Môžem mať rozlične veľké zrenice po úraze hlavy?

Zodpovedané
20. sep 2021

Dobrý deň,

pred 1,5 týždňom som mala úraz hlavy, mala som otras mozgu. Robili mi röntgen a CT. Všetko v poriadku, len mám oddychovať. Poslednú dobu oddychujem, som doma ležím a nerobím nič.

Už v minulosti som mala otras mozgu, ale za pár dní som bola fit a mohla normálne fungovať. Lenže toto je trošku iné. Začali mi ťažkosti s rozmýšľaním a s rečou. Keď s niekým komunikujem, tak ma začne veľmi bolieť hlava na slichoch, ťažie sa mi komunikuje a aj rozmýšľa. Toto som nikdy nezažívala. U neurológa som bola - kontroval mi reakcie a všetko bolo v poriadku. Dnes ráno som si všimla, že nemám rovnako veľké zrenice. Sú o niečo od seba odlišne.

Mám znovu vyhľadať neurológa, alebo je to normálne po otrase?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

približne 20% ľudí nemá rovnako veľké zrenice. Ide o anizokóriu, teda nejde o žiadne ochorenie.

Pri vyšetrení zreníc sa posudzuje umiestnenie v dúhovke, tvar, šírka a reakcia na svetlo. Ak máte pocit, že sa nemáte lepšie po neurologickej stránke, tak myslím si, že by ste mali aspoň telefonicky konzultovať Vášho lekára.

Myslím si, že u Vás pôjde o poúrazový stav.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková