Môžem byť tehotná, ak som jeden večer vynechala antikoncepciu?

25lucia25
15. aug 2011

mam maly dotaz. Beriem antikoncepciu (Artizia), v tretom tyzdni uzivania som v piatok vecer vynechala tabletku, v sobotu rano sme mali s partnerom pohlavny styk pricom zostal vo mne. to ze som si zabudla dat tabletku som zistila az v sobotu vecer ked som si sla davat dalsiu. uzila som obe naraz a v nedelu som si dala poslednu z balenia. v pribalovom letaku je napisane, ze ak vynecham talb. v tretom tyzdni po viac ako 12 hodinach uzijem dalsiu, mam s tabletkami pokracovat bez 7dnovej prestavky (co aj tak urobim). chcem sa len spytat. 1.je moznost, ze by som bola tehotna? 2.po akej dobe od pohlavneho styku je mozne spravit tehotensky test? dakujem za odpovede

usacek79
15. aug 2011

je takmer nulova pravdepodobnost, ze si tehotna, najma ak si si dala vecer dve naraz. Bol by zazrak, ak by som sa mylila..
tehotensky test minimalne aspon 5 dni po styku, idealne aspon 7-10 dni..
a este navyse si pozri, v ktorej casti cyklu si bola... Ak kdesi tyzden pred alebo po menstruacii, tak to uz je takmer uplne vylucene, aby si bola tehotna...

marianca
15. aug 2011

pokiaľ si vynechala tabletu a následne mala sex, vždy je tam riziko aj keď niekedy minimálne, že tehotná budeš a to, že si zobrala potom dve tablety naraz to neovplyvní....Viem to, lebo sa mi stalo presne toto isté, volala som na tiesňovú linku gynekologickú a tam mi doktorka povedala, že áno samozrejme tam riziko je a odporučila mi zobrať tabletu po....takže som vtedy zobrala dve tablety + tabletu po... držím palce nech to dopadne tak ako chceš ty, či už áno, alebo nie tehotenstvo....A pre istotu choď k lekárovi a daj si zobrať krv, aby si mala istotu a zbytočne sa nestresovala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre