Čo hrozí učiteľovi za smrteľný pád dieťaťa v škole?

17. máj 2021

Žienky, počas prestávky zomrelo 10 ročné dievčatko. Spadlo nešťastne zo stromu a to tak, že po páde aj hneď zomrela. Celé sa to odohralo počas veľkej prestávky. Čo hrozí učiteľovi? Kedy je "priamo" učiteľ na vine? A kedy je na vine škola napríklad?

autor
18. máj 2021

@cinda555 A čo tebe pomôže konkrétne miesto, dátum a čas? Čo si chceš fakt 30 € zarobiť?

panelacikova
18. máj 2021

@bluka2 nešťastie sa môže stať, to beriem. ale dieťa nie je veverica ani puma, aby vyliezlo na strom za sekundu. ak som si vedomá, že skupina detí je neudržateľná a mám v tej skupine deti, ktoré sú nevychované a opakovane neposlúchnu príkaz, nebudem ich brať na školský dvor. mala som x takých skupín, že iné triedy šli von v daný deň, ja som ostala s nimi v triede. niektorí chlapci sa zlostili, iní (rozumnejší) ešte tým zlostiacim dohovárali: to kvôli vám nejdeme, ani sa pani učiteľke nečudujem.... čiže vedeli jeden o druhom, aké atómové bomby sa tam nachádzajú. ak viem, že deti sú nepoučiteľné a viem, že som mala kvôli povedzme 5 chlapcom nepríjemné úrazy, tak kým nedostanú rozum, budú sedieť v triede, hoci by sekery padali...
nevylučujem, že nešťastie sa stane aj v triede, samozrejme. mali sme aj také prípady, ba aj za môjho dozoru, chvalabohu šlo o úrazy, ktoré boli ľahké. ale keď máš na starosti 4-5 tried na chodbe, nemôžeš byť vo všetkých naraz. potom som si už zariadila dozor tak, že som vedela, že v 3 sú celkom fajn žiaci, naučila som si ich, ako sa cez prestávky správať tak, aby som im dala pokoj aj ja... a tak som sa striedala väčšinou len vo zvyšných 2 triedach. niekedy som tam doslova presedela aj celú prestávku, lebo žiaci boli doslova neudržateľní, len čo som päty vytiahla. takže ja viem veľmi dobre, čo obnáša dozor, akí sú žiaci a aké je to nebezpečné. a kde sa dá, tam sa tomu snažím vždy vyhnúť... nie vždy sa dá, uznám. bola som však x-krát aj v družine a naozaj si nemyslím, že 10-ročné dievča vylezie na ten strom tak rýchlo. navyše, držím si skupinu pri sebe - na očiach... už som mala úraz - lopta do hlavy - ale taký, že chlapec ostal paralyzovaný a potom sa zviezol asi po 5 sekundách na zem. potom pár minút ani nevnímal... niečo bľabotal, nevnímal. no stane sa, áno... ale je rozdiel na TSV, keď hrajú futbal a proste stane sa a je rozdiel počas dozoru, keď mám mať deti na očiach a majú sa hrať... a nie liezť po stromoch.

panelacikova
18. máj 2021

@nikaeli áno, bohužiaľ, je dosť možné, žeby si mohla skončiť v base... je to smutné, ale je to tak.

panelacikova
18. máj 2021

@cinda555 máš pravdu, nemá to význam...

malva123
18. máj 2021

@monka105 ty si ako sud...uz vynasas rozsudky za nieco o com nikde nikto nechyroval len autorka rozputala diskusiu ...

jana_eyre_2
18. máj 2021

@cinda555 nerozumiem prečo by mala písať konkrétne, naco by to bolo dobré? Komu by to pomohlo? Nám aby sme "uverili" že sa niečo také stalo? Prečo je to dôležité? Ak sa to ozaj stalo, komu to pomôže? Ak sa to nestalo, čo to urobí ženám tu čo o tom diskutujú? Nič, pretože nešťastia sa jednoducho stávajú dennodenne, aj každu hodinu.. nezáleží na tom či to je v médiách alebo nie..

cinda555
18. máj 2021

Ty si chora osoba daj sa liečiť. Šíris klamstvo a zjavne ti to robí dobre. 30 e potrebuješ ty. Chudera trapna

cajomila
18. máj 2021

Je to strašná tragédia.Ale nikto nieje schopný ustrážiť toľko detí.Tragedia sa vždy môže stať.

cinda555
18. máj 2021

@jana_eyre_2 vie prečo lebo takto je to Fabulacia a ociernovanie školy kde sa to nestalo. Tak si vyber ktorá škola to je. Máš na výber. Môžeš obvynit každú školu v nitrianskom kraji. Mňa zaujimaju fakty a nie konspiracie. Nikto nechce konkrétne aby napísala ale snáď že sa to stalo v xy meste dedine to není hriech. Včera tu jedna baba písala že robí na polícii a nič ale že nič také nezachytila. Prečo branis konšpirátorku?

cinda555
18. máj 2021

@jana_eyre_2 a o médiách píšeš ty a ta chorá osoba ktorá si to vymyslela. Snáď nie sú na vine médiá že informujú ľudí. A keď áno tak ich nesleduj.

autor
18. máj 2021

@cinda555 Klamstvo je to len pre teba, lebo nemáš tu link. A najlepšia obrana je útok.
Ty budeš tiež asi sekera, ale určite nie ostrá.
Nevieš odpovedať, čo tebe pomôže info o konkrétnom mieste? Načo ti to je ?????????????????

panelacikova
18. máj 2021

@jana_eyre_2 na jednej strane máš pravdu. na druhej strane stojí otázka: načo to tu autorka vôbec dávala? odpovedám už na prvých stránkach. aby rozbehla búrlivú diskusiu... a ešte aj sama prilieva oleja.... škoda slov.

jana_eyre_2
18. máj 2021

@cinda555 prečo si ty taká predrazdena? Kto bráni konšpirátorku? Normálne sa ťa pýtam prečo je dôležité aby uviedla niečo konkrétne, komu to pomôže? Prečo na to neodpovies a len tu prskas? A čo iné ako media by tebe potvrdilo pravosť? A nechapem aké ociernovanie školy keď tu absolútne nie sú žiadne info kde sa to stalo.. mne asi nedochádza o čo tu ide vážne..

jana_eyre_2
18. máj 2021

@panelacikova no prečo to je tu je naozaj otázne, ale tak je tu veľa veci a ťažkých osudov a nepotrebujeme pátrať po tom, či sú pravdivé..

cinda555
18. máj 2021

@jana_eyre_2 prajem pekný zvyšok dňa.

panelacikova
18. máj 2021

@jana_eyre_2 ono ak niečo nie je pravdivé, tak potom je to výmysel. potom to nie je ťažký osud 🙂

jana_eyre_2
18. máj 2021

@panelacikova ale my nie sme sudcovia aby sme rozsudili čo pravdivé je a čo nie..

panelacikova
18. máj 2021

@jana_eyre_2 áno. takto sa môžeme doťahovať donekonečna. uzavriem to tým, že podľa môjho názoru to pravdivé nie je. autorka chcela rozpútať niečo, čo sa jej takmer podarilo. sama nie je schopná uviesť ani len okres alebo mesto. na čo je vôbec dobré dávať tu také otázky? také diskusie? veď to je úplne zbytočné. ak sa reálne stane niekde nejaké nešťastie, tak príslušné orgány snáď už vedia a majú právomoc to riešiť a vyšetriť. nie je potrebné riešiť to na MK. ja tu pochopím bežné otázky bezradných mamičiek týkajúce sa ich detí. ale nepochopím toto tu... úplná zbytočnosť. diskusia s cieľom narobiť zlo...

andula77
18. máj 2021

Práve pre tieto diskusie by som si neželala, aby bolo moje nešťastie pretriasané v médiách... Ako som už neraz napísala, dúfam, že raz budú spoplatňované diskusie na internete, osočovanie a nadávky a nemorálne správanie trestané nspr. Zablokovaním osoby... Pripadne diskusie nepovolené... Lebo ľuďom nič nieje sväté

autor
18. máj 2021

@cinda555 A teraz si sadni a čítaj pekne a pomaly. Píšeš, že nie sú na vine médiá, že informujú. A keď áno, netreba ich čítať.
Píšeš, že je to Fabulácia. Prečo? Lebo nie je uvedený konkretný link bulváru.
Načo si tu v tejto diskusii? Načo to čítaš, keď je to akože Fabulácia?

90909
18. máj 2021

@panelacikova ja to takto nevidím. Ak by sem aj dala konkrétnu školu, mesto, tak čo. Predsa nezdvihneme telefón a nejdeme volať riaditeľke školy, či je to pravda. Ale keď si prečítam tu tému diskusie ešte raz, tak reálne si viem predstaviť, že by som takúto diskusia založila, ak by tá učiteľka bola napr. moja sestra. A ja by som chcela vedieť, či niekto nemá skúsenosť, či je hrozí basa natvrdo, podmienka, čo s ňou bude. Čo bude s jej deťmi, ak je náhodou sama. Čo môžme ako rodina očakávať. Ona sa pýta na to, čo v prípade takejto udalosti môže tej učiteľke hroziť. Nič viac nič menej.

jana_eyre_2
18. máj 2021

@panelacikova nič nie je potrebné riešiť na MK a predsa všetky tu každý deň niečo riešime..

reni1512
18. máj 2021

No toto je najhorsi priklad toho, ze ucitel ma plnu zodpovednost za deti a je vzdy jednou nohou v base... Lenze, mat 23 pritomnych deti a oci aj na stopkach sa tiez neda 100% kazdu sekundu, aj ucitel je len clovek a deti su nevyspytatelne... Mnoho x si doma rodicia nevedia poradit s vlastymi nie to mat ich tolko, ti ktori tu pisu ze uz aby sa clovek bal pustit dieta do skolky/skolky nech si to laskavo uvedomia, ze s ucitelom by nemenili nikdy...mozte sa spolahnut... Tazko povedat, urcite z toho budu nieco vyvodzovat a nechcela by som byt v koži ani jednych ani druhych

jana_eyre_2
18. máj 2021

@90909 presne..

cinda555
18. máj 2021

Ja bojujem proti konšpirátorom fabulatotom. Vieš o tom že za chvíľku bude na Slovensku šírenie klamstvá trestným činom?

autor
18. máj 2021

@90909 Konečne má niekto aj oči otvorené a číta s porozumením. 🙏

mooonika1975
18. máj 2021

@soulmate9 ..."báť sa dať dieťa do škôlky, školy" .... ale z domu nám tie deti prídu také dokaličené, to je v poriadku, pri jednom dieťati to nezvládnuť. Zato učiteľa idú všetci zlynčovať aj za škrabanec ... nehovorím o tomto prípade, toto je strašné, neviem si to ani predstaviť

jana_eyre_2
18. máj 2021

@cinda555 ak bojujes a si si ista že toto je fabulacia daj podnet na políciu - riešia to každý den a oni určia či táto tema niekoho ohrozuje.. lenže je rozdiel medzi otázkou čo hrozí učiteľke v prípade nešťastia a medzi vyvolanim paniky.. snáď každý súdny človek vie, že život môže bohužiaľ nešťastne skončiť v sekunde ak sa stane nešťastie.. v tom nie je ani za mak konšpirácie.. keď ideš bojovať tak vyberaj také témy ktoré paniku naozaj vyvolávajú neoprávnene..

panelacikova
18. máj 2021

@90909 ak by tá učiteľka bola moja sestra, tak sa obrátim na právnika a nie na MK

andula77
18. máj 2021

@cinda555 naozaj sa toho dožijeme?