Poranenie pri strihaní nechtíkov

bobulka34
27. nov 2007

strihala som nechtiky a poranila som babo, proste vykopla nozicku, ja uz neviem ako to urobit. Dufam, ze nehrozi nieco , lebo dost to krvacalo

mimakro
27. nov 2007

Môže sa to zapáliť. Najideálnejšie je použiť framykoin masť, alebo zásyp(proti staphylococcus epidermidis, ktorý ten zápal vyvoláva, je bežne na koži), ale neviem, aké malé je to bábo. My sme ho používali od piateho mesiaca na furunkel, čo vznikol po očkovaní proti TBC. Tak aspoň dezinfikovať liehom. A neboj. Malé bábätká majú veľkú schopnosť regenerácie, možno sa to zahojí úplne bez komplikácii. Ja som nechty strihala v spánku, alebo pri dojčení. A zhruba od roka si ich dali ostrihať sami, lebo ich strašne zaujímalo, čo to robím 🙂

emogeon
27. nov 2007

bobulka nestresuj, mne sa to iste stalo ked moja mala mala 2 mesiace,tiez jej to krvacalo dlho,dlho ale to je dobre lebo ak by malo prist k infekcii tak tak vysla von z tela,neboj to sa pekne zahoji,moj manzel vtedy volal destskej lekarke a to mi povedala teda ak krvacala tak to je dobre a noznicky si pred strihanim vydezinfikovala?
odvtedy nasu dceru striha manzel vzdy ked kojim...
vsetko bude OK,uvidis... 😉

dddeni
28. nov 2007

Ja strihám malej nechtíky zásadne, keď spí. Mám také malé nožničky - kde tá "čepeľ" ( čím strihám) má dĺžku cca 1 cm.Otvory na prsty sú ako na klasických nožničkách. Sú fantastické. Koniec je zaguľatený. Najprv som sa obávala ich kúpiť, myslela som si,že s nimi neostrihám nechty. No teraz by som nemenila za nič. Stáli cca 100,-Sk a mali ich v klasickom detskom obchode.Zatiaľ sa mi nehoda nestala. Odklopem.
No za to ostrihať nechty na nôžkach, to chce riadnu trpezlivosť 😀 . KeĎ ju to šteklí. to jej nôžku chytím ponožkou, aby som ju moc nešteklila. Aj tie strihám zásadne, keď spí 😀 😀 .

majkac5
28. nov 2007

bobulka aj ja som Tobiaskovi pri strihani nectíkov zastrihla do ručičky keď bol menší,bola som hotova,myslela som že ...Dost sa štekli,no pri strihani sme zacali pocitat a zabralo to.No každe dieťaťko je ine a na každe zabera niečo ine.Držím palce a veľa trpezlivosti 🙂

biccy
28. nov 2007

Bobulka,aj mne sa uz podarilo zastrihnut Zoinke do nozky.Bolo to asi pred troma mesiacmi.Vydezinfikovala som jej to s liehom a natrela framykoinom a vecer uz nemala nic. 🙂

marorlinko
29. nov 2007

ja som tiez,ked bol mensi strihavala ked spal, posledne mesiace mu striham a je v pohode, este mi nastavi prstek,ktory nasleduje, pouzivame noznice,ktore su urcene pre babatka, nie su ostre, takze sa s nima neda poranit.

ikke
18. dec 2009

bianca7 • Dnes o 10:00
baby,prosim,poradte!!!teraz som malickemu(4 mes.) strihala nechtiky a nechtiac som mu asi zarezala aj do pokozky,resp.aj som asi odcvikla trochu z nej!!!Trosku to krvacalo,ale iba trosku,no teraz sa strasne bojim ci nemoze byt z toho nieco zle...Maly ma oslabenu imunitu a este nebol zaockovany proti nicomu-tetanu a tak.Moze to teraz byt nebezpecne???Velmi sa bojim!Nasa dr.bude az od pondelku.Mozno sa zdam byt blazniva,ale velmi ma to rozrusilo!

kristinka4m • 1d • Dnes o 10:09
No nam sa to ties stalo, ale nic vazne z toho nebolo.Nemusis sa bat ved tie nocnicky snad nie su zhrdzavene.Uvidis ako to bude pokracovat dalej ci sa mu to zapali alebo zacne hnisat potom radsej chod k doki, alebo na pohotovost pre istotu.

bambulka814 • 1d • Dnes o 10:11
bianca,
hlavne klud!!!! 🙂 nic strasne sa nestalo, tak, ako radi kristi - pockat, uvidiet a ak by to hnisalo, ist k Dr.

bianca7 • Dnes o 10:19
dakujem Vam velmi pekne,baby!trochu som sa uz upokojila,ale som taka tapa!!!ale rano sa zobudil zasa cely doskrabany,hoci som mu pred par dnami strihala.noznicky neboli hrdzave,detske,nove,ale aj tak ma to vystrasilo!ideme v utorok na poradnu,tak uvidime dovtedy ako sa to zahoji.dakujem Vam este raz!

diddi • 2d • Dnes o 10:23
vyplachni vodou,posyp framykoinom,alebo potri framykoid.mastickou-ked bude spat,nech to nezje a neprelepuj to,nech to dycha....uvidis,ci sa zacne zapalovat.

kristinka4m • 1d • Dnes o 10:29
No Bianca7 ak sa ti moc skrabe tak mu davaj rukavicky take tie detske Daniel sa ties strasne skrabal a pomohlo to 😉

miskachrumka • 1d • Dnes o 10:31
bianca
ja by som to tiez pre istotu urcite niecim vycistila vydenzifikovala a bude to okej neboj ja sa tiez vystrasim pri vsetkom 😉

bianca7 • Dnes o 10:38
no momentalne framykoin doma nemam,ale urcite dnes kupim,ale osetrila som mu to 60% liehom a prelepila,lebo si stale prcha rucicky do ust...
kristinka4m,tie rukavicky idu hned dolu 🙂 uz aj v porodnice to dokazal urobit,takze musim len davat pozor,ale niekedy nestacim...

martinka17
18. dec 2009

ahojte,
asi trošku mimo tému, ale krpček je alergický na strihanie nechtov,má 10 mes.a šialene pri tom vrieska, trhá sa, takže strihám po jednom nechte celý deň, niekedy 2. Nezaberá telka, hračky, som zúfalá a zo strihania mám nočnp moru. Každú radu privítam.

evikg__2
19. dec 2009

ja striham nechtiky zasadne v noci, ked mala tvrdo spi. vtedy by sa nemalo babo tak mykat. 😉

martinka17
20. dec 2009

no tak skúsim, niekedy spí tvrdo, možno sa mi podarí 😉