Náraz do hlavy pri autonehode

kjll
10. mar 2023

Dobrý deň , včera som mala autonehodu a zozadu do nás narazilo auto . Buchla som si hlavu o sedadlo. Bolela ma hlava a RTG hlavy bol v poriadku . Dneska ráno cítim že má bolí trošku aj chrbát pri hlbokom nádychu a tiež aj krk mám taký stuhnutejší. Hlava má boli len na dotyk. Traumatológ mi hovoril že mám prísť ak mi bude nevoľno , opakovať slová alebo budem mať závraty. Ale to nemám. Myslíte že mám ísť naspäť na traumu s tým krkom a chrbátom alebo má to prejde a je to len nejaký odzvuk nárazu.

macekovam
10. mar 2023

@kjll moze ta to boliet z napnutia svalov..

kjll
autor
10. mar 2023

@macekovam takže mám počkať pár dní ? A keď neprejde tak pôjdem naspäť

macekovam
10. mar 2023

@kjll ak mas pocit ze stav sa zhorsil tak chod.. radsej raz zbytocne ako neskoro

floki1994
10. mar 2023

@kjll to mas reakciu na naraz ... tiez som to tak mala..prvy den ok druhy uz horsie akoby som tam mala extremnu svalovicu a tahanie..ak bolo rtg ok tak neboj...ono tto prejde..predsa len telo sa musi spamatat ..pokial nevracias, nemas zavraty tak oddychuj a to prejde 🙂

luccija
10. mar 2023

@kjll bol to naraz natiahli sa Ti prudko svaly prejde to, ale sleduj sa

kjll
autor
10. mar 2023

@floki1994 no hej cítim takú svalovicu všade

floki1994
10. mar 2023

@kjll to prejde, skus si v lekarni na to kuoit nejaky chladivy gel to to zmierni 🙂

paulinam99
10. mar 2023

@kjll je to podobné ako svalovka, tiež prichádza neskôr a nie hneď.
Pri náraze došlo k prudkému pohybu a schytali to aj svaly (RTG kostí sú OK) ..., takže pár dní "svalovka" (bolesť svalov v krku či chrbte) je OK
Ak by si mala závraty, nevoľnosti až zvracanie .... tak smer lekár

kjll
autor
10. mar 2023

@paulinam99 ďakujem za odpoveď 🙏

kjll
autor
10. mar 2023

@floki1994 a v ušiach ti nešumelo ?

zabka79
10. mar 2023

@kjll osobne by som necakala. Stalo sa mi to iste ale neskorsie reakcie ako ty som nemala. Bola som poucena ze pri reakcii na druhy treti den urcite treba ist. Treba vysetrit v suvislosti s nehodou. Zranenia u nevinne vyzerajucich nehodach je vela. Ale suhlasim s babami ze sa zrejme jedna iba o seknutie.

kjll
autor
10. mar 2023

@zabka79 tak ten šofér do nás narazil v plnej rýchlosti možno okolo 50 km /h a som čítala že už pri 25km/h sa stane takýto úraz . Včera ma bolela len tá hlava a točila sa mi. Dnes akože v pohode hlava ale zase ten krk .

janinah
10. mar 2023

Dr ti vysvetlil v akom prípade máš prísť...to nenastalo...zober si Ibalgin.

bucko555
10. mar 2023

Ja by som išla nie je to sranda nech ťa preistotu kuknu

zabka79
10. mar 2023

@kjll do mna iba tukli ale bolel ma krk a bola som na rtg ale na druhy den som uz nic nemala ale jeden policajt vravel ze aj pri tukancoch mozu byt zranenia.v tej rychlosti co pises to musela byt šupa.ak sa to dnes nezlepsi urcite by som isla k dr.treba aj zaznam ak tam nieco je, pripadne pn a tak...aby sa ti to netahalo mesiac

mogaa
10. mar 2023

@kjll daj si magnézium a oddychový režim....je to natiahnuté , bolavé z nárazu....