Narazená noha 12 ročného chlapca

panidia
26. jún 2014

Ahojte.Nakolko som už dost "zúfalá",obraciam sa na vás ak mala niektorá podobný problém.Syn si asi pred dvoma týždnami narazil nohu v lýtkovej časti pravej nohy a odvtedy ho stále bolí.U lekára sme boli a kedže na rentgene mu nič nezistili /žiadnu zlomeninu/ tak doktor mu to iba obviazal a nakázal kludový režim.To dodržiava a noha ho bolí stále.Natierala som mu to aj voltarenom-emulgelom,stiahla stahujúcim obvazom a stále rovnako.Nepoznáte náhodou niektorá nejaký ludový recept alebo niečo na vnútorné používanie,nejaké želatínové doplnky-nič iné ma nenapadá.Budem vdačná za každú radu.Dakujem velmi pekne

abab
26. jún 2014

Nepomohol by heparoid? Ako ta noha vyzera?

panidia
autor
26. jún 2014

@abab Ahoj.Heparoid sme neskúšali.Tá noha vyzerá normálne ,len na dotyk ako keby bola "tvrdšia"v tej lýtkovej časti.Vobec netuším čo s tým...

ivett1
26. jún 2014

@panidia ak ho bolí skúste aj flector EP náplaste ... stojí to tak cca 8€ ... a sú práve aj na takéto "úrazy" ... pomliaždeniny, narazené končatiny a dokonca majú aj protizápalové účinky (nielen proti bolesti..)...

izuskam
26. jún 2014

Nemoze to byt natrhnuty lytkovy sval? Tam by mohlo ako pise vyssie ivett1pomoct naplaste protizapalove alebo skus aj "ladovat" (prikladat ladove obklady).

panidia
autor
26. jún 2014

@ivett1 Ahoj.Tak dnes som s ním bola u jeho doktorky a tá mi ešte poradila veral gel + vnútorne užívat aj veral tabletky,síce doma som si prečítala že to je až od 16 rokov/syn má len 12/,ale ked mi to poradila doktorka /vraj je už dost velký-vyzerá vyspelo/ tak skúsime ešte to,ale dakujem ti za radu.A ak by nepomohlo tak potom už len na ortopédiu.

panidia
autor
26. jún 2014

@izuskam Ahoj,neviem či to má natrhnutý lytkový sval,ale to by asi na rentgene videli,teda aspom si myslím.A s tým ladom to vyzerá zaujímavo,dakujem aj tebe.