1,5 mesačná dcérka nechce zaspávať v postieľke

andreamamka
16. feb 2014

Ahojte

Mam doma malu mesiac a pol staru dcerku a nechce mi zaspavat v postielke , hlavne vo vecernych hodinach... cez den sa to este da zvladnut. Prekonali sme koliku a samozremje ako sa odvtedy naucila po rukach... snazim sa byt nekompromisna a nechat aj vyplakat .. co myslite nemoze jej to uskodit ? Poprosim o vyjadrenie ty
ch kt.mali alebo maju take maale deti ... nie komentare k starsim ..to mi nepomoze. Dakujem

Ps: Od kedy mali vase deti staly rezim? Spankovy a stravovaci?

radkanika
16. feb 2014

Ja mam 6 mes. synceka a postielku videl tak prve dva mesiace...netrap sa tym, vyplakavat ju nenechaj. Hovor si ako ja, ze je malinka a jedine, co pozna a pri kom citi bezpecie, si ty. Moj tiez nechcel a nechce, a teraz nedavno ako mal sopliky, tak uz vobec, spi s nami v posteli a aj pre nas aj pre neho je to momentalne tak lepsie...a rezim...asi v tretom mesiaci sa sam tak nastavil, prechadzka, kojenie, hranie sa, kupanie...si zvykol a odvtedy ficime...jasne,ze si trosku zas pomenil,to ide vekom...ale rezim je fajn. Tvoja je este velmi malinkata.

mamainprogress
16. feb 2014

Myslim si, ze tvoje dieta ta potrebuje a je to len prirodzene. Tak male dieta nevie byt rozmaznane, robit nieco z trucu, bezdovodne ci dokonca napriek. Preto vyplakanie osobne povazujem za najhorsiu moznu z dostupnych alternativ starostlivosti o dieta.

michaelkanr
16. feb 2014

1,5 mes. babo este vyplakanim nenaucis nic, ono vibec nevie, co sa od neho caka. Ved si ho daj k sebe a ked zaspinka, preloz do postielky. Rezim ho mozes ucit neskor, ked zacne trosku vnimat. Moj maly mal aky taky rezim ovela neskor, ja som to ani nijak neriesila, zo zaciatku by si mala byt k dispozicii babatku stale a sledovat jeho potreby, az neskor ich mozes korigovat. Babatko sa nesprava tak ako by to vyhovovalo nam. Preto ma teba, aby si sa on starala a bolo mu dobre, nijako ho nerozmaznas.

jadodka
16. feb 2014

@andreamamka prepac ak sa ta moj prispevok dotkne ale....chciet od 1,5mesacneho dietata rezim je podla mna CHORE, ako pises, tvoja dcerka je malicka, pozna len tvoj hlas, tvoju vonu, tvoj tlkot srdca, ona chce byt pri tebe, ty si to jedine co ona chce...chce byt na rukach ked ide spat, lebo sa tam citi byt v bezpeci...prepac, ale ja by som ti normalne capla jednu na prebratie naozaj ze ano, ved ju uspu na rukach a potom ju vloz do postielky ked ju uz nechces mat pri sebe...mne toto pripada ako...rychlo urobme rezim, aby bol klud aj pre mna...a k tomu vyplakaniu sa....ja len dufam ze tvoja dcerka nedostane herniu...ver mi ze potom jej uz NIKDY nedovolis zaplakat

inull5
16. feb 2014

@andreamamka ani môj syn nechce, ak ho tam položím večer, otvorí očká a zobudí sa. mám skoro 3 ročnú dcéru a tá sa k nám vrátila do spálne lebo tam je aj braček, tak spíme veštci spolu a ja si to užívam, lebo príde čas kedy odrastú a je to pre mňa neuveriteľne krásny pocit keď ma z jednej strany v noci pritlačí dcéra a na druhej sladko spinká jej malý braček a cítim jeho krásnu bábätkovskú vôňu a voňajú mi jeho ústočká od mliečka 🙂

siska53
16. feb 2014

@andreamamka este je,moc malinka. Moje deti zaspavali na,prsniku,t.j. az potom putovali do postielky. Mala,este postielku ma,ale som,s nou,dokym nezaspi na posteli,potom,prekladam. Neobtazuje ma to a rada som pri nej.
rezim,no,moje deti sa v noci budili len raz,redp.syn po 3.m vobec. Denny rezim spaci si spravil maly az okolo 8m, pr dcerku bol,typicky jeden,dlhy spanok,alebo 3-4 20minutovky,to prve prevazovalo,bola dakedy schopna spinkat i 4hodiny.
rezim v stravovani sme nadobudli po zavedeni prikrmov.
lebo ich rezim vo veku tvojej dcerky bol papat kazdu hodinu az dve,resp. U dcerku po tom jej dlhsom spanku.
a je fajn,ze uz nemate koliky,dcerka ich mala do 3,5 m.

jadodka
16. feb 2014

@andreamamka a teraz som si pozrela ze aka je Natalka prekraaaaaasna, taky batoztek by som z ruk nepustila ani keby som na wcko isla, nieto ju este nechat plakat.....je naaaaadhernaaaaa!!!!!!!

arletty
16. feb 2014

ja som mala moju malinku stale pri sebe, bola kludne babo, tak spala v zavinovacke vedla mna ked som pozerala v obyvacke telku, do postielky som ju davala iba vecer a to najprv som ju mala na rukach....to az neskor asi v 3-4 mes.som ju skusala po napapkani davat hned do postielky a zaspala v poho...je to rozne, ale urcite ju nenechat vyplakat.

andreamamka
autor
16. feb 2014

@jadodka
Samozrejme ze nie drasticke sposoby vyplakania kedy dieta place viac ako 10 min...alebo nebodaj hodinu.. + stale stojim pri nej nad postielkou pokial nezaspi .. hladkam ju a ozyvam sa k nej aby vedela ze som tam ...ale nevyberam ju z postielky aby sa nenaucila velmi po rukach .. ma 5 kg a moja chrbtica je uz v tahu teraz.. cez den mi neribi problem ju nosit a maznat sa s nou...

andreamamka
autor
16. feb 2014

@jadodka Dakujemee ♡

dobromila1111
16. feb 2014

Ahoj, my mame 4,5 mes. Tiez sme mali koliky. Maly nikdy nezaspaval sam v postielke. Vzdy v naruci a musela som aj chodit, nie sediet pri tom🙂 ci bol den a ci vecer. Ked mal cca 7 tyzdnov, preslo to. Vtedy sme vymenili aj mliecko a sadlo nam, nabehol rezim.. Odvtedy prespal noc. Neskor, ked mal skoro 4 mesiace, zaspal v postielke aj sam. Dokym nam nezacali ist zubky. Odvtedy nespi tolko, co predtym a zaspava so mnou v posteli 🙂 Vsetko ma svoj cas..a nenechavaj ju vyplakat, je malinka..☹

andreamamka
autor
16. feb 2014

@michaelkanr naucila som sa jej vo vsetkom vyhoviet samozrejme , zistila som co na nu plati a co jej vadi ... celkom sa mi to dari .. a len sa pytam .. je to moje prve dieta a neviem co mozem a co nie.. Mamka mi samozrejme poradi .. ale poznate to asi vsetky ..zastarale nazory o tom ako dieta vyplakat sa nepacia ani mne... a niekedy v noci ked nechce zaspat a place dlhsie aako 10 min.. a uz vidim ze je zle dam ju k sebe a spinkame spolu... neobtazuje ma to aj ked sa nevyspim mam totiz jednotkovu postel ...

jadodka
16. feb 2014

@andreamamka vies, bud stastna ze je zdrava a nosis len 5kg...keby si mala chore dieta a musis nosit 30-40kg...to by len chrbtica plakala....tak si ju daj k sebe do postele a spite spolu, na postielku bude casu dost. Niektore deticky su v postielke od narodenia nikdy nespali z rodicmi, a niektore chcu byt s rodicmi v posteli alebo aspon v izbe aj do 3-4 rokov....uzite si jedna druhu pokial to ide, lebo onedlho pride cas a budes zobronit o kazdu minutku-spolocnu 😉

mikymiky
16. feb 2014

skoro vsetky deti su take, ved este iba nedavno bola v tvojom bruchu a to celych devat mesiacov a ty teraz od nej chces, aby sa od teba uplne odstrihla. Ked ti nedochadzaju elementarne suvislosti a ani materinsky instinkt ta nezastavi pred "nekompromisnostou", precitaj si nejaku dobru knihu, ktora sa venuje neurologickemu vyvoju deti a popisuje, co s nimi spravi nasilne vyplakavanie (odporucam Rodicovstvo ako veda), potom sa mozno preberies. Nech skratka spi s tebou v posteli, budete mat ovela lahsi zivot. A tiez vrelo odporucam nosenie v satke, alebo ergo nosici, take deti byvaju ovela spokojnejsie.

andreamamka
autor
16. feb 2014

Hej ved ano mas uplnu pravdu 🙂 ... Niekedy v noci si ju beriem k sebe a paci sa to jej aj mne 🙂 ... tak len uz staci kupit king size postel a mozeme spinkat :* vsetci

michaelkanr
16. feb 2014

@andreamamka podla mna by kazdy mal robit v prvom rade tak ako citi ze je spravne. Ja som mala pred porodom nazor, ze dieta by nemalo spat s rodicmi v posteli. Bola som dost kriticka v tomto🙂 moj maly tak spal asi do 4 mesiacov (dovtedy vzdy zaspinkal pri kojeni a ja som ho len prelozila). Potom zrazu nechcel uz spat v postielke, tak som si ho dala do postele - druha moznost bola nechat vyplakat a s tu odmietam, srdce ani rozum mi to nedovoli. Keby som tam urobila, mozno by to bolo podla niektorych spravne ale ja by som s tym spokojna nebola🙂 takze v prvom rade pocuvaj svoje instinkty ktore ti napovedia co robit, lebo aj tu na mk ma kazdy iny nazor a tabory si obhajuju len to svoje. Ty najlepsie poznas svoje dieta, vies co potrebuje. Len jedna dolezita vec - laskou a svojou blizkostou dieta nikdy nerozmaznas!🙂

mikymiky
16. feb 2014

medzitym, co som ti napisala, si pridala dalsiu odpoved, ktora ma fakt potesila, lebo uz som sa zacinala o tvoju malu bat. Pocuvaj hlavne seba a svoj materinsky instinkt, nie to, co ti hovoria ostatni. Moja mala spi s nami doteraz (ma dva roky a styri mesiace), ale mame to vyriesene tak, ze mame k nasej posteli prirazenu jej postielku, z ktorej sme dali dole bocnicu, cize sme de facto spolu a zaroven mame dost priestoru. Teraz tam uz sice spi malokedy, lebo sa raz tuli k tatinovi, raz ku mne, ale zo zaciatku to bolo perfektne.

sammy
16. feb 2014

Ved je to male bezbranne dieta, este takmer novorodenec, ako od nej mozes chciet, aby zrazu vedela zaspavat a byt sama v postielke? A ze sa nauci na ruky? A co sa stane? Ja mam 3 deti a vsetky boli naucene na ruky, najmladsia ma rok a uspavam ju jedine na rukach a myslis, ze tie starsie este stale nevedia zaspat inak ako na rukach? Najstarsia spava sama v izbicke odvtedy ako sa sama rozhodla, ze nas nepotrebuje a mladsia (takmer 4-rocna) spi s ockom, lebo sa este neciti na to spat sama. Preco by som vlastne deti od seba odhanala, ked viem, ze ma potrebuju a nevedia spat bezo mna? Ved aj o tom je materska dovolenka - cele dni sa starat o dieta, ked ma potrebuje, aj na ukor mojho volneho casu a o taketo malinke teda obzvlast 🙂

andreamamka
autor
16. feb 2014

@sammy
No za 1. :
este raz malu nenechavam vyplakat hodinu a pod. Nenechavam ju plakat viac aako 10 min.. aby nedostala pruh a samozreje mi to ♡ neda...
Za2.
Myslim ze je to vec nazoru ucit alebo neucit po rukach .. nejde hned o to ze ju na ruky vziat nechcem .. alebo ze ju odhanam ...

Ps vstekym ... nechytajte ma hned za slovicka .. tato diskusia ma pomost a ne opacne

suz2
16. feb 2014

@andreamamka Ahoj, nečítala som síce, čo písali ostatné mamičky, ale ani môj Miško nechcel spať v postielke. vždy zaspal mne na rukách, väčšinou s cicuškou v puse.... najprv som to riešila, stále som sa tým zapodievala.... a neskôr som zrazu pochopila, že je to úplne normálne, že také malé dieťatko potrebuje pri zaspávaní istotu, že je všetko v poriadku, že je v bezpečí a môže spinkať... a tá istota, to si Ty, jeho maminka.... neviem, či nechať ho vyplakať je dobrá cesta.... dieťatko bude len v strese a Ty takisto. ono síce časom prestane plakať, ale len preto, že zistí, že na jeho volanie "o pomoc" nik nereaguje, a tak rezignuje...ale vnútorne bude v strese.... ja netvrdím, že človek má byť otrokom svojho dieťaťa, ale na druhej strane také malinké bábätko potrebuje v prvom rade cítiť blízkosť matky. Skús počúvať , čo Ti dieťatko "hovorí", prestaň riešiť to, čo nemusíš....nenechaj sa zmiasť tým, že iné deti zaspia samé...každé dieťatko je iné, každé potrebuje niečo iné.... môj Miško má 16 mesiacov a stále zaspáva so mnou...jasné, že už nie na rukách , ale pekne si k nemu lažkám, hladkám ho, rozprávame sa a on potom pekne zaspí. urobili sme si z uspávania takú chvíľku, ktorá patrí len nám dvom.... každopádne, nech Ti tu napíšeme čokoľvek, svoje dieťatko najlepšie poznáš len Ty sama nech sa rozhodneš akokoľvek, držím palce....

emocia
16. feb 2014

@andreamamka ahoj, môžem ťa potešiť: máš normálne dieťatko 🙂 🙂 🙂 To, že nechce zaspávať samučičká sama v postieľke je normálne a aj oprávnené 🙂 Ona aj ty aj ja aj všetky mamy tu na fóre sme cicavce. A ako také, keď sme mláďatá, vyžadujeme a bytostne potrebujeme blízkosť mamičky. Tak ako maličké mačičky alebo opičky či medvieďatá.. Všetky my mamy, čo sme tu na fóre, sme to kedysi potrebovali a očakávali, keď sme boli malé bábätká... Približne do veku 9 mesiacov potrebujeme veľmi tesnú blízkosť matky. Aj tvoja maličká dcérka to potrebuje. Jej plač de facto znamená: "Mamička, kde si? Poď sem, prosím, som tu taká opustená...!" Plačom ťa volá a očakáva, že prídeš a upokojíš ju. A jej očakávanie je oprávnené. Daj jej seba, svoju náruč, prisatie a dojčenie. Dieťatko potrebuje chlácholenie, nosenie, dojčenie na požiadanie a tiež potrebuje spať v blízkosti svojej mamičky. Nosenie, dojčenie a spoločné spanie sú atribúty vytvárania vzťahovej väzby, čo je situácia, kedy matka odpovedá na VŠETKY podnety dieťatka. Nechať vyplakať maličké bábätko je preň veľmi náročná, zaťažujúca až vysiľujúca situácia... Naozaj jej to môže uškodiť... Poskytni jej seba, čaká na to. Nikdy to neoľutuješ. Tvojou odmenou bude tvoje šťastné a spokojné, harmonické a zdravé dieťatko 🙂 Čo ti zo srdca želám 🙂 🙂 🙂 Držím vám obom palce, buďte obe zdravé a šťastné 🙂

cicimon
16. feb 2014

take male dieta by som nenechala revat 10min, ani 5 nie... a nie to este v noci a pocuvat to.... moje boli dlho kojene, dlho zaspavali pri kojeni, prva dlho aj pri hojdani na rukach a sme tu.... a spankovy rezim... tak prespata noc ked sme ich na noc odstavili - mladsia 2t dozadu, cize takmer 18mes a pokial dieta nie je na prikrmoch tak stravovaci rezim je vzdy +-

andreamamka
autor
16. feb 2014

@cicimon dakujem za vyjadrenie ohladom rezimu 🙂 ale ja nekojim

andreamamka
autor
16. feb 2014

@emocia dakujem za zmysluplnu a poucnu odpoved 🙂) velmi ma potesilo ako pekne ste sa vyjadrili k danej veci

cicimon
16. feb 2014

@andreamamka tak niektore deti na UM vypiju flasu a zatuhnu a niektore nie... ale dieta treba naucit spat, ono este nevie co od neho chces... tak mozes si s nim lahnut na postel a uspat ho , hojdat - alebo nech hojda tato, u nas sme sa aj striedali ak bolo treba....ked polozenie do postielky nefunguje

lucinocka
16. feb 2014

@suz2 moja zaspavala v postielke od narodenia do 10 mesiacov uplne v pohode, potom sa to dokaslalo , ked zacali zuby a teraz si ju dam k sebe na postel, uspim a prelozim do postielky...ja nechapem, co ostatne maminy vidia take uzasne na tom, spat s dietatom, ja teda urcite nic, som uplne dolamana, unavena, boli ma krk, chrbtica, dokopana, doskrabana...cize radsej nespat ako spat s nou, tak ju prekladam.. inak moja si dodnes zvykne poplakat pred spanim...ale je to plac od unavy, aj bukovsky to pise vo svoej knihe- ze su deti, tkore si pred spanim potrebuju pofnukat, kym zaspia...v tomto pripade je podla mna uplne zbytocne ju vlacit po rukach / ruky aj chrbat mame len 1, preco by sme ho mali obetovat pre deti?? ved aj oni nas potrebuju zdrave/. Ak mas pocit, ze neplace zufalo, zalostne ale len si pofnukuje, tak ju nechaj, sed pri nej , hladkaj ju a ona zaspi🙂

bastika
16. feb 2014

@andreamamka tak nech spinka s tebou mali sme to iste uspala som preniesla som zobudil sa 4 krát vykaslala som sa na to spinka so mnou uz 7 mesiacov a je nám spolu super. Nocny spanok zvladol uz v nemocnici nikdy sme zatial neboli v noci hore len raz ked ho asi bolelo brusko. dokonca spal aj s antibiotikami. Režim tak okolo 3 mesiacov vstavame o 7 spinka od 9-11 potom sme hore další spánok okolo 13 13,30 zase tak 2 hodinky niekedy menej a okolo pól 6 ide spinkat do pól 7 zase toto vsetko v kociku. Večer zaspava o 8 v noci sa niekedy budí 1 niekedy 2 krát na kojenie. Teraz uz prikrmujeme ráno papame okolo 8,15 kasu dokojim ked sa zobudi kojim obed papa polievku alebo rozmixovanu zeleninu s mäsom avokado mrkva brokolica petrzlen atd. Dokojim potom uz len kojim alebo dávam ochutnavat co my papame večer niekedy este papa ale väčšinou uz len kojim lebo to velmi lubi a ja mam stále mlieko. Zaspava na noc na prsniku a vstava s prsnikom. Tak asi tak 😀

chloe001
16. feb 2014

Ja mam 1,5 rocnu dcerku a postielku nechce ani vidiet 😉 vie, ze sa tam spi, ale spat tam nejde. Tvoja je este malicka, potrebuje ta citit. Moja je uz spekulant a tiez ma potrebuje citit 😉

Ale k veci, ze ja som nemala to srdce nechat ju vyplakat a ani nemam stale, takze ti moc neporadim, co sa rezimu a zaspavania tyka. Drzim palce

katrinka8
16. feb 2014

@andreamamka - najprv Ti napisem odpoved na to, co si sa pytala, ci babatku mozes vyplakanim ublizit. No, fyzicky mozno nie, ale psychicky ano. Mozno po case plakat prestane. Ale preto, lebo strati zaujem a jeho pocit bude taky, ze si ho nikto nevisma, nikto nan nereaguje, je tu na tomto svete same samucicke a nikomu na nom nezalezi. Tak proste stichne.
Minule bol v TV jeden dokument, velmi zaujimavy, o ludskych mladatach 🙂 Dozvedela som sa tam aj 1 zaujimavu vec. Clovek, keby sa mal rodit tak, ako sa rodia ostatni cicavci, rodil by sa o niekolko mesiacov neskor. Ale kedze by bol prilis velky, nepresiel by porodnymi cestami, tak sa rodime ovela skor. Preto sa clovek rodi ako najbezmocnejsi so vsetkych cicavcov (nevie chodit, rozpravat atd.). Nielen preto je celkom pochopitelne, ze babatka potrebuju silny fyzicky (o psychickom ani nevravim) kontakt najma s maminou. Ved 9 mesiacov sme ich nosili pod srdcom, nevadilo nam, ze su s nami nonstop, a potom od nich chceme, aby zrazu zaspavali same v postielkach, v inych izbach?... Podla mna je uplne prirodzene, ze babatka tuzia po kontakte, mali by sme im ho dat. Lebo, ako hovori aj jeden nemenovany pan doktor, uz nikdy nebudeme pre nikoho (a ani pre nase dieta, ked bude starsie) take dokonale, neomylne a uzasne bytosti, ako sme teraz 😉 Vychutnaj si tieto chvile, kedy Ta dcerka tak velmi potrebuje, ani sa nenazdas, a budes plakat a s nostalgiou na ne spominat, ked ju povedies prvykrat do skolky 🙂 Mne toto dava vela sily, ked mam pocit, ze moj takmer 3-mesacny syncek nemoze zaspat, ked sa chce nosit atd. Spomeniem si na september, ked sla dcerka 1x do skolky a hovorim si, ze vsetko tak rychlo utecie, ze si proste uzivam to, ze ho "musim" nosit (kupila som si zumbuccu a je to super), ze nechce cumlik a miesto neho si cmula prsty, ze niekedy sa chce dojcit aj kazdu hodinu... Ved som ho chcela, chcela som citit opat vonu babatka, opat zehlit tie malicke vecicky, opat sa tesit z prvych pohybov, usmevov, prveho smiechu, prvych slov... Asi som sentimentalna trochu, ale naozaj to tak citim. Vnimam to sice podobne ako pri dcerke, ale uz o nieco viac pokojnejsie, viac si to uzivam asi, lebo viem, ze to naozaj rychlo ubehne.
A ked by si chcela poradit so spankom deticiek ako takym, tak tu je o nom nieco celkom zaujimave 😉 :
https://www.modrykonik.sk/spanok-deti/
https://www.modrykonik.sk/spolocne-spanie/

charlie1980
16. feb 2014

Moj maly ma 4 mesiace. Zacala som ho davat do postielky okolo 1mesiaca, ale stale prislo nieco, co ma prinutilo s nim spat. Bud to bolo mliecko, z ktoreho bol hladny, alebo koliky, alebo sopliky, ktore mu v spanku zatekali a radsej som si ho davala k sebe. Aj bol kludnejsi, aj ja som kludnejsie spavala. Moj maly je skutocne nenarocny. Dokonca si sam vyzaduje denny spanok v mojej posteli. A akonahle ho zlozim a otocim na bok, uz aj spinka. A tak to uz aj zostalo. Spi pri mne...nie preto, lebo by inde nechcel, to si nemyslim....ale....su to chvile, ktore clovek nikdy nevrati....a ja si ich chcem uzivat. Je to krasne, ked zaspava a stiska mi ruku obidvomi ruckami a je spokojny.
Nenechavaj malu plackat, potrebuje tvoju blizkost, vonu, dotyky...je to priroda.

Neviem ako su na tom ine mamicky, ale my nejaky pevny rezim nemame. Doma spava po jedle hodinku, ked si s nim lahnem, tak dve, vonku v kociku 2-3, no a hladny je stale. Je velky papkac. Myslela som, ze ked zacneme prikrmovat, tak sa to zlepsi a opak je pravdou. Predtym, ked dostaval len mliecko, naposledy som krmila o 23.00 a vydrzal do 06.00. Teraz davam 1prikrm denne a zda sa mi, ze odkedy dostava tuhu stravu, tak ho uz mliecko nezasyti a krmim o 19.00, potom o polnoci a niekedy mi nevydrzi ani do 06.00 Tak tolko k nasmu rezimu.

No a ked Ti mozem poradit...u takeho babatka musis byt trpezliva, neda sa vsetko nalinajkovat...raz bude mat rezim a spavat v postielke, ale budu zas ine veci 🙂 Uzivaj si to 🙂