Autíčková výmena vrecúškových aktivít

maryennn1
28. apr 2015

Ahoj maminky,
aj vy máte niekedy problém vymýšľať zábavky pre vaše "autíčkofilné" deťúrence? 🙂 Ja áno a preto som rozmýšľala, či by sme si neurobili výmenu, zameranú na dopravné prostriedky. Predstavujem si to tak, že by sa vytvárali aktivity, ktoré by mali spoločného menovateľa dopr. prostriedky. Ak sa potrebujete niekde inšpirovať, v podstate je možné vytvoriť akúkoľvek aktivitu, len ju potom jednoducho previesť do "autíčkovej" podoby.

PRAVIDLÁ
- V prvom rade je najdôležitejšia komunikácia, komunikácia a ešte raz komunikácia 🙂
- Je VEĽMI dôležité dodržiavať termíny (prihlásenie, výber aktivity, odosielanie aktivity). Prosím, zvážte naozaj dobre svoje možnosti a svoju zodpovednosť.
- Aktivity by mali byť vhodné pre deti od 1,5 roka do 3 rokov.
- Výmena je zameraná výhradne na AUTÁ, PRACOVNÉ STROJE a iné DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY.
- Zvoľte si takú aktivitu, ktorá by Vám a predovšetkým vášmu dieťaťu urobila radosť. Zmysel výmeny aktivít je predovšetkým v aktivitách, ktoré sú zložitejšie na výrobu (zvlášť, keď ich máte robiť len raz). Aktivity, ktoré se len vytlačia, vystrihnú a zalaminujú by som rada obmedzila, prípadne úplne eliminovala.
- Počet účastníkov je maximálne 10-12.
- Aktivity sa nebudú hlasovať, ale každá si vyberie u každej aktivitu, ktorá sa je najviac páči.
- Každá účastníčka pridá tri návrhy aktivít.
- Cena aktivity by nemala presiahnuť 2€ ale samozrejme to už je na každej žienke, koľko je do výroby schopná a ochotná investovať.

Pridávam niekoľko možností, resp. tém na spracovanie:
- zvuky dopravných prostriedkov + kartičky s týmito prostriedkami na priraďovanie
- značky áut
- dopravné značky
- stavebné stroje
- zem- voda- vzduch
- záchranárske dopr. prostriedky

V prvom rade chcem osloviť žienky s ktorými som už vo výmene bola, pretože spolupráca s nimi mi bola obrovským prínosom, preto... ženičky ak máte záujem o zapojenie, ozvite sa 🙂
@michalajulka @sticza @cicamica1980 @vmata @fada @janikes @silsil @kittykittyke @edi01 @chimsee @holka @romanovaz @vampgirl @sunsun @lucikusik @mamkabeika @ask @tomaskovamaminka @breky @lenusskaa @ikuza @baasss @ a samozrejme aj iné, teraz si už ani neviem pospomínať....
...ale budem rada ak sa ktokoľvek pridáte 🙂

A taktiež tu sú moje návrhy aktivít, keďže som zakladateľka, posielam až 4 návrhy 😀
1. Skladanie dopravných prostriedkov z machovej gumy podľa predlohy (foto ako to bude vyzerať)
2. Čo potrebujú záchranári- ušijem sanitku, policajné auto a hasičské auto z filcu, ale tak, že hore nezošijem a bude to ako vrecko, do toho sa budú priraďovať kartičky, na ktorých budú obrázky s tým, čo potrebujú k svojej práci...napr...hasiči- hadicu, prilbu, ... atď. (ilustračné foto z netu)
3. Pečiatky s dopravnou tématikou. (ilustračné foto z netu)
4. Prevliekačky z machovej gumy- samozrejme budú tam dopr., prostriedky- auto, lietadlo, loď a autobus, alebo traktor a šnúrka (foto ilustračné)

sticza
28. apr 2015

Ďakujem za pozvanie, rada sa pridám 🙂

lenusskaa
28. apr 2015

dakujem za pozvanie, ja sa nezucastnim, mam toho teraz vela a nestihala by som..

fada
28. apr 2015

jeej, dakujem 🙂, tiez sa rada pridam

sticza
28. apr 2015

1. Skladanie obrázka z 4 častí. Obrázok namaľovaný na drevo. 3ks
2. Obrázky dopravných prostriedok z lekárskych paličiek 4-5ks
3. Rátanie - podložka z kartónu, autíčka z fazule

fada
29. apr 2015

1. pocitanie (0-9 alebo 1-10) > fotokarton (nieco ako vykres), priradovanie auticok z dreva (drevene gombiky - natural alebo ak budete chciet aj farebne) - ilustracne foto z netu
2. vanolepky 10 ks - z hubkovych utierok> auto osobne, auto nakladne, rusen, lietadlo, balon, lod, plachetnica, autobus, ponorka, raketa - ilustracne foto z netu
3. voda - zem - vzduch: podklad filc na spisovej doske/kartone; dopravne prostriedky asi najlepsie vytlacene, zalaminovane a podlepene suchym zipsom> ponorka, lod, plachetnica, motorovy cln - auto osobne, auto nakladne, auto terenne, autobus, traktor, bager, kombajn, bicykel, motorka, vlak - lietadlo, helikoptera, raketa, balon - ilustracne foto z netu
4. popripade (toto este nie je ista aktivita, zavisi ci k nej najdem dost zvukov na nete) zvuky na cd + karticky zalaminovane> zvuky dopravnych prostriedkov (ake najdem - pokusila by som sa: auto osobne, auto hasicske, auto policajne, sanitka, autobus, auto nakladne, elektricka, vlak, traktor, motorka, lietadlo, helikoptera, raketa) + zvuky co vydava auto osobne (ake najdem - pokusila by som sa: startovanie, brzdenie, chod auta, zvuk trubenia, blinker, zvuky strieracov, odomykanie/zamykanie, otvaranie/zatvaranie dveri, zvuk klimy/vetrania, radio) - ilustracne foto z netu

cicamica1980
29. apr 2015
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

dakujem za pozvanie, kraaaasna vymena a krasne navrhnute aktivity, fakt🙂

@maryennn1 a vyborne si vymyslela pravidla🙂

ja sa vsak nezucastnim. ja si momentalne /uz asi rok🙂/ neviem casovo zorganizovat vyrbu pri mojej dcere... ona mi proste neda "dychat" a ked spi, tak spim aj ja🙂))

ask
29. apr 2015

Ahoj, dakujem je mi ctou ze si si spomenula aj na mna.😉 Od kedy pracujem tak nestiham zit/sit ale toto je velke lakadlo😀 Vecer poviem naisto, musid pohladat mdozdnosti-teraz som v praci. Samozrejme aktivita odo mna by bola z filcu🙂 Mozae byt?

silsil
29. apr 2015

Ďakujem za oslovenie, krásna téma a uz aj navrhy..avšak nezúčastním sa z časových dovodov;/ držím vám palce

maryennn1
autor
29. apr 2015

@sticza @fada vítam vás dievčatá a teším sa 🙂 ďakujem aj za pridané aktivity 🙂 Dnes poobede, alebo večer začnem vyrábať náš album a nahodím všetky vaše návrhy...hurá už sa teším 🙂

@ask jasné, že môže byť, s tebou rátam na sto percent, tak dúfam, že si aspoň mikro čas nájdeš, ja mám pri malom tiež čo robiť, takže si kľudne podľa toho aby každý stíhal nastaviť termín zasielania 🙂

@lenusskaa @cicamica980 škoda žienky, ale chápem a rešpektujem 🙂

maryennn1
autor
29. apr 2015

@silsil ok 🙂

maryennn1
autor
29. apr 2015

@fada tie zvuky by boli peckové, ja tiež čosi poskúšam pohľadať a ak nájdem pošlem ti link, táto aktivita by môjho totálne dostala 🙂

vmata
29. apr 2015

Ďakujem, ale nezúčastnim sa, za chvíľu rodím a uz by som to nestihla

fada
29. apr 2015

@maryennn1 uz mam cosi, no neviem to spustit, lebo treba update adobe a netusim preco ho neviem updatnut :(. hneva ma to. pusti ma to po krok 3 a tam to zamrzne. ale vecer pride mm, tak to snad vyriesi. a tu druhu cast zvukov ak nenajdem, by som eventuelne nahrala z realneho zivota nasho auticka, xixi. len by tam bol sum, kedze nemam profi aparaturu a bolo by to nahravane len cez mobil alebo video na fotaku... uvidim.
tu su linky so zvukmi, ktore som zatial nasla (ani jeden neviem pustit - hromzim)>

https://www.youtube.com/watch?v=xNZWQSx-AeQ


http://www.kasman.sk/veci-technika
https://www.facebook.com/Montessoridoma.cz/post...
http://www.littlelane.eu/Home/Article/4 - tento treba platit, ale len 3.30/rok, to je v pohode ;)

a ostatne aktivity mozu byt? kedze su s kartickami zalaminovanymi? nebude to vadit?
este som rozmyslala voda - vzduch - zem magneticku verziu, ale stale je to len laminovanie ...

maryennn1
autor
29. apr 2015

@vmata juj tak gratulujem a držím palce 🙂 drž sa.

fada
29. apr 2015

@vmata gratulujeme a drzime paste 🙂

ask
29. apr 2015

Ja za seba by som napr jednu z troch navrhovaných aktivít laminovanu povolila, lebo stale nemám tlačiareň ani laminovacku a kvalitné spracovanú laminovanu aktivitku uvítam... Napr stale maju u nás veľký úspech zalaminovane auta a ich preradenie k tienom...

lucikusik
29. apr 2015

Ďakujem za pozvanie. Ja by som momentálne vedela pripraviť len nejaké aktivity, ktoré budú vytlačené a zalaminovné. Postupne pridám foto, toho, čo už máme doma, len by som to prispôsobila téme.

fada
29. apr 2015

@sticza tie auticka z fazule ma dostali :D

maryennn1
autor
29. apr 2015

@fada ja som sa chcela skôr vyvarovať zalaminovaných kartičiek, ale tak všetko sa dá nejako vylepšiť, ak budú podlepené, aby sa s nimi dobre pracovalo, možno magnetické, aby sa dali využiť aj v aute a nepopadali, prípadne inak vylepšené, bude to super....idem mi o to, aby sme si tu dali také trošku náročnejšie aktivity, samozrejme ak sú tie kartičky súčasťou nejakej aktivity, tak to je jasné (napr. k zvukovému CD, alebo filcovým autíčkam, a pod.) 🙂
a tie zvuky, ani mne to nejde... pozriem večer aj ja čosi 🙂

lucikusik
29. apr 2015

I spy with my little eye - logá áut

sticza
29. apr 2015

@maryennn1 na miesto 2 mi prosím potom pridaj dopravné značky do albumu

lucikusik
29. apr 2015

Obrázky "na prepichovanie"

maryennn1
autor
29. apr 2015

@sticza ok, pridám, len budem mať problém že si nebudem zase vedieť vybrať 😀

maryennn1
autor
29. apr 2015

@lucikusik prosím aj popis potom daj k aktivitkám, že cca z čoho a ako 🙂

lucikusik
29. apr 2015

Ukladanie pom-pom guličiek na predlohu podľa farby

chimsee
29. apr 2015

Jejov toto je super tema, moj je teraz autickovy, len ja mam teraz velmi tazke obdobie, kedy nic navyse nestiham, takze sa tento-krat nezucastnim... Nech vam to ide od ruky 🙂

maryennn1
autor
29. apr 2015

@chimsee škoda, ešte sme si nedohodli žiaden termín, tak možno si to rozmyslíš, dáme si viac času 😉 ale teda ako chceš 🙂

fada
29. apr 2015

este by som miesto nejakej laminovacej (1 alebo 2) mohla urobit cestu na uticka. bolo by to z filcu nalepeneho na spisovych doskach (cize po roztvoreni format a3), cesta by bola bud z filcu alebo z machovej gumy podlepenej suchym zipsom, voda bud z filcu alebo zo sklicok modrych podlepenych suchym zipsom, stromceky - pom-pomy podlepene suchym zipsom a drotiky na cistenie fajok (ci ako sa to vola) - uchytenie este musim domysliet + auticko 1-2, aj domy mozem pridat bud zo slaneho cesta alebo z kartonu...

maryennn1
autor
29. apr 2015

@lucikusik aktivitky sú síce fajn, ale ja by som sa nauozaj rada vyhla laminovaným kartičkám, nehovorím, že nemôže byť jeden návrh aj taký, ale napr. ja si viem takéto kartičky urobiť aj sama doma, preto by som uvítala niečo na výrobu náročnejšie 🙂 snáď to nepochopíš v zlom, idem mi len o to, aby bola táto výmena naozaj vymakaná ....máme náročných užívateľov aktivít ...naše deti 🙂

maryennn1
autor
29. apr 2015

@fada super