Porezaná ruka

babybear
3. feb 2018

Žienky poradte,mam isť s týmto na pohotovosť?Sestra umývala riad a porezala sa o rozbitý pohár..Rana jej zo začiatku dosť krvacala..Ale potom som jej zastavila krvácanie..Teraz to ma obviazané obväzom...Ďakujem za rady...

lusyc
3. feb 2018

Ano, pohotovosť.

tuqanqa
3. feb 2018

Ja by som isla na sitie, je to dost siroke.

lusyc
3. feb 2018

@lusyc treba to skontrolovať a zašiť.

mircalla
3. feb 2018

Tak ja by som s tymto nesla

zuzana247
3. feb 2018

@babybear ja by som isla,bud jej to zasiju alebo zlepia tymi paskami,inak jej ostane riadna jazva

lusyc
3. feb 2018

A teraz treba ísť, nie az ráno.

zuzubb007
3. feb 2018

určite hneď ísť, ináč sa to zahojí a ostane veľká jazvisko :(, keď to zošijú bude minimálna jazva

aristka
3. feb 2018

Ak sa porezala nozom hlavne zo suroveho masa ,treba riesit kedy bola ocko proti tetanu ,potom sije sa len cerstva rana ,po 24 hod to nikto sit nebude ,ak sa nebude sit ,riadne to vyoblievat peroxidom a vydezinfikovat betadinou a sterilne prekryt ,stiahne sa to ,jazva velka nebude ,len hojenie bude vysse tyzdna ...takze je to na nej.

aristka
3. feb 2018

@zuzana247 stripy sa na taketo miesta nedavaju.

babybear
autor
3. feb 2018

@aristka o rozbity pohar.. sa porezala

aristka
3. feb 2018

@babybear je to na par stehov ,ja by som isla sit na urgent ....do tyzdna moze ruku macat ....takto ak nedodrzi sterilitu ,sa jej to zapali ,nehovoriac je tu moznost ,ze jej tam ostal mini crep ,,,,treba to riadne vymyt.

babybear
autor
3. feb 2018

@aristka achh jaaj..to bude ťažké s ňou...Ona sa takych veci strašne boji

alobalka
3. feb 2018

Zasit by som to dala

aristka
3. feb 2018

@babybear nema sa coho ,opichnu to mesocainom ,co jemne stipka a nic viac nebude citit ...aj male deticky to v poho zvladaju.

lindusss2016
3. feb 2018

@aristka ako sa prenasa tetanus zo suroveho masa? 😯

zuzana247
3. feb 2018

@aristka ja ti uz ani neviem kam ich davaju a kam nie,ked sa mi porezali synovci,tak obom im to dali na pohyblive miesta. Jednemu na brade,zatieklo mu tam jedlo,zapalilo sa mu to,zahnisalo,zacalo roztvarat a ma teraz velku jazvu,druhy dr.na kontrole sa cudoval preco mu to nezasili,druhemu na ruke. Od coho to zavysi? Ci ako sa dr.rozhodne?

jumama
3. feb 2018

Ja som sa podobne porezala, tiez o rozbity tenky pohar pri umyvani riadu, len trosku menej som to mala. Zhojilo sa bez sitia, ale mam jazvu, ako baby spominaju. Uz je to dobrych 10 rokov, nepamatam si akoo dlho sa hojilo. Ale pamatam si, ze som sa veru vtedy hodne zlakla, lebo to tak zlovestne vyzera...

jumama
3. feb 2018

Je to take namahane miesto, moze sa jej spravit keloidna jazva...

prevenar
3. feb 2018

to je 100% na sitie ..

bbiibbaa
3. feb 2018

Ja som sa tak raz porezala teda mne sa tanier zabodol do ruky ked sa zlomil. A priatel tiez ze pohotovost ale mna by tam nedostal ani za svet. Zahojilo sa to same ale mam skaredu jazvu. Takze ak to nechce mat skarede co ti po siti nikdo nezaruci tak nech ide

aristka
3. feb 2018

@lindusss2016 clostridie tetani sa nachadzaju vo fekaliach zvierat a nevieme o cistote masa nic ,umyte ,tepelne upravene .

aristka
3. feb 2018

@zuzana247 stripy sa davaju prave na miesta ,kde je pohyblivost mala ,plus ak je chytena len vrchna vrstva koze jemne ...brada mala byt sita.

aristka
3. feb 2018

@jumama aj spatnej jazve po siti sa da kolko tolko predist ,ak ide do keloidu ,len treba ist cim skor k chirgovi.

lindusss2016
4. feb 2018

@aristka no nvm, mna by teda nenapadlo, ze cerstve maso je kontaminovane vykalmi. Tetanus potrebuje iste podmienky na to, aby sa rozvinul a jednou z nich je nepritomnost kysliku, cize v povrchovych ranach a ranach, ktore krvacaju sa mu velmi nebude darit. Nsopaopak rozvinie sa v hlbokych bodnych ranach sposobenych predmetom spinavym od hliny. Takze urcite netreba nikoho plasit, ze ho dostane v kuchyni, ked sa poreze nozom.

83lenka83
4. feb 2018

Moja mama sa takto porezala a dobre, ze isla na pohotovost, z rany jej vybrali kus skla.

jumama
4. feb 2018

@aristka Presne tak som to myslela, ze pri siti by ta jazva nemusela byt. Moja segra je zdravotacka a tiez mi to povedala, ze po siti nemusi byt jazva, dokonca vedia nejaku masticku predpisat, ze vobec nevidno jazvu, ze sa tak dobre zhoji.

deti95060810
4. feb 2018

určite by som nešla...to je maličkosť

babybear
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavieenrose
4. feb 2018

aktualne foto je este viac nechutnejsie ako prve..preck ste nesli na tu pohotovost ? nechutna otvorena rana ..

tantus
4. feb 2018

Uz jej to dnes sit nebudú.Museli by orezat okraje rany.Je to len narezaná koža,zahojí sa to.tak ako niekto písal vcera-betadine roztok kazdých 8 hodín,alebo propolisovú tinktúru aj castejsie.Po zahojení na jazvu pouzívat Dermatix gel,je fakt úcinný,jazva nebude vystúpená,len treba presne podla návodu pouzívat.Za sest rokov ma dva krát sili,raz nie -vzdy na rukách.