Výmena vrecúškových aktivít pre dieťa od 1 - 3 rokov

pampeliska289
2. aug 2014

Ahojte mamičky,

Veľmi ma zaujali diskusie, ktoré tu mamičky založili na vytvorenie zaujímavých vrecúšok s aktivitami pre ich detičky.
Preto som sa rozhodla založit novú skupinu a verím, že sa nájde 10mamičiek, ktoré by radi niečo vytvorili a zároven dostali balík s 10aktivitami pre svoje dieťa.
Potrebujeme teda 10mamičiek.

Ako to funguje?
Každá mamička si zvolí čo bude vyrábať. Po odsúhlasení sa pustíme do práce. Po ukončení pošlete na moju adresu, nabalíčkujem to a pošlem každej mamine. Predpokladám, že by sme to mohli mať do mesiaca hotové. Tak aby sme mali nové aktivity pre detičky keď bude vonku zase pršať.

Určite je tento systém už znamy, ale ak nie pýtajte sa.

Inšpirácie všade na internete. Ak potrebujete pošlem linky.

Kto by sa chcel teda pridať??? 🙂 🙂

llela
12. sep 2014

1. Priradovanie tvarov
2. Vesanie pradla
3. Priradovanie podla farby

zuzkalika
12. sep 2014

@andulqa @arwen12 @bibi78 @edulkobaby @evdzelyn @futasova @christina87 @jelen @llela @luciamartin @marcelka932 @mima551 @mimamijami @sony2002 @cicamica1980
vidim ze uz sa zacinaju pridavat navrhy, tak tu su moje navrhy - inspiracia z inych vymen:
1. tienove pexeso
2. puzzle
3. chytanie dazdoviek

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@zuzkalika zhotovenie ako na obrazkoch? to tienove pexeso je tusaim na doske, ak kukam spravne... resp. ak ine zhotovenie, napis plis blizsie...dakujem

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@llela vyhotvenie /material/ tak ako na obrazkoch?

zuzkalika
12. sep 2014

@cicamica1980 tienove pexeso si predstavujem asi takto nejako :
zalaminovana A4 s tienmi a zalaminovane farebne karticky, ktore treba spravne priradit 🙂
ostatne aktivitky ako na obrazku 🙂

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@zuzkalika oki tak pouzijem tento obrazok radsej, ok?

zuzkalika
12. sep 2014

@cicamica1980 jasne 🙂

zuzkalika
12. sep 2014

@cicamica1980 v pripade ak by presli tie puzzle, mozes do albumu napisat ze urobim aj take puzzle co sa skladaju z dvoch dielov pre mensie deticky a aj z troch dielov pre vacsie 🙂

drahuska11
12. sep 2014

@cicamica1980 ahoj, zmestim sa este? syn Alan 15mes dakujem r

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@zuzkalika mozes sa prosim ta prekliknut na ten album - uz som tam uploadla tvoje foto, ku kazdej foto mozes napisat koment - toto je uplne vhodne tam napisat, aby maminky vedeli, ake to nakoniec bude. dakujem🙂

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@drahuska11 ano, premyslaj nad aktivitami a ked bude, uploadni mi sem ilustracne foto s pokecom , ako to bude vo finale vyzerat. dakujem🙂

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

takze je nas 16+1

zuzkalika - syn Riško 15 mes., toto je moja 1. vymena
edulkobaby - dcera Lubka 20 mes., toto je moja 1. vymena
andulqa - syn Kubko, 22 mesiacov - je to moja 1va vymena
sony2002 - syn Patko, 16 mesiacov, toto je moja tretia vymena
mima551 - Syn Janko ma 14 mesiacov a je to moja prva vymena
marcelka932 - dcerka 2rocna, 1. vymena
jelen - dcerka Rebeka 10m, prva vymena
mimamijami - syn Matej (7 mesiacov), 1. vymena
luciamartin - Synovec Jakub, 14 mes, prva vymena
futasova - syn ma 19 mesiacov , 2 vymena
bibi78 - danielko, 18 mes, 1 vymena
evdzelyn - synáčik Max, 13m., 1. vymena
llela - Emka, 17 mes. 1. vymena
christina87 - /20 mes, NZ, druhá vymena/
arwen12 - Dcerka ma 17 mesiacov, 1. vymena
drahuska11 - syn Alan, 15 mes, 1 vymena
+
cicamica1980 - Miska 19 mes, 2. vymena - organizator

marcelka932
12. sep 2014

@cicamica1980
ahoooj trosicku som sa stratila 😀 ale snazim sa pochopit 🙂 takze ja si mam teraz niekde pohladat nejake aktivity na nete 2-3 ktore som schopna vytvorit a fotky mam pridat tu a ostatne mi to potom odhlasuju ci to mozem urobit ano ??? ( prosim pekne mozete mi poslat nejake linky inspiracie robim to 1x a nemam nic k dispozicii dakujem )

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@marcelka932
inspiracia napr. tu
https://www.modrykonik.cz/blog/klara.t/album/busy-bags-pytiky-inspirace-zallak/

pokyny plis precitaj tu
https://www.modrykonik.sk/blog/cicamica1980/album/vrecuskova-vymena-jroj76/

ak budes mat este akukolvek otazku, napis mi sem do fora a oznac ma🙂

marcelka932
12. sep 2014

@cicamica1980. Dakujem 🙂

jane0123
12. sep 2014

@marcelka932
@marcelka932 prosim ta,je mozne sa este pridat?este sa navrhuju cinnosti?este sme nevrecuskovali.dakujem

marcelka932
12. sep 2014

@jane0123 ahoj ja neviem musis napisat cicamica1980

marcelka932
12. sep 2014

@cicamica1980 ahoj takze ...zaujala ma tato aktivyta kde sa ukladaju paruju farebne ponozky. vyrabat to budem zrejme z latky

marcelka932
12. sep 2014

@cicamica1980 druny navrh ukladanie tvarov na spravnu poziciu

marcelka932
12. sep 2014

@cicamica1980 a treti navrh spravne ulozit farebne gombiky k spravne farebnemu snehuliakovi

llela
12. sep 2014

@cicamica1980 asi ano, uvidim ci tie tvary nebudu drevene....ale zatial nechajme ako na obrazku

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@jane0123 pridat sa mozes. precitaj si tu info
https://www.modrykonik.sk/blog/cicamica1980/album/vrecuskova-vymena-jroj76/
inspiracia tu
https://www.modrykonik.cz/blog/klara.t/album/busy-bags-pytiky-inspirace-zallak/

ak sa chces pridat, daj vediet - napis sem do fora. pri pri pocte 18-19 to uzavriem.
zuzana

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@llela skus premysliet a este pred zacatim hlasovania to k foto v albume napisat. lebo aj material vyhotovenia moze zavazit pri hlasovani - za mna - ja mojej nemozem dat hracky z kartona/papiera - ak papier, jedine zalaminovany. inak je to hned rozzute...v klude premysli...

edulkobaby
12. sep 2014

@cicamica1980
Ja by som pripravila farebne spachtle, ci ako sa to vola, a k tomu predlohy, co treba z nich poskladat./yalaminovane/

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@edulkobaby das este jeden navrh, aby bolo z coho hlasovat? alebo iba tento jeden? /v zasade to neni pre mna az taky problem, ze by si dala iba 1 navrh, ale tak lepsie by bolo vyberat z dvoch, lebo z jedneho sa vyberat neda🙂/

jelen
12. sep 2014

@cicamica1980 moje navrhy:
1. skladanie tvari a ucenie emocii; papier a laminovanie
2. karticky na opisovanie emocii, tlacilo by sa v dvoch sadach, moze neskor sluzit aj ako pexeso; papier a laminovanie
3. puzzle; papier a laminovanie

mima551
12. sep 2014

@cicamica1980 ahoj, pridavam moje navrhy.

1. Mala tabula s kriedami (A5). V pozadi pekny obrazok a na tom nalepeny kriedovy papier. Pridala by som aj dve male (tensie) kriedy a malu spongiu ku kazdemu balicku. Len papier sa nebude dat zalaminovat, kedze by sa potom nedalo kreslit. Dam tvrdy podklad.

2. Wacky sack- balonik naplneny domacou plastelinou. Dieta sa s nim moze hrat, tvarovat ho. Vyraz tvare nakreslim.

3. Spongiovnik. Rozne druhy spongii nakrajane na rozne tvary, dieta z nich moze stavat ako s kockami.

A osobne by som hlasovala aj kludne za limit +- 3 eura za aktivitu. Radsej nech je to z kvalitnejsich materialov, pekne a neskodne pre deticky.

mima551
12. sep 2014

@cicamica1980 a zabudnute foto 🙂

mima551
12. sep 2014

@marcelka932 jeeeej, ponozky su super napad. Snad prejde ako navrh 🙂

christina87
12. sep 2014

@zuzkalika @andulqa @arwen12 @bibi78 @edulkobaby @evdzelyn @futasova @christina87 @jelen @llela @luciamartin @marcelka932 @mima551 @mimamijami @sony2002 @cicamica1980
Prvá aktivita je priraďovanie farebne označených paličiek . Po správnom priradení vzniká nanuk.
Druhá aktivita je zameraná na motoriku - pripínanie látok rôznych tvarov na gombík
Tretia aktivita - zmyslová matematika - dieťa ukladá paličky buď podľa farby alebo podľa počtu napísanom na rolkách.