Výmena vrecúškových aktivít 3 - 6 rokov

cilka17
16. apr 2014

Ahojte,zalozila som tuto skupinku pre mamicky,ktore maju este zaujem o vymenu aktivit pre 3-6 rocne deticky....Bolo by super keby sme boli do 10,aby tie aktivity boli prepracovanejsie....Poprosim popridavat nejake navrhy....termin posielania zatial je okolo 15.juna.Dalsie detaily sa dohodnu potom....tesim sa na spolupracu 🙂

cilka17
autor
23. apr 2014

@relaxan ok tesime sa na navrhy 🙂

sliver
23. apr 2014

@cilka17 myslíš žeby sa našlo ešte miesto pre "BB" závisláčku 😉 ?

cilka17
autor
23. apr 2014

@sliver jasne este nie sme 10...kludne mozes pridat svoje navrhy 🙂

sliver
23. apr 2014

@cilka17 Ďakujem za prijatie
Návrhy mám na 80% premyslené len ešte čakám na jednu ktorú musím prerátať ale do konca týždňa isto, možno aj skôr 😉

sliver
23. apr 2014

@natabun perfišné návrhy, proste som neodolala 😉
@cilka17 CDbludiská už máme v počte dva 😒
tiež ludské telo @rybenka2212 😒 máme už dvojmo... dáš aj iný návrh?

rybenka2212
23. apr 2014

@sliver Ahojte 🙂 jasne dam aj ine, verim ze od konca tyzdna to sem hodim 🙂

cilka17
autor
23. apr 2014

@sliver ok dala som tam aj ine navrhy,ak si nevyberies skusim navrhnut ine

natabun
23. apr 2014

@sliver tak si tu 🙂))))) vitam ta 🙂))

sliver
24. apr 2014

@cilka17 moje návrhy:
1. priraďovanie motýľov
2. korková prevliekačka, kde by korky boli rôznych farieb a k tomu ešte predlohy na ukladanie podľa farieb
3. hra Lego

kmotra7
24. apr 2014

ahojte, ak je este volné miesto, rada by som sa pridala. Moje návrhy:

kmotra7
24. apr 2014

a este

natabun
24. apr 2014

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6156020...

dievčata, nieco taketo by niekto nechcel urobit?

vmb
25. apr 2014

ja mám návrhy:
1 - spájanie podľa čísiel (obrázok čiernobiely, zalaminovaný, počet kusov ešte neviem)
2 - hľadanie rozdielov (farebné obrázky, zalaminované, počet kusov ešte neviem)
3 - skladaná abeceda (veľké tlačené písmená, filc alebo machová guma, čiernobiela predloha)

fotky pridám neskôr, nad ďalšími návrhmi ešte porozmýšľam 🙂

sliver
25. apr 2014

@vmb a čo tak ten návrh čo písala natabun pred tebou 😉 keď laminuješ a používaš aj machovku 😉

vmb
25. apr 2014

@sliver nápad sa mi páči, len neviem kde by som našla predlohy na vytvorenie 🙂

sliver
25. apr 2014

@vmb skúsiť natabun alebo priamo Evku cez FB alebo sa mi zdá že je aj tu na MK ako eviku78 (ale to nie som si úplne istá)
aj mne sa nápad veľmi páči a hlavne je iný a vzdelávací, jednoducho má niečo do seba 😉

vmb
25. apr 2014

Pripájam nejaké fotky z netu a dopĺňam:
1-väčší, menší, rovná sa
2- 3 alebo 4 písmenkové slová s zoznamom, podľa ktorého to bude dieťa otáčať a hľadať písmenká
3- počítanie
4-abeceda
5-tangram z machovej gumy (len ukážka)
6-čísla
7- (bez foto) knižka so stranami na spájanie čísiel a hľadanie rozdielov (zalaminované)

sliver
25. apr 2014

@vmb zase parádička 😉 zase si nebudem vedieť vybrať 😉

vmb
25. apr 2014

@sliver tak si vyberieš viac 🙂

cilka17
autor
25. apr 2014

@kmotra7 ano este je volne 🙂

cilka17
autor
25. apr 2014

@vmb ja mam tie listy doma a mam tusim aj predlohy,ak budes chciet spravit,popozeram a poslem ti....

vmb
25. apr 2014

@cilka17 môžeš mi poslať na vmb@centrum.sk Ďakujem

netuska78
25. apr 2014

@cilka17 @vmb @sliver @natabun @kmotra7 @rybenka2212 Ahojte zienky : ) tu su moje navrhy:
1. navliekanie farebnych gumiciek na ruku podla predlohy - inspirovane fotkou co som si kedysi davno ulozila do PC, ale bohuzial bez zdroja, pravdepodobne existuje origos hra zalozena na rovnakom principe...popis: 7 gumiciek a 25 karticiek ( zalaminovane, rohy zaoblene, aby nepichali) - 5 urovni umiestnovania gumiciek:
1. uroven: postupne od malicka sa prida vzdy jedna gumicka
2. uroven: niektore prsty su vynechane
3. uroven: na niektorom prste su dve gumicky nad sebou
4. uroven: jedna z gumiciek je cez dva prsty natiahnuta
5. uroven: dve gumicky su cez dva prsty natiahnute (niektore vedla seba, niektore nad sebou)
...kazda skupinka piatich karticiek v samostatnom sacku oznacenom fixkou cislom 1az 5

2. navrh: indianik duhovko - ukladanie "pierok"podla predlohy ...obsahuje...hlavu indianika, velkost cca A5 ....7 magnetickych "pierok" teda penova hmota podlepena magnetickou foliou a karticky zalaminovane, rohy zaoblene (pocet upresnim cca 12 obojstrannych)

3. navrh: zatial len prototyp vo vyrobe pre moju dcerku ... tri zalaminovane karty na ukladanie pismenok (troj, stvor a pat pismenkove slova) abeceda stvorceky penovej hmoty a na nich pritkom tekutym zalepene filcove pismenka, podlepene kuskom magnetickej pasky, aby sa to nesmykalo...karticky s "tajnym kodom" pod kazdy obrazok treba ulozit zaciatocne pismeno veci co je na obrazku....vznikne slovo, na druhej strane je to slovo plus obrazok... co moze sluzit na kontrolu....ale aj pre ukladanie pismenok priamo k obrazku pre mensie deti....pripadne sa da karticka pouzit aj na stipcovanie, ak ma niekto urobenu abecedu na stipcoch... este som celkom neodhadla pocet slov...chcela by som vytvorit viac...mozno nie vsetky uz budem schopna zalaminovat....neviem celkom odhadnut naklady....ani nemam nejako velke mnozstvo tych pismenok filcovych, ak bude zaujem...budem sa musiet poobzerat po nejakych, pripadne aj z machovej gumy mozu byt pouzite...ci filc ci guma, je to fajn na hmat...tym ze je to na tom stvorceku z machovej gumy a podlepene kuskom magnetickej gumy, dobre sa s tym manipuluje a je to lahucke a spratne....inak pismenka su pouzitelne aj len tak samostatne na chladnicke, na plechu 🙂 ....no a este hutam nad priradovackou velke male pismena ... a este riesim v hlave vybrat slova v ktorych sa pismenka neopakuju...lebo potom sa tazko podari aby boli rovnakofarebne tie pismenka... no hovorim, teda pisem 🙂 zatial je to len taky prototyp a este neviem co sa z toho nakoniec vykluje 🙂 ta dvojeurovka je len na predstavu o aku velkost stvorcekov, pismenok sa jedna 🙂

4. navrh spolocenska hra geometricke tvary . zatial vo vyrobe....boli by tam 2xA4 hraci plan (zalaminovany) na jednom 6 roznych geo tvarov (kruh, trojuholnik, elipsa, patuholnik, stvorec, obdlznik) ....spominane tvary vystrihnute z takeho pevneho filcu 2 sady (1 obsahuje teda 6 kusov kazdy inej farby) a dve kocky, na jednej by boli farby, na druhej tvary....kto skor umiestni svoje geo tvary? da sa to hrat len na precvicenie farieb, alebo tvarov...v pripade zaujmu foto dolozim ...teraz ma napadlo...je to mozne urobit aj na latku na precvicenie jemnej motoriky, spojit to s gombikmi, suchym zipsom, patentkou...hm musim to este premysliet 🙂

5. navrh skladanie podla vzoru z penovej hmoty....mam vela vselijakych tvarov ...foto dolozim, keby bol zaujem 🙂

...ako som uz spominala, budem vyrabat vsetky nie len tu co by mala najviac hlasov, takze vyberajte...ak by niekoho nezaujalo, dam dalsie navrhy 🙂

netuska78
25. apr 2014

@relaxan @lenusskaa prepacte zienky ta predosla sprava patri aj vam 🙂

rybenka2212
26. apr 2014

Ahojte 🙂 Nerada, no musim priznat porazku, prehrala som boj s casom 🙂))) Takze moc ma to mrzi, velmi som sa tesila, aktivity su velmi lakave a velmi sa mi pacia a verim ze by to stalo zato, no naozaj sa neviem uvolnit od deti, Miskovi mam pocit ze lezu vsetky zubky naraz. No mrzi ma to. Dievcata prajem vam prijemnu vymenu plnu uzitocnych hraciek 🙂)) budem vas aspon sledovat a kochat sa 🙂

relaxan
26. apr 2014

Ahojte, napadli ma nasledovne aktivity mozne na realizaciu:

1. sudoku - platna 5x5 (pripadne aj viac, ak budete chciet) a na suchy zips sa budu pripinat bud cisla, alebo farby, tvary, cokolvek, ale ide o klasicky princip sudoku. Zakazdym sa da vytvorit ina logicka postupnost.
2. Pribehy na kockach - su 4 kocky a z kazdej strany kocky obrazok a dieta po hode kockami ma rozpravat pribeh o hodenych obrazkoch

obrazky nemam, su to len napady

sliver
26. apr 2014

@rybenka2212 skoda, hadam nabuduce ked budu viac "posluchat" 😉

@cilka17 kolko nas je? Este nam chybaju niekoho navrhy? Ja len ze ci uz ideme hlasovat alebo este cakame? Ddl. je do konca juna? Aby som si vedela urobit planning 😉

cilka17
autor
27. apr 2014

@netuska78 @vmb @sliver @natabun @kmotra7 @relaxan @lenusskaa dievcata je nas 8...budeme cakat este na niekoho??navrhy su vsetky a neviem chcete hlasovat,ci si kazdy bude vyberat jednu aktivitu,kedze vacsina bola v inych vymenach.zatial ddl je do 15 juna,ale kludne moze sa posunut do konca juna ak sa nebude stihat.

sliver
27. apr 2014

@cilka17 ja by som pockala este tyzden, bola by som za stav min. 10 maminiek, lepsie sa vyraba...
A mohli by sme ddl. posunut na koniec mesiaca jun 😉

vmb
27. apr 2014

@cilka17 súhlasím s koncom mesiaca jún a stav 10 maminiek (týždeň počkať). A keď menej, nebude vadiť 🙂