Obarené dieťa! Ako sa mu to bude hojiť?

zuzenka
5. júl 2008

Ahojte maminy, chcela by som sa vás opýtať, či sa vaše deti niekedy obarili a ako sa to hojilo. Či zostali nejaké jazvy. Môj malý sa obaril kávou, má popáleniny 1. a 2. stupňa. Obaril si celé bruško, úplne mu zliezla koža. V Bratislave ho ošetrili, chodíme každý deň na prevezy a zaujímalo by ma, či sa to bude pekne hojiť, alebo zostanú jazvy. Ak máte aj nejaké osvedčené mastičky píšte prosím. Môžte aj po IP. 🙂 🙂 🙂

dominika1610
22. apr 2016

Ahoj nasa sa tiez obarila kavou ked bola mala. Zachytilo jej to rucicku pleco a kusok tvaricky na licko. To na tvaricke sa pekne zahojilo neni to vidno len ked ju ideme kupat alebo jej je teplo tak ma na licku cerveny fliacik. Na pliecku mala aj pluzgier tak jej ho museli prepichnut odstrihnut dali masticky ( len uz neviem ake) tiez sme chodili na prefacovanie a ostala jej tam jazvicka ale neni jej to az tak vidiet. Prajem rychle uzdravenie

loknicka
22. apr 2016

baby vyborny je aj krem s 90 % ALOE

zara0201
22. apr 2016

@loknicka Nám toto vôbec nepomohlo, dokonca 3 mesiace od otvorenia za normalnych skladovacich podmienok zmenilo farbu aj konzistenciu. Vyhodene peniaze, ako cele LR.

loknicka
22. apr 2016

@zara0201 ja mam dobre skusenosti 🙂

alexandra1975
25. máj 2016

@tammy191 u nas je to cerstve,malinky 17.mesacny,stiahol na seba hrniec s vriacou vodou.Hned sme chladili,volali zachranku a odviezli ho do Ruzinova.Popaleniny 1 a 2 stupna, na 19%.Tvar,krk a hrudnik.Momentalne je na ARO na Kramaroch,je v umelom spanku.Neskutocne sa o neho bojim.

hoffka777
25. máj 2016

Ja mozem len odporučiť sprej prvej pomoci koncentrat a krem s propolisom od spoločnosti Lr ked viete ako sa to ma správne použiť pomôže to velmi rychlo . Pre viac info v správe

klaudika0121
26. máj 2016

@alexandra1975 to mi je luto...viem co prezivas...drzim palce nech sa z toho malinky cim skor dostane a tebe vela sil prajem,bud silna,to je teraz najdolezitejsie...

alexandra1975
26. máj 2016

@klaudika0121 dakujem...snazim sa kvoli drobcovi...ked vsak vidim tam tie babatka a deti a pocujem ich pribehy,som rada,ze mame "iba" popaleniny.Bude to dlha cesta,ale aj napriek komplikaciam,verim ze malunky bude v poriadku

klaudika0121
30. máj 2016

Verit je zaklad...prajem skore uzdravenie...a neboj, ked ho prevezu do ruzinova, bude v najlepsich rukach..aj ja som si to vtedy hovorila,ukludnovala samu seba,vsak to je "iba" popalenina..s tym sa zit da...

emarekova
30. máj 2016

Dievcata,drzim palce vsetkym, ktore si tym prejdu! Teraz je to na inej urovni ako pred rokmi,aj ked Ruzinov je stale top. Ja som mala rok a pol,ked som padla do lavora s horucou vodou. 3.stupen,kriticky stav, skoro 80% tela,velmi slaba imunita,telo mi nechcelo prijat plastiku. 25 rokov zijem so skaredymi jazvami na chrbte od zadku po lopatky,kusok na rukach a skoro cele nohy..

mima283
30. máj 2016

Mne horela chnapka na ruke po celom prste som mala tak centimeter vysoky pluzgier este aj nech som mala ohoreny fuj 😁 a som si odtrhla normalne to zive aloe, prerezala cele po dlzke a tym maglajzom som si to dala na ten prst. Teraz uz ani neviem ktory to bol lebo nikde nic nemam. Ale zas nebola to az tak vazna popalenina cize neviem ci by to pomohlo aj tak

prirodka
5. júl 2016

Na polpáleniny je vynikajúci sprejík s propolisom,aloe a 11protizápalými bylinkami.Kamarátka sa obarila,ani na ošetrenie nemusela ísť, ani pľuzgiere nanabehli ako po Panthenole..Aby jazvy neboli, na to dávame krém takisto s propolisom, aloe,kostihojom,rumančekom a prírodným vitamínom A a E.
mima283-už aj staré mamy kedysi na popáleniny a rezné rany prikladali ten maglajz a pomohlo to.To znamená, že všetko, čo je v aloe riedené-myslím tým tie ďalšie bylinky-má ešte vačšiu účinnosť.Toto sú skúsenosti....

alexandra1975
27. júl 2016

Dievcata,tie ktorym sa deticky obarili a boli ste hospitalizovane,vysetrovala vas potom zdravotna poistovna?Mne dnes dosiel papier z ich pravneho oddelenia.Ako ste postupovali a ako to dopadlo?Dakujem za info.

jarmelinka
27. júl 2016

Ahoj,aj mne to prislo.Normalne som napisala ako sa to stalo, ze nikto druhy nie je na vine atd. A ked som to odoslala,nic mi uz potom neposielali, ani som nic neplatila.

lennka89
5. aug 2017

@mirkag19 dobrý deň chcem sa spytat na popáleniny moja dcérka ma 17 mesiacov a obarila sa vrelym cajom na tvare hrudniku a chrbatiku bohužiaľ sa to stalo na dovolenke v bulharsku a lezime uz dva dni tu v špeciálnej nemocnici pre popaleniny malu.drzia zatial v umelom sspanku ma opuchnutu tvaricku prosim vas po kolkych dnoch ste badali.zlepšenia velmi potrebujem počuť ze to bude dobre popáleniny su 1. a 2.stupna stav stabilizovany ked sa jej trosku polepsi mali by nas previezť na slovensko mam strašný strach.ďakujem za každú info.

lennka89
5. aug 2017

@alexandra1975 dobry den viem.ze je to uz starsia komunikacia ale prosim akp.ste dopadli s.popáleninami ? moja dcerka 17 mesiacov sa obarila vrelym cajom bohužiaľ na dovolenke ale sme.tu v specializovamom stredisku na popáleniny,udržiavajú ju v umelom.spanku.ďakujem za každé info

prirodka
5. aug 2017

@lennka89 ak by si mala možnosť nasvecovať bioptronom tváričku,určite by to jej stav zlepšilo, je to zdravotnícky prístroj, opýtaj sa lekára, ktorý ju ošetruje......daj vedieťaj cez IP.Držím pace!

veronikastrickova
5. aug 2017

Ja som sa obarila 4roky dozadu, obe stehná. Tiez boli taketo teplá. Snažila som sa byť vnútri a nemať to obviazané stále, lebo mi to mokvalo. Keď som začala vetrať krásne sa zahojilo a aj urcite rychlejšie. Obväzovala som iba na noc a keď som šla von. Jazvy mám slabé. A používala som Jánsky olej.

majka01_74
5. aug 2017

@lennka89 Ak ma take male dieta popaleniny na viac ako 5% telicka, je to uz prenho zivot ohrozujuci stav. Myslim ze to ze je na specializovanom pracovisku je to najlepsie co v danej chvili moze byt.

lennka89
5. aug 2017

@majka01_74 ďakujem mame 45% takze velmi kriticky ale stabilizovany tak veľmi dufam ze to dobre dopadne.ďakujem za odpoveď

katkakovac
5. aug 2017

@lennka89 v prvom rade drzim malickej palce. Deti maju uzasnu schopnost regeneracie, ale netreba to podcenovat. Necakaj, ze sa to zo dna na den zrazu zlepsi. Ale je velka sanca, ze to dobre dopadne. Mam znamu, jej syncek na seba stiahol hrniec z vrelou vodou, bol popaleny na ruke a hrudniku. Viem ze boli nejaky cas v nemocnici, ale po par mesiacoch uz takmer nebolo vidiet, ze mal popaleniny. Skus google, pripadne hladaj v skupinach, ci nenajdes nejake info.

lennka89
5. aug 2017

@katkakovac ďakujem pevne verím že všetko bude v poriadku som na pokraji zrútenia je mi strašne

alexandra1975
7. aug 2017

malinkej drzim palce ...my nie sme velmi pozitivny priklad ...maly bol 8 dni v umelom spanku,mal popalenych 19%,do toho dostal obojstranny zapal pluc...tvaricku ma pekne zahojenu, horsie je to s oblastou pod krkom a s hrudnikom...ostali mu dost velke keloidne jazvy...bolo teplo a velmi zle sa to hojilo..casto sme chodili na prevezy, museli sme s nim spavat, lebo si to trhal dole ...kazdopadne, aj ked ma jazvy, sme radi, ze je s nami, a ked ma tricko nevidiet nic

emarekova
7. aug 2017

@lennka89 neboj,dobre bude. Ja som bola cca tak stara ako tvoja,vyse 25rokov dozadu..mam cele nohy,trocha ruky a cely chrbat,myslim 80%. Robili mi plastiku,neujalo sa,mala som velmi slabu imunitu,k tomu v tej vode kde som padla bola nejaka zivoca,5tyzdnov v nemocnici,kriticky stav,jazvy mam strasne,ale som tu..drzim vam palce 😘

lennka89
7. aug 2017

@emarekova ďakujem mne jazvy nevadia len nech zije nic ine neni dôležité.

emarekova
7. aug 2017

@lennka89 samozrejme,hlavne nech je v poriadku princezna.

mirkag19
12. aug 2017

@lennka89
Ahoj. Dúfam že ste už na Slovensku. Prepáčte že píšem až teraz.Syn má teraz 9 rokov. Dva dni sme boli na jiske v detskej fakultnaj nemocnici kvôli stabilizácii, potom nás previezli do KE na popáleninovú kliniku. Tam sme boli asi 1 týždeň na jiske a potom asi 2 týždne v nemocnici. Mali sme šťastie že sa nám to hojilo celkom dobre, sme bez plastiky. Má menšie jazvy na ramene a na brade. Potom sme chodili asi pol roka už si to presne nepamätám koľko na kontroly do KE. Keď si na to spomeniem viem čo prežívate. Aj môj syn mal obarenú tvár, krk ucho a hrudník. Zvládli sme to. Musíte byť silná. Dieťa nesmie cítiť Váš nepokoj lebo sa to na neho prenáša.Prajem Vám veľa sily a aby ste sa rýchlo uzdravili.🙂

lennka89
12. aug 2017

@mirkag19 ahoj doma nie sme :(
uz 10 deň v nemocnici v bulharsku našťastie starostlivosť dobrá sme na klinike ktora sa na popáleniny špecializuje.malá bola 5dni v umelom spánku.uz je hore našťastie sa tvaricka pekne hoji telicko bude trvať asi dlhšie.veľmi chcem byt uz odtiaľto preč človek je tu viac neštátny ked nikomu nerozumiem

mirkag19
15. aug 2017

@lennka89
Držím palce aby ste sa dostali čím skôr domov. Maličkej prajeme aby sa čím skôr uzdravila. Držte sa 🙂

januelik
15. aug 2017

ja som na seba ako 4 rocna vyliala caj a mala som to po celom chrbte a hrudniku a nezostali mi ziadne jazvy a ani flaky.