Je to zlomenina?

daturka1
26. okt 2013

Ahojte.Syn mal v piatok na telesnej uraz.V branke chcel odrazit gol a zacalo ho boliet zapestie,alebo skor tesne za nim. Ma to trosinku napuchnute a ziadne zafarbenie,ziadna modrina,s rukou aj prstami moze hybat. Mne sa to nezda zlomene,ale nechcem nic zanedbat.Stretli ste sa s niecim podobnym a bolo potrebne lekarske osetrenie? Alebo postaci octanova mast...

katka1981
28. feb 2015

@meusicka, zakladatelka je daturka1 🙂

migiuvadlo
26. máj 2015

Bože, asi sme aj my mali hneď utekať, ale teraz už spinka, tak pôjdeme ráno. Syn ma 2,5 ale nechápem, že by som mu to mohla tak stlačiť. Bola to teda situacia hrozná, neprislúchal, ja nahnevaná. Skoro vybehol s odrazadlo na cestu, potom sa storcoval, tak som zobrala odrazadlo, samozrejme jeho za ruku, poriadne pevne, a keď sme prišli domov, tak plakal, že ho bolí ruka. Skúšala som mu to prehmatat, plece rameno aj predlaktia vyzerá ok, len tá dlaň ho bolí. A to som ho nejako navliekli alnebo čo, len som ho pevné chytila, aby nevybehol, lebo sa vzopieral. Keď s tým nehybe je dobre, ale keď chce ruky použiť začne mrncat. Zdvihnúť ju dokáže aj prstami hýbe. Cítim sa hrozne

eeffka
26. máj 2015

@migiuvadlo môže mať vyklbeny lakte,mne sa tak zadarilo v 3r dcére keď som ju vyzliekala tiež mi ukazovala zápästie.svokra druhý lakte keď ju dvíhala za ruku zo zeme o mesiac.vysvetľovali mi ze deti niektoré majú voľnejšie klbiky.zájdu na rtg ak by to bolo ono,len to vrátia na miesto za 10 sec takým hmatom.

migiuvadlo
28. máj 2015

Boli sme re istotu, zlomené ani vyklbene nie je, ale keďže ho to bolelo, dali my analgeticku dlahu, teraz je druhý deň a lieta ako besny

miroslav92
29. jan 2016

mám zlomené predlaktie. Ale už mám 2 týždne sadru . Mohol by som chodiť behavať ? ďakujem

eeffka
29. jan 2016

@miroslav92 ak len predlaktie nevidim dovod preco nie, skor by som sa bala ze padnes, ale ak niekde indoorovo tak v pohode

miroslav92
29. jan 2016

@eeffka Ďakujem veľmi my to pomohlo

monika1293
3. okt 2017

Ahojte baby. Stala sa mi taka vec ze včera mi priatel omylom kopol do prostrednika a strašne ma to boli mam to napuchnute a trochu modre. Hybat stim mozem ale uplne vyrovnat nie. Prsten mi na prste ostal neda sa dat von tak mam napuchnuty prst. Moze byt zlomeni čo myslite ci to je len narazene.nechce sa mi zbytocbe trepat dva kilometre peso do nemocnice z troma detmi.

marllik
3. okt 2017

asi ta nepotesim.. synatorovi kopli loptu do ukazovaka, po 8 hodinach opuch, modre.. a mal to zlomene.. 3 tyzdne sadra . aj ty to mozes mat zlomene, to ti len rtg odpovie

marllik
3. okt 2017
emilllll
23. jan 2022

Koľko musím mať zasadrovanu ruku pri zlomenine ruky?A koľko trvá rehabilitácia

siskaafilip
8. jún 2023

@daturka1 prosím vás koľko ste mali sadru, teraz ma syn to isté, o týždeň kontrolný rontgen, povedali ze sa to hojí 4-7tyzdnov