Pracovný úraz a krátka PN. Ako postupovať?

Zodpovedané
24. máj 2023

Dobrý deň,

včera v práci ma zrazil elektrický vozík. Buchol ma do nôh - nadkolenia a ja som naň spadla. Narazila som si ľavú ruku v zápästí. Jednu nohu mám odretú, druhú opuchnutú a boľavú. Bola som na chirurgii, kde mi urobili RTG - žiadna zlomenina. Ruku mi obviazali elastickým obväzom. Napísali, že je to narazené a kontrola podľa potreby.

Moja doktorka mi dala PN na 5 dní, vraj to stačí. Lenže mňa tá ruka dosť bolí a to som ľavák.

Ako postupovať, ak bolesť do pondelka neprejde?

Od utorka mám ísť do práce.

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je otázka skôr pre lekára a nie pre advokáta (najmä ohľadne dĺžky PN).

Ak máte však pocit, že lekár pri určovaní dĺžky PN pochybil, môžete sa obrátiť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk