13 mesačné dieťa si búcha hlavu v postielke

sasenka1307
20. aug 2018

Ahojte, moja dcera si zacala buchat hlavu v postielke ked ju tam idem dat, ci uz vecer alebo na obedny spanok. Jednoducho tam nechce byt.. pritom donedavna nebol ziadny problem.. vecer dokonca v nej zaspavala sama. Zvysuje intenzitu buchania az pokial ju z postele nevyberiem. Nechcem, aby spavala pri nas ked od narodenia pekne spinkala v posteli.. zatial je este kojena rano. Poradte prosim ako ju naucit spat.

deti95060810
20. aug 2018

to je vývoj...dieťa si uvedomuje už niektoré veci... ak nechceš aby si búchala hlavičku - skús ju niečim zabaviť...ale či dosiahneš svojho ťažko povedať...

olino17
20. aug 2018

Nas maly sa zacal stavat na nohy a pada v postielkr a sa buchne. V noci sa nestavia, az rano a cez den, ked ide spat, tak vymysla a je vkuse an nohach. Je to ina situacia, ale my sme ju vyriesili tym, ze v noci spi vo svojej postielke a cez den v tej cestovnej, latkovej. Tam ho to tak neboli, ked padne a ani tak nevymysla. Neviem, ci som pomohla trochu

beky1813
20. aug 2018

A nemozes dat dole bocnicu a prirazit postielku ku tvojej strane?

luckajanko
20. aug 2018

Môj malý má tiež 13 mesiacov a robí to isté. Vždy spával pekne sám v postieľke, aj sám zaspával no odkedy sa naučil stáť-v nejakých 7mesiacoch , tak začal búchať hlavou do postieľky, tak som ho začala uspávať vo veľkej posteli a dávať do postieľky až keď už tvrdo zaspí. Ibaže to začal robiť aj v noci keď sa zobudí, začne búchať aby som ho zobrala do veľkej, dokonca už ma nachystaný vankúš v ruke, pár krát buchne a čaká. Keď ho neberem začne revať a hádzať sa. Takže neviem či som spravila dobre že som ho začala uspávať vo veľkej posteli hneď pri prvých buchnutiach, možno keby videl že to nemá účinok prestal by s tým sám. Mám tri deti ale žiadne toto predtým nerobilo, všetci boli naučení spávať pekne vo svojich postieľkach

whatever1
20. aug 2018

@sasenka1307 prilbu😅alebo vankuse naokolo

sasenka1307
autor
20. aug 2018

@olino17 tiez rozmyslam nad cestovnou.. asi ju idem rozbalit..

sasenka1307
autor
20. aug 2018

@luckajanko no... tiez sa toho bojim a tiez uz som ju uspala parkrat pri sebe na prse... aj cez den a to uz pritom bola takmer odstavena.. idem to asi radsej hned riesit a nachystat cestovnu postielku..

olino17
20. aug 2018

@sasenka1307 vyskusaj, mozno to vazne pomoze aj u vas

sasenka1307
autor
20. aug 2018

@beky1813 nema bocnicu ta postielka

beky1813
20. aug 2018

@sasenka1307 tak odmontuj celu jednu stranu

luckajanko
20. aug 2018

@beky1813 a prečo si myslíš že by pomohlo odmontovanie jednej strany postielky? ved to by musela byť celý spánok pri nej aby odtial nevyliezla..možno na noc, ale aj to by sa podla mňa naučila rýchlo preliezť do veľkej postele

bucko555
20. aug 2018

Mne mala vo veku asi 16 mesiacov nechcela spavat uz v postielke tiez si trieskala hlavu mesiac spavala u nas v posteli mali sme aj tazsie obdobie tak to bolo aj tak lepsie aj chora bola, po mesiaci som skusila postielku nechcela odmontovala som bocnicu prirazila k posteli a je po probleme mala spi v postielke uz len v noci a cez den je uz vo svojej izbicke na velkej posteli teraz mame 2 roky.

beky1813
20. aug 2018

@luckajanko ved si das tu odmontovabu stranu postielky k svojej posteli. Tak bude aj pri tebe a zaroven vo svojom. Ja tak ficim uz pri druhom dietati

olino17
20. aug 2018

Ked ma ale dole bocnicu, tak to je skoro to iste ako by spavala s nimi v posteli. A z toho, co pise, chcela, aby mala bola sama v postielke. Aj my tak fungujeme.

sasenka1307
autor
20. aug 2018

@olino17 ano ano ja chcem ju naucit spat v postielke samu. A tu postielku ma asi pol metra od mojej postele

asia83
20. aug 2018

@sasenka1307 Ja som tiež nikdy nechcela malú naučiť spať v našej posteli, no od 10. mesiaca spí pri nás. Jednoducho v postieľke sa budila, nechcela tam ostať ani za svet. Potrebuje cítiť rodiča pri sebe.

sasenka1307
autor
20. aug 2018

@asia83 ja verim, ze to dokazem, drzte palce 👍👍

olino17
20. aug 2018

@sasenka1307 presne tak, treba vyskusat, aby spinkala sama 😊 drzim 😉

li_via
20. aug 2018

Ahoj, u nas to bolo podobne. Vymena postielky za cestovnu, to vyriesila 🙂 Spi v nej do teraz (2 roky) 🙂

asia83
20. aug 2018

@sasenka1307 Držím palce aj na nohách. Ja osobne keby som stroj, tiež by som to dokázala, ale som len človek a vstávať v noci k dieťaťu každé dve hodiny, byť s ňou hore polhodinu, kým zaspí (podotýkam, každé dve hodiny), nedokážem.

denisa098
20. aug 2018

@sasenka1307 kúpte cestovnú postieľku a do nej normálne matrac, v nej si neublíži.