Spánok 10 mesačného dieťaťa

zuzulikmichalik
4. jún 2016

Maminky, ktore mate 10mesacne dietky, nemate problem so zaspavanim? My sme doteraz spali ako hodinky, pravidelny rezim, dcerka bola nadstavena fakt super, uz od 6 mesiacov. Zaspavala doobeda sama v postielke a dalsi spanok poobede tiez sama v postielke, vecer 8hod a precitali sme knizku, polozili do postielky a spinkala. Zrazu z tyzzdna na tyzden sa dostavil problem, pri kazdom ulozenido postielky place a nevie sama zaspat. Ked ju vyberieme z postielky, zacne sa smiat a rozpravat. Doobeda sa jej natiahol cas, rano 7.00 vtavala, spinkat chodila 9.00-10.00, teraz vydrží aj 3,5 hod hore, cize spat chodi 10.30, a samozrejme potom ma neskoro poobedny spanok a vecer nechce ist spat skor ako 22.OO. Mate niektora takyto problem? nie je skoro nadstavit 10mesacne dieta na spanok 1x za den???? tak aby chodila spinkat vecer 20.00-20.30 dajme tomu

anjeli_k
4. jún 2016

Ahoj, tvoja dcerka uz nepotrebuje tolko spanku.ja som mala nieco podobne s mojim syncekom tiez okolo 9.-10.mesiaca.odvetdy ho davam spinkat iba raz denne, stale na obed o 12:00(najprv sa naobeduje, az tak ide spinkat).a potom ho vecer o 19:00 ukladam spinkat.jemu to takto vyhovuje☺vyskusaj a uvidis☺

bosoriak
4. jún 2016

@zuzulikmichalik Kazde dieta je ine. Je len logicke, ze cim je starsie, tym menej spanku potrebuje. Ved vyskusaj a uvidis, tu ti velmi skusenosti inych nepomozu. 🙂

zuzulikmichalik
autor
4. jún 2016

@anjeli_k jej, dakujem za komentar 🙂 a kedy rano vstavate, ked ti vydrzi do 12.OO? lebo od 7mej rana by mi tolko urcite nevydrzala... dnes od 8.00 ledva do 11.15, ale zaspinkala presne 11.30. A potom kolko ti tahá spanok obedny? zaujima ma, kedy sa ti rano potom budi 🙂

krristin
4. jún 2016

Zubky....my uz spime tiez iba 2krat denne a v noci🙂

krristin
4. jún 2016

Moja je od 6-30 hore spat uz nechce 1 krat zaspinka o 10-00 do 12 a druhy krat 16-00 do 17-30 okupkame spapame krupicovu kasu pohrame sa a spat sa ide o 20 tej
I zubky idu takze zaspavanie pri hladkani pred tym zaspinkala sama v postielke bez problemov teraz raz tak raz onak

siska53
4. jún 2016

@zuzulikmichalik no v tom case maly iz mal zvacsa len jeden spanok-poobedny. Doobeda uz spaval malokedy,ak,tak maximalne hodinu.
Vlastne aj poobede spal tak hodinu-hodinu a pol,zvacsa medzi 13:30- 14:30zaspaval a do 15:30 najneskor bol hore,ale on mal vzdy mensiu potrebu denneho spanku.
Dcerka zas bud spavala 3-4 20-30minutovky alebo tahalla 2-4hodiny vkuse,rozne,az po roku sa jej to ustalilo,ze poobede.
Deticky ako rastu,maju coraz mensiu potrebu spanku,je to aj dost individualne,moji boli v tomto a su uplne rozdielni.
Ja som naor.mladisu,ktora dost dlho spavala poobede,musela od osteho veku skor budit,inak nevedela zaspat skor ako o 22. Jemne sa im to da trosku upravit a zasiahnut do toho,aby dlho nestrasili.

anjeli_k
4. jún 2016

@zuzulikmichalik tak moj syncek ma uz teraz 19mesiacov, ale takto mi spinka od nejakych 9-10mesiacov☺...rano mi niekedy vstane uz o pol5 a niekedy vstane o pol7-7.ukladam ho o tej 12na obedny spanok a spinka cca do pol2-2.a ukladam ho vecer o 19:00,ale obcas mi zaspi aj o20:15😕 a obcas mi zaspi do 15minut☺tak podla toho, ako je unaveny☺

monika_123
4. jún 2016

Nas ma 9mes a spava 1 spanok na obed nejakych 45min.vecer chodi spat o19.00 cca a spi do 7-8

yanni
4. jún 2016

@zuzulikmichalik Nasa copana ma tiez 10 mesiacov a zacina si menit rezim. Doteraz vstavala medzi 5-6stou a okolo 8-8:30 uz zase isla spat tak na ca. 1,5 hod. Potom spavala este tak ca. hodinu okolo 2-3tej. Vecer o 6stej vecera, kupanie, kojenie, mojkanie a spala medzi 7-8smou. Noc uz prespala celu. Bez pitia, bez kojenia.
Ako dovrsila 9 mesiacov zacala ignorovat postielku, zlozili sme detsku postel po najmladsom, dokupili este jedno zabradlie, na zem polozili este extra matrac, lebo zacina preliezat ale spi tam krasne aj cez den aj v noci.
Posledne ca. dva tyzdne ale zacina vynechavat denne spanky. Doobeda je sice unavena ale nechce spat. Na obed som ju este nedonutila, poobede ako kedy, aj ked je unavena, niekedy sa jej neda spat, len sa prehadzuje (v kociku vonku na prechadzke uz nespi od ca. 7. mesiacov). Takze sa to snazim teraz "nastelovat" na ten jeden spanok cez obed. Okolo pol 12-12 obed a potom hajde do postele.

zuzulikmichalik
autor
5. jún 2016

@anjeli_k a prosiim ta, v akých casoch ppapkate jednotlive chody? lebo moja mala kedze sa jej chce spinkat uz o pol 12, ja do nej uz ledva ledvva dam obednejedlo, najcastejsie mi ho paapava az okolo pol 3 ked vstava... Aj ostatne maminky, v kych casoch papate cely den jednotlive chody? 🙂

anjeli_k
5. jún 2016

Tak ja ti napisem teda vsetko☺
6:30 mliecko(po mliecku zvykne papat cisty rozok, chlebik, alebo kukuricne chrumky)
9:00 olovrant(ovocie)
11:15-11:30 obed
14:00 olovrant(jogurt, alebo chlebik so syrom,alebo so sunkou)
po olovrante ideme vonku(beriem mu chrumky, tycinky, alebo kornutky)
17:30 vecera
19:00 mliecko
A to je cely nas den☺ ale vies, podla mna si kazde dieta urcuje samo, kedy co potrebuje☺drzim palce😉

anjeli_k
5. jún 2016

Oprava😀 9:00 desiata😀

mysha
5. jún 2016

Vyzera to tak, ze sa jej meni spankovy rezim. Moja dcera od spavala v tom obdobi len 1x denne a to 30 min. Az po 1,5 roku zacala spavat poobede hodinu, pripadne 1 – 1,5 hodiny. Teraz bude mat 3 roky a spava poobede 2 hodiny, su vsak dni kedy vobec. Syn zas spaval do 1 roku 2x denne po 2 hodiny, potom do 2 rokov 1x denne 2 hodiny a od 2 rokov vobec. Z vlastnej skusenosti viem, ze dieta sa donutit spat neda. Potreba spanku a spanovy rezim je velmi individualny. Su deti, ktore vstavaju o 5.00 a zaspavaju medzi 19.00h – 20.00h a su take, ktorym vyhovuje budicek o 8.00h a do postele sa vecer dostanu po 21.00h. Sestrine deti maju obedny spanok vlastne doobeda (okolo 11.00h) a moje niekedy aj o 16.00h! Z tych casov by som sa nestresovala, kazdy ich ma ine. Sledujte si casy kedy sa viac hra a kedy je viac unavena. Zmena neprichadza zo dna na den, bude to postupne. Urcite najdete sposob, ktory bude vyhovovat obom stranam 🙂

zuzulikmichalik
autor
5. jún 2016

@mysha
@anjeli_k vase deticky su nejaki ranostaji, nasa spinkava do 8.00 a spat chodi zatial 21.00 😒

mysha
6. jún 2016

@zuzulikmichalik kvoli skolke vstavame o 7.00h, avsak cez vikendy je to podobne, cez prazdniny samozrejme 8.00+. Spavat chodia vecer o 22.00h, takze ich velmi k ranostajom neradim... 🙂 Mam kamaratky, ktorych deti su hore uz od 5.00h, ale v bdelom stave su rovnaky pocet hodin ako tie moje 🙂

gabikam23
30. júl 2016

Ja mám doma to isté. Uz nejaký čas mi večer mala štrajkujú a vyslovene ju musím donútiť spat. Skúšala som ju aj nechať bez poobedneho spánku,ale to mi potom zaspala už pred siedmou a zobudila sa s takým revom po hodine,ze utisila som ju až keď som ju uložila spať k sebe do postele. Takže ani tak nedobre ani tak nedobre. Uz z toho začínam byť zúfalá,kazdy večer čakať hodinu dokiaľ sa ukľudni a zaspi. A pritom pred tým nebol problém,vypila fľašku a spala do rána. Odkedy začala loziť tak je ako odtrhnutá z reťaze.

papricka33
30. júl 2016

@zuzulikmichalik áno, je to skoro. Popoludňajší odpočinok je potrebný do cca 4-5 rokov dieťaťa