Vynechanie jednej tabletky

laijla2
19. aug 2016

Dobrý deň.
Antikoncepciu užívam už 2 roky a nikdy som žiadnu tabletku nevynechala, žiaľ včera som ju zabudla užiť a užila som ju až po 36 hodinách spolu s ďalšou, tak ako bolo napísané v príbaľovom letáku. Počas tých 36 hodín som mala nechránený pohlavný styk pričom partner ostal vo mne. Je riziko otehotnenia vysoké? Ďakujem.

monicm
20. aug 2016

@laijla2 Vysoké určite nie, ale riziko je. Vždy je riziko pri sexuálnom styku. Istotu budeš mať až o pár dní.

katkakovac
20. aug 2016

Skor nie ako ano. Mne sa tiez stalo, ze som obcas zabudla tabletku a nic z toho nebolo. Zalezi aj od toho, ktory den cyklu sa to stalo. Ono ak beries antiku dlhsie, ta pravdepodobnost je ozaj mala. To vsak neznamena, ze sa nic nemoze stat. Pre istotu si v pondelok zavolaj gynekologovi, aky dalsi postup mas zvolit. A teda cakat do menstruacie...

laijla2
autor
20. aug 2016

@monicm
@katkakovac ďakujem vam

ibrunova
20. aug 2016

@laijla2 Podľa toho, kedy. ak v prvom týždni užívania, tak riziko je väčšie, potom už omnoho menšie.

laijla2
autor
20. aug 2016

@ibrunova no bolo to v prvom týždni piata tabletka sa zabudla

ibrunova
20. aug 2016

Tak ten prvý týždeň je riziko otehotnenia najvyššie..

pinkflower7
15. sep 2016

Ahojte baby beriem antikoncepciu cca 2 mesiace mam male baby a vazne som si nemyslela ze sa to stane nikdy som problem s anti nemala ale pri malom som uz 3 krat zabudla uzit tabletku v den kedy som mala a uzila ju druhy den hned jak si spomenula :( ja fakt momentalne nechcem byt tehotna ako to ovplyvni funkcnost anti? Dakujem moc za odpovede