vas. Navrhujem pockat do piatku. Alebo by ste chceli uz skor posielat balicky?Buduci tyzden aj napisem uplne presne instrukcie na balenie, ale podsatu som uz napisala, ale este to potom zhrniem.Myslim, ze mojau dresu by ste mali mat vsetky. Ak si prosite niektora aj tel cislo, napiste 🙂

mamkabeika
16. nov 2013

@ivaha dievčatá, ani ja poriadne neviem, aké to mám vážne... 😒 Stále čakám na vyšetrenia, teraz je víkend, takže až v pondelok budem múdrejšia.
Ja som už ale kúpila matroš ☹

bajlinka_tn
16. nov 2013

@ivaha caute caute 🙂 vidim že spomínate čerta, tak som dobehla.... neviem o čo ide, treba mi prosím adresne napísať. s mojou aktivitkou rátam, viem že posledný termín je koniec tohto mesiaca. som dosť pracovne zaneprázdnená, ale neuveríte, tento víkend sa rodí prototyp a hned ako bude hotový hodím ho sem na schválenie. snažím sa jak sa dá. ale určite nechcem odstupiť. 🙂

ivaha
autor
16. nov 2013

Takze maminky ako vidite, je nas predsalen 21, TAKZE VYRABAJTE 21ks

Ja navrhujem pre @mamkabeika urcite vyrobit-ved uvidime v pondelok, a ak by sa jej nedali stihnut pre nas vsetkych vyrobit do konca novembra, urcite by sme to nejak vyriesili 🙂 , Ja sa na jej 3D priradovacky velmi tesim. Mamkabeika drzime ti palce, aby to nebolo vazne 🙂

ninison
16. nov 2013

@ivaha ahojky, ja by som hmatove pexeso radsej, kedze nie som v prvej vymene 🙂 dakujem

ninison
16. nov 2013

ahojte kocky, pridavam prvy aspon ciastocny prototyp. ospravedlnuje sa za kvalitu fotky, je to fotene teraz 🙂
tak komentar: panacik v prototype je 22cm vysoky, ale idem ho zvacsit nakolko tie organy su potom strasne malinkate - napr. oblicky su vo velkosti malicka. dalej po tu precitanych komentaroch na kvalitu filcu som zobrala 1 a 2mm filc (podla toho ake som nasla farby) a musim povedat, ze momentalne boduje 1mm filc. ten 2mm sa katastrofalne vystrihuje, aj ked si myslim ze ked to bude kusok vacsie tak sa bude aj o cosi lepsie vystrihovat. ak sa mi podari zohnat sedy filc, mozog bude sedivy...takisto kosticky budem este len vystrihovat.
telicko a organy su teda z filcu, biely podklad je flis, panacik bude na flise prisity, ostatne bude umiestnovacie. no a este popridavam nejake fotky na tu zalaminovanu predlohu-

ninison
16. nov 2013

@ivaha @uhlopriecka @avalsorim @sisi0211 @lindauciatko @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @ivaha @ivaha @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka
kocky, prosim aj o info, ktory podklad pre predlohu by sa pacil najviac vam a vasim detom. zatial mam predstavu ze to bude obojstranna bud A4 alebo A5, z jednej strany obrazok s organmi, z druhej strany s kostami. organy a aj kosti budu pomenovane v SJ a v AJ.
Mne sa najviac pozdava ten druhy v poradi. Pri 1. je nevyhoda tie ramceky cross obrazok - to nebudem vediet vymazat.

ivaha
autor
16. nov 2013

@ninison No uplne prefektneee a ked budu aj kosticky, tak dokonale Super, ze to chces spravit vacsie. 🙂
Nam ani sestre panacika nemusis prisivat, usetris si robotu 🙂 , kludne ho nechaj len ulozeneho. Len jednu malinkatu vec, neviem, ci to hnede v zltom crievku su crevka, alebo mechur, ak crevka,mozes prosim pridat aj mocovy mechur? Viem, ze na obrazku nie je, ale pre nas je dolezity-mala nechce pit, tak aby sme si na tom ukazovali, ako to funguje.......vdaka
Aj tie obrazky na laminovanie su pekne, mne sa paci druhy a treti ,z druheho telicko-to bude uplne identicke, a lahko sa im bude priradovat podla obrazka a z tretieho ta lava cast s jednotlivymi organmi.
Velmi sa tesim a neterka bude nadsena, lebo ma aj velku knihu TELO a takto si to bude sama skladat

salonkaa
16. nov 2013

@ivaha dokedy treba vyrobit? mozno mi to nejako uslo, aby som sa uz konecne rozbehla 😉

ivaha
autor
16. nov 2013

@salonkaa ahoj, posledny termin odoslania balicka je 28 november-vtedy musi byt hotove, zabalene podla pravidiel-uz som ich zhruba pisala,ale este raz ich buduci tyzden zhrniem- a odoslane 🙂 🙂 , aby som to stihla vsetko potriedit ,pobalit a odoslat. Balit sa bude asi do A3 krabic. Ked budes mat prvy prototyp, posli, prosim obrazok, dam do albumu.Kuk https://www.modrykonik.sk/blog/ivaha/album/vyme... -je tam hromada novych fotiek 😉

lindauciatko
16. nov 2013

Ahojte,
@ivaha @uhlopriecka @avalsorim @sisi0211 @ninison @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @ivaha @ivaha @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka
pýtali ste sa aký to bude materiál, veľkosť rybičky atď.
Takže dnes som skúšala už tak naostro. Doma mám dosť žltého flísu tak by som šila všetky z neho Ak by ho bolo málo tak niektoré rybky by boli modré alebo zelené. Môže byť? Zajtra si to už plánujem nastrihať a šiť budem asi celý týždeň.......
Rozmer rybky cca. 20 cm.
Písala som že zvažujem nápň tie guličky ako do kojo-vankúša no ale to je katastrofa, keďže polystyrén je taký lepivý, voľne sa nepresýpa vôbec sa s tým dobre nerobí. Takže vedie ryža. Asi dlhozrnná biela, ešte nemám nakúpenú.
Okienko bude z voskovaného priehľadného obrusu, mne sa zdá dosť pevný, aj na hmatanie je dosť poddajný len sa veeeeeeeeeeeeeľmi zle šije. Bola som pozrieť aj ten tyl ale tie dierky na ňom sú dosť veľké kvôli tej ryži by to nebolo dobré ani záclonovina lebo chcem aby to bolo priehľadné.
Poklady - pridala som celú abecedu - mám také korálky ale nemám ich dosť takže kombinovala som s malou a veľko bielou fazuľou - na ňu som napísala niektoré písmenka.
Budú tam základné tvary - kruh, štvorec, trojuholník, obdľžnik v základných farbách (štvorec je také malá obkladačka a ostatné vystrihnuté z utierky spontex..
Gombíky a aplikácie čo budú lákať deti - jahôdka, kvietok (neviem či zoženie všetky takéto), autičko + niečo
Nejaké drobnosti z domácnosti - ten oriešok, spinka a čo sa mi ešte podarí nájsť.
Postačuje to?
Pridávam fotky.

lindauciatko
17. nov 2013

@ivaha @uhlopriecka @avalsorim @sisi0211 @ninison @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @ivaha @ivaha @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka
Ešte som sa zabudla spýtať na ten obrázok s predmetmi.
Tie korálky s písmenkami majú rôznu farbu, sú dosť krikľavé a pri fotení sa rozmažú a nevidno aké je to písmeno. Keby som len vytlačila abecedu a na ten papierik priložila ostatné predmety a tak to odfotila? Mne sa to zdá najlepšie riešenie.
Tá kartička môže byť klasická fotka 9*13 alebo by to malo byť zalaminované?
@ivaha pre teba a sestru spravím abecedu tak aby boli rovnaké písmena na fazuľkách a korálky sa budem snažiť dať rovnaké farby ale je to dosť namiešané, napr. R je v piatich rôznych farbách, uvidím aký bude druhý sáčok.

lindauciatko
17. nov 2013

@ninison sľúbila som ti jednu fotku na inšpiráciu, pripájam ju. Tu sa mi páči že sa to dá aj zavesiť a dieťa pracuje inak ako na stole. Ale neviem či je to aktuálne lebo ten suchý zips tam asi nebudeš dávať.

avalsorim
17. nov 2013

@lindauciatko a nie je toho veľa v jednej rybke? ja si to nevuiem predstaviť. ja dám na teba, len sa tak pýtam

avalsorim
17. nov 2013

@lindauciatko @ivaha @uhlopriecka @sisi0211 @ninison @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @ivaha @ivaha @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka
baby včera som dokončila obrázok na aktivitú I SPY (alebo ako sa to volá) no proste čo deti budú vyhľadávať vo veľkom obrázku malé obrázky. pridávame fotku, tak sa mi prosím vyjadrite či sa vám to páči, alebo nie. či to chcete zmeniť, alebo čo by ste tam ešte pridali. ďakujem 🙂

mimirinko
17. nov 2013

@ninison tiez sa mi paci druhy v poradi. vyzera to velmi dobre 🙂

mimirinko
17. nov 2013

@ivaha ja sa ospravedlnujem, ze len paci sa mi stale davam, ale vstupila som do finale, co sa tehu tyka a zacinam byt viac a viac unavena. do toho mam este aj malu choru, tak je toho na mna trochu moc. polovicu mam takmer hotovu, dufam, ze tento tyzden dokoncim aj tu druhu. mam ale taky problem, kedze to kreslim farbickami, pretoze fixky sa rozpijaju a v podstate vsetko, co je vodou riedene sa rozpija, neviem, ci bude mozno to lakovat lakom. lak, aby bol vhodny pre deti, musi byt riedeny vodou a obavam sa, ze by sa mi to rozpijalo. tak teraz neviem, ze co urobit.

belucio23
17. nov 2013

@ivaha @uhlopriecka @avalsorim @sisi0211 @ninison @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @ivaha @ivaha @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @natabun @ninison @pillinka

telíčko som zväčšila a krídelka podlepila farebným čiernym papierom 🙂 môže byť?

marusinka80
17. nov 2013

@belucio23 podľa mňa áno - vyzerá to super!

ivaha
autor
17. nov 2013

@belucio23 ano , je to ovela lepsie 🙂 a vobec podla mna nemusis to prilepovat o ten cierny papier, moze to byt sucast skladacky 🙂

ivaha
autor
17. nov 2013

@mimirinko vobec sa nemusis ospravdlnovat, to uplne staci, takm zahlasovat 🙂
fuu a ten lak vobec neviem poradit, mozno keba to bol lak v spreji? a ked je to len farbickami, osucha sa to a rozpija?

ivaha
autor
17. nov 2013

@lindauciatko vdaka za tie goralky 🙂 , prosim aky davas nakoniec ten igelit, kde sa da zohnat?vdaka