Obarené dieťa! Ako sa mu to bude hojiť?

zuzenka
5. júl 2008

Ahojte maminy, chcela by som sa vás opýtať, či sa vaše deti niekedy obarili a ako sa to hojilo. Či zostali nejaké jazvy. Môj malý sa obaril kávou, má popáleniny 1. a 2. stupňa. Obaril si celé bruško, úplne mu zliezla koža. V Bratislave ho ošetrili, chodíme každý deň na prevezy a zaujímalo by ma, či sa to bude pekne hojiť, alebo zostanú jazvy. Ak máte aj nejaké osvedčené mastičky píšte prosím. Môžte aj po IP. 🙂 🙂 🙂

gabikkas
15. aug 2017

odporucam hned ked sa to zahoji natierat pupalkovym olejom, dcera mala popalene od horuceho caju na nohe, ked sa jej to zahojilo, doktor povedal, ze to mame potierat olivovym olejom, aby to bolo vlacne, aby koza nepraskala...lenze ten (kvalitny olej kupeny v lekarni) jej to iba vysusoval, sestra mi poradila, aby som jej to skusila potierat pupalkovym olejom a ten jej to krasne zvlacnil, vobec sa jej koza nepukala ako pri tom olivovom...

magerda
5. nov 2017

@noemi01 ahoj, môj Števko sa tak isto obaril vriacou polievkou,ma rok a pol, popálené 10 percent tela stupeň 2 b, sme v nemocnici v Saci v KE a strašia nás operáciou, veľmi sa bojím ako to bude, s tým skúsenosť nemáš? Ďakujem

lennka89
5. nov 2017

@magerda ahoj.
dcérka mala 45%tela popaleneho,hlava,brusko,ruky,chrbatik a zvladli sme to v nemocnici Ba a v bulharsku bez operacie.tiež mala 2b popáleniny.už su to 3 mesiace a krásne sa to hojí.držím palce a rychle zotavenie.

rony1
5. nov 2017

Mne sa osvedcilo koloidne striebro..len to treba hned davat..mam odskusane na sebe..chytila som sa zeravej rucky na hrnci a tak fajne s chuti 😂lebo tak necakala som ze bude rozpalena..prave v ten den vecer sme cestovali na dovcu..pol dna som mala ruku v studenej vode lebo inak som nevedela vydrzat ruku som mala ako v ohni.potom som to striedala studena voda alebo vreckovka namocena v koloidnom po par hod.bolest presla.druhy den som cakala pluzgiere no nic.bez toho koloid.neviem ako by to vyzeralo..ako pubertacka som si frkla olej na ruku a v tom strese ze to boli som si to suchala a zosuchala som si to do masa 😯nic pekne mama mi na to davala daky krem no nepamatam aky..no jazva ostala..mama zas si vriacim olejom ruku obliala.ona chodila na prevez kazdy den museli jej tu kozu zakazdym vystrihavat jazvu ale nebadat nakolko to bola dlaz...

sandral
5. nov 2017

Nám pomohol propolis, koloidné striebro a bioptrónovú lampu. Mali sme popáleninu 2. stupňa na ruke, zvládli sme ju bez operácie. Propolis a koloidné striebro mi poradila naša detská lekárka, biolampu jedna známa. Nehovorím, že nám biolampa nepomohla, ale asi som niečo robila zle, lebo malý mi plakal pri každom nasvecovaní.

prirodka
5. nov 2017

@sandral Pokiaľ to bola bioptronova lampa z Zepteru, keď sa aplikuje správna farebná terapia, nemôže poškodiť.Záleží aké svetlo a ako dlho si svietila.Ono nikedy môže dôjsť aj k manifestnej reakcii, ale to prejde, netreba prestať.Bioptron je jedinečný na regeneráciu buniek,netreba ale zabudnúť najprv použiť OXY SPRAY!!!.a až potom nasvecovať.My sme takisto použili túto terapiu a neskôr sme potierali Propolisovým krémom.Ani jazva nezostala, len je to dlhodobejšie a treba k tomu trpezlivosť a pravidelnosť.Držím palce detičkám, ktoré to potrebujú a samozrejme maminkám.

sandral
5. nov 2017

@prirodka My ju už nepoužívame, hoci ju máme doma. Kúpili sme ju za pekné peniaze, ale spravila som chybu, že som sa najprv neporadila s lekárkou a verila som. Detská lekárks mi povedala, že je dobrá na hojenie rán a nič viac a bola by opatrná. Netvrdím, že som ju používala správne, ale zázraky nedokázala a za tie peniaze.... Nám pomohol jednoznačne propolis.

prirodka
6. nov 2017

@sandral poslala som Ti IP.🙂

sandral
6. nov 2017

@prirodka O.K., ďakujem!

noemi01
7. nov 2017

@magerda ahoj, nas sa oblial vodou ....polievka je mastna ....vtedy sa to horsie hoji asi .....moc neporadim ....pytajte sa do ba tam maju dobru kliniku ....

radka248
17. nov 2017

Dobrý deň @magerda vyskúšajte si pozrieť stránku alagenex tam sú maste na popáleniny aj referencie ohľadom popálenin dievčatka ako sa jej to zahojilo 🙂

radka248
17. nov 2017

@zuzenka Dobrý deň vyskúšajte si pozrieť stránku alagenex tam sú maste na popáleniny aj referencie ohľadom popálenin dievčatka ako sa jej to zahojilo 🙂

cecilia68
17. nov 2017

Tá diskusia je z roku 2008 ľudia :(

cecilia68
17. nov 2017

@radka248 Po 9 rokoch jej to určite pomôže 😝

lusinka001
6. dec 2017

Nam sa po 2 mesiacoch tvori takato zhrubnuta cervena jazva :( je sanca ze sa to casom zmierni? Lekari nam tvrdia ze ano, ja mam pocit ze sa to vobec nemeni :(

lusinka001
5. jan 2018

Maminky, dostal niekto bandaz na jazvy po popalenine? Potrebujem poradit, dakujem!!

lennka89
9. jan 2018

@lusinka001
@lusinka001 ahoj my akurat bandaz vybavujeme

lusinka001
9. jan 2018

@lennka89 Pisem spravu

adrianka22
27. jan 2018

@lennka89 viem ze ste tu písali pred pol rokom prosím ako sa vám to hojí ako ste na tom co používate. Malička sa v pondelok popalila stiahla misku s horúcou vodou na seba sme v BA prevoz vrtuľníkom ma popáleniny na tvári ruke a hrudi

beton
27. jan 2018

@adrianka22 nam sa tak stalo v asi 1. roku. Nema ani stopy na kozi. mali sme popalene brucho, ale hned sme chladili a utekali na pohotovost. zavisi asi, ake stare dieta a podla toho sa regeneruje.

lusinka001
27. jan 2018

@adrianka22 podla mna nezalezi na veku, ale na tom ako hlboko je koza popalena..a to nevedia ani doktori, ukazr sa to az po mesiacoch. Aj nasa mala rok a zostali jej jazvy (vid foto), no ona sa obliala vriacou 100stupnovou vodou.. Pochodili sme vsetky popaleninove kliniky.. My teraz kupujeme dermatix a davame silikonove naplaste Mepiform. Pritom stahujeme elastickym obvazom cely den aj noc. Uz tie hypertroficke jazvy niesu tak vypukle velmi dufam ze sa casom zrovnaju a vyblednu.. No asi to bude trvat roky.

lennka89
27. jan 2018

@adrianka22 ach to mi je ľúto viem čo prežívate😢tvaricka sa zahojila krásne ruka hrudník je uz horšie ostali jeh jazvy vystupujúce s kože(neviem presne ako sa to odborne nazýva)teraz sme začali s gelom Dermatic síce drahy ale krásne zaberá zvazujem obvazom a čakáme na bandaž.začiatky keď sa to hojilo tak sme chodili do Ba na prevazy aj každý druhý deň po prepusteni.a keď sa to zahojilo natierala som.obycajnou modrou indulonou a všetko okrem tych dvoch miest má už pekné.tam kde boli najhlbšie popáleniny to ide ťažko to hojenie ja dúfam že sa to dá do poriadku.držím vám palce a keď budete niečo chciet vedieť kľudne píšte.

adrianka22
27. jan 2018

@klaudika0121 prosím ťa ako ste na tom po dvoch rokoch s jazvu na rucike

adrianka22
27. jan 2018

@lusinka001 ten dermatix sa asi nedá vybaviť dáko na lekársky predpis však? Pozerala som ze cena okolo 50€ ale keď to má pomôcť prečo nie

renarik
27. jan 2018

@adrianka22 neboj sa to sa zahoji...moj syn ked mal rok stiahol na seba pol litra vriaceho caju...tvar...ruky...hrudnik...boli sme asi 10dni v nemocnici ale ho len pozorovali ci nedostane teplotu nic mu nedavali...opuchlo to, urobili sa chrasty a potom cervena koza...odporucili nam iba modru indulonu a tk az cca 2tyzdne po popaleni...neostala ziadns jazva...ziadna stopa...takze ja oxporucam modru indulonu z vlastnej skusenosti...

lennka89
27. jan 2018

@adrianka22 dá ale môžu ju vám predpisat len kožený alebo na popaleninach aa len raz v živote sa da predpisat.

lusinka001
27. jan 2018

@adrianka22 Ano, da sa na predpis ale len 1x .. my uz odvtedy kupujeme 1 balenie nam vydrzi cca 3 tyzdne.. striedame to so silikonovymi naplastami - to je na tej iste baze len je to naplast a drzi to tu jazvicku aby nerastla. Ten dermatix stoji 50€, naplaste 50€ ale robime vsetko co sa da aby jej nezostali nasledky..
Indulona/kalciovka zabera kym sa popalenina hoji - uz ste po prevazoch a treba pokozku premastovat.. no akonahle sa pokozka zahoji -nesupe sa - a zacnu sa tvorit jazvy, treba cim skor kupit dermatix na silikonovej baze.. ziadne ostatne kremy ako contractubex a pod. nemaju az take ucinky ako vyrobky na silikonovej baze.
Nie vsetkym detickam sa tvoria po popaleninach jazvy, ked nieje pokozka popalena tak hlboko.. Nam sa vsetko zahojilo ale na rucke jej zostali hypertroficke jazvy.
Rada poradim, pomozem, mam okolo toho vela precitane a vravim presli obidve popalninove kliniky - v KE aj BA - a este aj tunajsiu nemocnicu :D no co matka neurobi pre svoje dietatko :/
Drzim vam velmi palce, mozno sa to zahoji uplne bez stopy ako niektorym detickam 🙂

renarik
27. jan 2018

@lusinka001 Dievcata, drzim Vam palce...nam sa ten uraz stal pred cca 8rokmi...doteraz to mam pred ocami....samozrejme syn si na to uz nepamata...ale 3dni bol na JIS a ostatnych 7dni na beznej izbe...po popalenine...nezostala ani stopa...ked som videla tuto diskusiu tak som si na to spomenula...

klaudika0121
28. jan 2018

@adrianka22 moja mala je na tom super 🙂 po dvoch rokoch toto leto som jej to uz nezakryvala,len natierala...ma sice jazvu,hypertroficku,ale uz je cela vyblednuta a casom ako jej ruka bude rast,tak aj ta jazva sa bude roztahovat a bude v podstate plochsia..akosi sme sa uz ale s tym naucili zit 🙂

klaudika0121
28. jan 2018

@lusinka001 to sa spravi,nebudu tie jazvy take cervene...ale treba tomu dost dlhu dobu,aj 2 roky..mojej po dvoch rokoch vybledla uplne...zajtra poslem foto...mala popaleniny 2b az 3