7 ročné dievča masturbuje

dievcina
4. feb 2015

Ahojte, mám 7 ročnú dcérku a je v druhom ročníku ZŠ. Už v predškolskom veku začala masturbovať, prišla som na to tak že keď som ju šla večer skontrolovať či už spí tak bola spotená ako myš a líčka mala rozpálené....potom sa to začalo prejavovať častejšie aj na koberci,keď ležala pri telke. Ako začala chodiť do školy tak sa to ukludnilo na nejakú chvíľku. V prvom ročníku to bolo ok, teraz má druhú pani učiteľku a tá si všimla že moja dcera si to robí počas vyučovania, buď sa šúcha o stoličku alebo si dá rúčky medzi nôžky a tak. Dneska keď som prišla pre ňu do školy tak si ma zavolala tiedna a povedala že ruky mala už v nohavičkách .... Neviem ako to mám riešiť,či sa s dcérkou porozprávať alebo to mám skúsiť s doktorkou? Neviem, máte niekto skúsenosti s takouto situáciou? ďakujem za každú radu.
Ešte k téme dcéra mala zo začiatku problémy sa sústrediť na učenie... Neviem či to môžem pripisovať tomu že má stres?

sissy27
4. feb 2015

@dievcina v prvom rade - masturbácia je úplne normálna vec, nie choroba, takže k lekárovi sa s tým nechodí 🙂
na druhej strane - je to vysoko intímna záležitosť a teda rozhovor s dcérou je na mieste... v tom zmysle, že tieto veci sa nerobia v triede v prítomnosti spolužiakov, ani doma pred inými ľuďmi, ale len a len vtedy keď je sama a nikto ju nevidí...
a áno, môže to byť pre ňu forma potláčania stresu - robí niečo, čo jej je príjemné a čo ju upokojuje (niekto si napr. okusuje nechty z rovnakého dôvodu)...

marielik78
4. feb 2015

@dievcina Ahoj, podla mna masturbacia nie je ojedinela u malych dievcat (viem zo skusenosti), a to uz v predskolskom veku tiez... Ale ked je to tak caste a okate (doma pri tv, v skole v lavici...), ako pises, tak by som to skusila riesit, nakolko s tym som sa nestretla, ze by to bolo aj pocas vyucovania a teda v kolektive inych ludi/deti. Urcite cestou je si s nou pohovorit (ale aby to nebrala ako nieco zakazane a nespravne, ale skor prirodzene, no s istymi mantinelmi - ako a kde ci kedy), alebo sa porad s psychologickou ci inym odbornikom pre dane situacie... Verim, ze najdes sposob najlepsi pre dcerku 🙂 Drzim palec. Ale ako pise "sissy27", je to zrejme odburavanie stresu, nepokoja vnutorneho ci inych prezivanych blokov.

bosoriak
4. feb 2015

@dievcina Ak jej to budes zakazovat, robit z toho problem, pripadne trestat ju za to, je mozne, ze jej zarobis na kvalitne problemy v intimnom zivote. Netvrdim, ze to robis, ale uz som zazila aj take reakcie u rodicov.

Presne ako vravi @sissy27 - je to uplne normalna vec, rozhodne nie pre lekara. Ma z toho prijemne pocity, tak to robi. Ty aj ucitelka jej mate bez emocii a bez hanby vysvetlit, ze je to vec, ktora sa robi len ked je sama v izbicke. Moznoz to bude potrebovat este parkrat pripomenut, ale ak z toho nebudete robit nejake sceny, tak sa to nauci. 🙂

bonaqa2013
4. feb 2015

Ja by som sa poradila s lekárom, popr. aj s nejakým psychológom. no a samozrejme porozprávala sa aj s dcérou. S dcérou asi v tom smere, že v škole a na verejnosti sa takéto veci nerobia - nie je to pekné. Snažila by som sa prísť nato, prečo to robí v škole. Masturbovať v škole to určite nie je normálne....

prego81
4. feb 2015

@dievcina
mna prekvapuje ze ucitelka ako zena a snad aj odbornicka na detsku dusicku nema nejake vhodne odporucanie ako to taktne vyriesit alebo aspon zacat riesit...navrhla nieco aj ona, poziadala si ju o radu ty?
Potom ma napada, co ine deti, vsimli si to, vedia co tvoja mala robi? Je im to smiesne, trapne...
ale naspat k tvojej otazke: skusenost nemam takze asi fundovane neporadim. Moja predstava ako by som to riesila ja: rozhovor s dcerkou, najst priklady veci ktore je ok robit na verejnosti a ktore je lepsie robit v sukromi...snazila by som sa "zblizit" s ucitelkou a poziadat o spolupracu, aby sledovala zmeny v spravani a pomohla ti to vyriesit bez vacsej ujmy. Co ak ju napriklad svrbi v intimnej oblasti a chce len ulavu a potom pridu prijemne pocity a preto v tom pokracuje? To len tak rozmyslam nahlas ze co ak je problem inde...kazdopadne drzim paste 🙂
Ak ti to nevadi, prepac za otazku, ale ked masturbuje, ma aj orgazmus? Nie som odbornicka ale sexualne organy predsa musia byt istym sposobom vyvinute a prepojene s nerv.sustavou aby nastal orgazmus. Som len zvedava. Uprimne ma tvoja situacia zaujala. Este raz drzim paste a napis ako sa to vyvija. 🙂

katarinamarkova
4. feb 2015

@dievcina ci sa mam s dcerkou porozpravat??? to si doteraz s nou o tom nehovorila?
deti bezne pridu na to, ze sa tam dole nieco deje, vacsinou uz v skolkarskom veku objavuju svoje telo. ale aj takemu dietatu sa da normalne vysvetlit ze tieto veci su prirodzene a Ok, ale nepatria na koberec v obyvacke ci vonkoncom nie na verejnosti, resp. pocas vyucovania v skole! ze su to veci, co moze skumat v kupelni, doma v posteli napr.!
aj moj maly si v skolkarskom veku zacal natahovat cikacika a prisiel na to ze ono to stoji......skusal samozrejme ho to obcas napadlo aj vonku, ci pri stole - ale stacilo par krat vysvetlit a normalne sa s nim o tom rozpravat. tak isto aj moja 3 rocna prisla na to ze cikulka existuje a je vcelku zaujimava na skumanie.....tiez jej stacilo 2x vysvetlit kedy kde a co sa moze a pochopila.

ak sa s nou o tom nevies porozpravat a vysvetlit jej to, tak to radsej nechaj na psychologicku.
ved druhacka je dost velke dieta na to,aby malo v sebe nejaky ten pud hanby, slusnosti.

bettynka222
4. feb 2015

@dievcina kamarátka druzinarka mi uz pred niekoľkými rokmi hovorila, ze sa deti (dievčatá aj chlapci) počas dna suchaju po stoličkách. Reagujú na to ignorovaním. Čím viac by na problem poukazovali, tym viac by to deti lákalo... Mozno jej skus vysvetlit, ze sa to robí v izbe - ako ti radili viaceré. A k dr by som urcite nechodila. Ajked v minulosti existovali lekári, ktorých poslaním bolo orgazmicke uspokojenie hysterických žien 😂 tvoja dcéra by to urcite nepotrebovala 😉

@prego81 poznám dvojročné deti (dievčatá), ktoré bežne takto dospejú k orgazmu aj niekoľkokrát za den. Orgány teda u druhacky uz musia byt vyvinuté aj prepojené s nerv.sustavou 😉

prego81
4. feb 2015

@bettynka222
zaujimave...to s tym orgazmom.
ROZMNOZOVACIE organy u druhacky naplno vyvinute nie su...nie je bezne aby 7 rocna menstruovala a bola schopna otehotniet 😉 Doucit biologiu a fyziologiu 😠

bettynka222
4. feb 2015

@prego81 ja som nepísala o rozmnozovavich orgánoch 😉 ty si sa pytala ci ma dostatočne vyvinuté orgány na to, aby ho mohla dosiahnuť - citat pozorne a pokojne 😉

dievcina
autor
5. feb 2015

katarinamarkova Ahoj, samozrejme že dcerka keď na to prišla že ked sa pošúcha tak má príjemne pocity tam dole, a prišla s tým za mnou ako s veľkým objavom 🙂 ale v tedy som jej povedala že to patrý k poznávaniu samej seba a že je to normálne, ale nikdy to nebolo také že by to robila na verejnosti, žačala to robiť len teraz v druhom ročníku a pani učiteľka to rieši ináč by ma na to neupozornila, ona keď si to všimne tak jej poviem napríklad " zober si pero do ruky alebo chod zotrieť tabulľu a pod. ja verím že sa to vyrieši.Som veľmi prekvapená koľko reakcii a rad som sa tu dočítala, ďakujem Vám všetkým.Ja som sa včera s malou porozprávala a snažila som sa jej to veľmi opatrne vysvetliť a povedala som jej že takéto veci sa v škole nehodia a nieje to ok... dcerka mi povedala že má stres keď idú písať diktát a že ju to ukľudňuje. Vysvetlila som jej že sa nemá čoho báť a že je to to isté ako keď ho píšeme doma. No uvidím ako to pôjde ďalej a urcite sa ozvem. 😉

vevesh
5. feb 2015

@prego81 len tak mimo temu, pred par dnami som citala clanok o najmladsich matkach na svete - bola nou 5 rocna kolumbijcanka pred 70 rokmi, celkovo v juznej amerike su dievcata schopne otehotniet v 7-9 rokov, mimo juznej ameriky taketo pripady zatial neboli zaznamenane.. Takze je to nepravdepodobne, ze 7 rocna bude mat vyvinute rozmnozovacie organy, ale nie nerealne..

natalym
5. feb 2015

Riešila by som ten stres pred tým diktátom, asi nevie zvládať stres. To je ako keby si obhrýzala nechty.

bonaqa2013
5. feb 2015

@bettynka222 deti sa múžu šúchať úpo stoličke aj preto, že ich štípe zadok, popr. pohlavie. Veď hádam neonanuje celá družina naraz. Čo majú preteky?

bettynka222
5. feb 2015

@bonaqa2013 ved snad sa nesuchaju všetky 😁 ale teda na dievcatkach vidíš ze maju orgazmus.
Inak tvrdila mi, ze aj nejaký chlapec sa suchal. Ale teda neviem, to som nevidela nikdy naživo a neviem co z toho moze mat. Ale na vlastne oci som videla dvojročné dievčatka, ktoré niekoľkokrát za den dosiahli orgazmus...

ria_zuzolova
7. feb 2015

Ach jaj, propaganda novej sexuálnej výchovy už zabrala, 😒 všade sa človek dočíta, že je to normálne a zdravé... Nie, ak už to prichádza tak často, ak sa pri tom spotí, začervená a zadýcha, toto už podľa mňa presahuje rámec normálneho sebaobjavovania. Vyzerá to na nevhodný spôsob zvládania stresu. Ak nepostačí - a tipujem, že v tejto fáze už nepostačí 😔 - rozhovor s rodičom, je vhodné vyhľadať dobrého odborníka. DOBRÉHO - nie takého, čo svoj názor mení podľa módy.

Pre anglicky hovoriace aj jeden link poukazujúci na dôsledky: http://www.reuniting.info/the_wrong_masturbatio...

V stručnosti preložím len vybranú časť:
"... Označenie za "zdravé" jednoducho len preto, že je to prirodzené, odvracia pozornosť od výskumu dôsledkov. Rodičov aj deti varujeme pred nezriadenou kompulzívnou (=nutkavou) konzumáciou jedla alebo pred závislosťou na video hrách (=nutkavým hraním videohier) - ale sme neochotní poradiť umiernenosť v masturbácii, hoci rovnaký primitívny mechanizmus v mozgu je hybnou silou každého nutkavého správania."

@dievcina Podľa popísaného v úvodnom príspevku sa mi bohužiaľ zdá, že toto už je presne o nutkavosti - teda o závislosti, zlozvyku v čase stresu, ktorého sa dievča samo od seba nezbaví... ani ho už tak ľahko nenechá na doma. Veľmi držím palce, aby ste to spoločne s dcérkou zvládli. 🙂

jeennyv
7. feb 2015

@dievcina podla mna to nie je na vlacenie po doktoroch, zbytocny stres pre dieta, mozno pocit hanby ci ako baby pisu zarobenie na nejaku traumu.....kazdy vie, ze to uz male deti robia nevedome obtierajuc sa o plysakov atd. je jasne, ze tvoja mala este v tomto veku nevie presne co to je, ale ma z toho prijemne pocity, preto to moze robit v stresovych situaciach ci roznych inych...preto sa o tom s nou primeranim sposobom porozpravaj a hlavne jej vysvetli, ze tieto veci nepatria na verejnost....

zuzulik1234
7. feb 2015

ja ked som bola aupair v Taliansku, 5 rocne dievcatko masturbovalo, s prstom v ustach pri sledovani tv... a mama to brala ako normalne, zasmiali sme sa na tom a viac to neriesila....

ria_zuzolova
7. feb 2015

No tak sa mi zdá, že tu máloktorá pochopila rozdiel medzi nevedomým obtieraním sa a masturbovaním do zadýchania sa... už ste niekedy videli svoje 4- 7- či 10ročné dieťa zadýchané spotené a rozpálené od masturbácie? Počúvali ste jeho dychčanie a kývajúcu sa posteľ?
A teraz si také predstavte v škole pred spolužiakmi...

moni73
7. feb 2015

@dievcina
@ria_zuzolova
mamicka temu nazvala ako masturbovanie, nie nevedome obtieranie sa 😉 pokial je teda dieta normalne z nevedomeho obtierania, ktore je prijemne prejde k cielenej masturbacii a myslim, ze cielom masturbacie je pri zdravom jedincovi orgazmus. a je normalne, ze sa pri tom spotis, rozpalis a zadychcis 🙂. nevidim na tom nic nenormalne, je to podla mna dokaz, ze dieta nebude frigidne, co je celkom fajn 😵 . zazivala som to s dcerou cca 2 roky v mensej, ci vacsej intenzite. urcite nie je prijemny pohlad na svoje dieta pri "orgazme"... stacilo jednoduche vysvetlenie, ze tato cinnost nepatri na verejnost, ze je to vec vysostne sukromna a dcera "to" mozno po max 5 upozorneniach robila len vo svojej izbe, ked tam bola sama. zda sa mi, ze teraz to ustalo uplne. dorazne upozornit, ze je to vec cisto intimna. gratulujem k zdravej dcerke 😉

sissmiss
7. feb 2015

@ria_zuzolova niektore male babatka (dievcatka) sa obtieraju a suchaju o plienku a dosahuju orgazmus. Nerob z toho vadu, je to prirodzene. Pre mnohe matky sokojuce, ale holt, normalne 🙂 Ze to slecna robi v skole treba riesit, je to intimna vec, ma si to nechat na intimne prostredie, uz 7rocna by mala lahko chapat rozdiel. Nasmu sme to vysvetlili asi ako 4-5rocnemu ked sa zacal objavovat, ze je to ok ale doma, v posteli. Zatial bez problemov.

dievcina
autor
11. apr 2015

Ahojte mamičky tak píšem po dlhšom čase.Spomínala som že dcérka masturbuje v škole a pani učiteľka si to všimla a zavolala ma . No ja som sa s dcérkou o tom potom porozprávala,vysvetlila som jej že také veci do školy nepatria a že keby si to deti všimli asi by sa im to nepáčilo. Povedala mi že to robila keď bola v strese pred písomkou a pod. Ako sme to spolu prebrali tak to prestala robiť, normálne som bola prekvapená že stačil jeden rozumný rozhovor a dcéra to už v škole nerobí 🙂 Všetkým Vám ďakujem za zaujímavé príspevky 😉

beton
2. jún 2015

pre mna ani dieta nie je riesenim, ze to bude robit samo v posteli alebo v sukromi. je to chora zavislost, ktora ma rovnako ako ine zavislosti velmi neblahe dosledky aj na dalsi sexualny zivot dietata. takze tieto riesenia, co pisete, to nie su riesenia....to je len zametenie problemu pod koberec. co oci nevidia, srdce neboli. ja hladam riesenie. ako odstranit tento nebezpecny zlozvyk. zial nemam stastie ani na psychologa, ktory by rozumel, ze nam ide o odstranenie problemu, nie ukrytie problemu.

ali08
2. jún 2015

@dievcina skús psychológa U nás v rodine sme mali dievčatko ktoré od ranného veku masturbovalo A matka s nim.chodila k detskému psychológovy a treba sa s nou porozprávať, nieje to nič nenormálne akurát by to nemalo robiť v škole lebo neskôr môže byť na posmech deťom.

lauricka
2. jún 2015

ucitelka by vam mala poradit, ako sa to riesi. Ma na to byt vyskolena. V tomto pripade zlyhala ako profesional. Co sa tyka dcery, je to bezna vec. Velmi casta u skolkarov, spytajte sa uciteliek v skolke. Treba jej vysvetlit, ze sa to nerobi v spolocnosti medzi inymi ludmi. Mozete jej vybrat ruky z nohaviciek, niekto vravi aj silno objat. Moze to byt kludne aj z toho stresu. Myslim, ze by ste sa mali poradit s detskou psychologickou.

lauricka
2. jún 2015

@beton tak asi preto ho neviete najst, lebo psychologovia to nevidia ako problem...hm? Ak mate pocit, ze ma dieta nejake traumy a stresy, tak skuste psychhologa poziadat, ci by vam to nepomohol odhalit.

jajka257
5. jún 2015

@lauricka prepac, ako ucitelka ti odpoviem, nie, nie je ucitel na to vyskoleny.....nas ucia ako ucit a nie ako riesit intimne zalezitosti a to musime davat pozor, ak chceme na dany problem upozornit, aby nas nahodou este neobvinili, ze preco pozerame na to , co robi dieta pod lavicou s rukou v gatach 🙂

lauricka
5. jún 2015

@jajka257 ucitelky v skolke na to skolene su a vidno, ze aj skolske by mali mat aspon nejaky sajn, pedagog, ktory robi s malymi detmi, by asi mal vediet aj ine veci tykajuce sa deti, napr. z oblasti psychologie...ale tak, to si len tak ja myslim

jajka257
6. jún 2015

@lauricka robim s pubertakmi a mam skolsku psychologiu 5 semestrov a nikde nas neucili, ako poradit rodicom.....ona je celkom zvlastne, ze ked je problem, s dietatom, je ucitel profesional, ktory to ma zvladnut, vlastne ma vychovavat deti, ale ak sa skaredo pozrie na dieta, v tom momente je tam rodic a hulaka na ucitela, ako si to vobec dovoli ☹ a je tu vela tem, kde su ucitelia najhorsi na svete, neschopni a pomylili si zamestnanie a podobne, kopa mamiciek, ktora by im ukazala, a podobne.....a vlastne, ucitel moze za vsetko..... a ked si rodic nevie poradit, tak vlastne je na vine ucitel, lebo to mal zvladnut ☹ prepac, ale je to fakt smiesne, ucitel ma robit vsetko a rodic je na co? 🙂 🙂 🙂

zibi
6. jún 2015

@dievcina nemozes skusit nejaky sport ? pripadne tanec ..nieco co by ju odreagovalo ..je v pohode to objavovanie samej seba , ale zasa aby sa z takychto veci nestala zavislost na prijemnych pocitoch a 7 rokov s ami vidi skoro na taketo veci..aby to bolo pravidelne a caste

a podla mna vela si ju vsimat, chvalit ju, pripadne ju dat na nejaku aktivitu, ktora ju zabavi a zabudne. Pripadne ked ma toho vela, skola, kruzky nieco ubrat ....

tu je dobry clanok o tom a prave tam rozoberaju 7 rocne dievcatko ...

http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdravi/zavi...

jantyy
19. jún 2015

@zibi
Super clanok