15 mesačné batoľa je ignorant

anonymnamamina
11. okt 2020

Ahojte maminky, píšem pretože som trošku frustrovaná a beznádejná..... mám 15 mesačnú dcérku, ignoranta akoby od narodenia... častokrát mám pocit, že okrem prebaľovania, kŕmenia, kúpania a mojkania ma ani nepotrebuje... mám pocit akoby si nás ani nevšímala až na pár letmých pohľadov, úsmevov a tých mojkaní.... ale upriamiť jej pozornosť, zaujať ju nejako nech sa pozerá na náš dlhšie než 15 sekúnd je nereálne. Preto sem aj píšem, pretože sa od toho odvíja učenie ... mám pocit že ju neviem nič naučiť, ani napodobňovať zvieratká, ani ťap ťap, ani papa, keď jej také veci ukazuje ona sa na mňa pozrie letmo zasmeje sa ale nezopakuje a keď si ju vezmem do náručia a robím názorne rúčkami dosť ju to baví ale max pol minúty a ťahá sa preč po iné hračky... to isté aj s knižkami, keď jej ukazujem čo je v knižke ona sa chvíľku pozerá ale keď sa jej už opýtam kde je havo, buď odíde alebo ani na toho hava kde ukazujem nepozerá... je to normálne? som akási v beznádeji či to celé ma zmysel, pretože keď sa hrá sama a keď ju chcem niečo učiť, efekt je rovnaký, s tým, že ja nie som tak vyčerpaná....

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasesoe
11. okt 2020

@anonymnamamina ahoj, odporucam pozri knihu O detskej reci, je oficialne volne dostupne pdf na nete, je tam par tipov ako komunikovat uz od babatka

joannita
11. okt 2020

@anonymnamamina je to normalne podla mna. Moj maly bol tiez taky ze ine deti uz robili to a to a on este nie. Bola som v strese z toho ale zbytocne. Tiez sa sam hral..... Hodiny. Vzdy ale vsetko dobehol krasne a je siklulka teraz, ma vyse 2 roky. In aj chodit zacal az v 19m, proste on mal na vsetko cas.
Teraz som ho odpliankovala a bala som sa ze mu to nepojde. Opak je pravdou, islo mu to rychlejsie ako inym detom.
Neboj sa, vsetko je ok.

pribinak
11. okt 2020

@deti95060810 ja viem že máš dieťa s ťažkou dgn, pamätám si tá ešte pod starým nickom, keď si o nej často písala
To mi je ľúto, že nie je zdravá, ale už viackrát ti tu baby písali, že tu stále píšeš mam, ktoré si niečo riešia, že ...., pozri, ty asi nemáš doriešené, že tvoja dcerka nie je ok, ale nemala by si tuto frustráciu prenášať na iných

radkaradix
11. okt 2020

@anonymnamamina uz ti maminy pisali, ze porovnavat by sa fakt nemalo. Hlavne never tomu, co nataraju niektore zeny o svojich detoch. Moja kamoska ma o par mesiacov starsie dieta ako ja a tvrdila mi, ze uz sam papa lyzicou. A potom som to uzasne stolovanie videla nazivo 😆😂🤦 ak najest sa sam lyzicou znamena, ze lyzicu raz ponorim do taniera, obliznem, zahodim a rukami rozmazem cely obsah taniera vsade naokolo, tak potom hej 🤔👍

amanta5
11. okt 2020

@anonymnamamina súhlasím s názorom, že dieťa nie je cvičená opica a tiež, že sa netreba so všetkým porovnáť s inými deťmi 😉

Ale...

Sú isté veci, ktoré u deti nie sú povedzme štandardné. Napríklad reagovanie na meno. V tomto veku by dieťa na meno už nejakým spôsobom reagovať malo. Aspoň občas. To sa nezvykne ani usmiať, alebo niekedy otočiť na teba, keď ju oslovíš menom?

Pripojím len zopár otázok, na ktoré som nepostrehla odpoveď.
1. Snaží sa ti občas ukázať čo sa jej páči? Napríklad, keď vidí mačiatko, alebo lietať vtáky, alebo električku, alebo niekoho iného fúkať bubliny.... pozrie sa na teba, či to tiež vidíš?
2. Rozumie ti aspoň niečo, keď jej hovoríš? Napríklad, keď je povieš, "podaj mi kocku" alebo "podaj mi pohár"? Nech je to v jej dosahu, ale nie rovno pred ňou položené? Urobí to zväčša správne? (Treba skúšať, keď je v psychickej pohode.)
3. Ak chce niečo, na čo nedosiahne, čo urobí?

deti95060810
11. okt 2020

@pribinak 🙄

snazilka_bio_mamka
12. okt 2020

mna napadlo z toho očneho kontaktu a nezájmu.. nemoze to byť autizmus?

xipa123
30. okt 2021

@anonymnamamina ako napreduje dcérka? 🙂

1gabriela13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubble1234
28. feb 2022

@xipa123 tiež by ma to zaujímalo