15 mesačný drobec si pri zaspávaní búcha hlavu

mon1806
16. feb 2018

Ahoj maminy mame 15 mesiacov a pri zaspavani drobes si vzdy bucha hlavu o vankus a robi pohyby dopredu dozadu proste ako keby sa hojdal ale robi to len ked ide spat nikdy ibokedy to je normalne ? Dakujem

lelusa
16. feb 2018

Ahoj,raz som tu čítala,že to robila jedna dcérka a problém bol v tom, že ju boleli ušká,po preliečeni to už nerobila.Samozrejme to nemusí byť váš prípad

tata1401
16. feb 2018

...aj mne vravela kamoška, že jej synček si takto robil buch buch po hlavičke a ona si myslela, že to robí zo srandy a potom ked to dr. videla, tak jej povedala, vraj je to pri bolesti....napr. aj zo zúbkov, ušiek...

juliette173
16. feb 2018

Moj starsi sa tak uspaval, vedel takto pekne sam zaspat do 5 min., trosku sa pohojdal a spal. V 2,5 roku sme ho to oducili, lebo bol uz dost velky a predsa v skolke by to bolo divne, ze to robi. Teraz, hlavne zo spanku, to este robieva, ale to je uz pohoda. Bol to sposob ako sa ukludnit, unavit a zaspat. Nemusi to suvisiet s chorobou.

juliette173
16. feb 2018

Ale hlavku si nebuchal, len sa hojdal na styroch...

janina1127
16. feb 2018

Ak sú to len pohyby, tak by sa mohlo dať povedať, že je to len ako taký jeho rituál. No treba tie prípadne bolesti vylúčiť :/

mon1806
autor
16. feb 2018

Tak idu nam stolicky tak snad preto och dobre dakujem ste zlate upokojili ste ma

skorica8
16. feb 2018

@mon1806 Ahoj...moja má 4 ročky a buchame sa..ked bola mladšia mali sme aj zvukový prejav...aj ked je unavená..tak aj po sediačky, ked chce oddzchovať sa húpe a búcha sa jemne o gauč a spieva si...v dvoch ročkoch sme boli aj na konzultáciu u neurologicky aj psychiatričky...je to asi tik..ukludnovací...uvidíme časom ako sa nám to vyvinie. už sa o tom so 4 ročným dá porozprávať...tak ju trošku usmerňujeme. Ak by ťa to časom zaujímalo..ako to u nás ide..napíš mi súkromne pokecáme🙂 papa Tanka

montemotherone
16. feb 2018

Čo keby si ho vzala na ruky, a pohojdala ho ty? Asi to potrebuje 😉

paulinoocka
16. feb 2018

@mon1806 Ak to zacal robit az v poslednej dobe, respektive ked mu zacali ist zubky tak je dost pravdepodbne, ze to robi kvoli tomu 🙂

pininka
16. feb 2018

Deti maju rozne ritualy zaspavania, uz som to videla u viacerych deti ze si takto buchaju hlavicku a hombaju sa. Nasa sa prehadzuje ako kapor, na kazdu stranu, taka aktivita pred spankom ze nechapem,ale potom spi ako zarezana.

rucka77
16. feb 2018

@pininka Asi sa tak ešte dodatočne unavuje 😀
@mon1806 Ja si myslím, že to bude tými zúbkami, má to ako taký zvláštny spôsob zbavovania sa bolesti

matabah
16. feb 2018

aj nas 2 rocny sa tak uklada, buchanim hlavicky.. niekedy dava riadne supy...
neurologicka povedala, ze to moze byt dosledok toho, ze sa predcasne narodil a bol mi odobraty do inkubatora..
ale zacal to robit vtedy, ked som ho zo spalne prelozila do detskej izby k starsej sestricke.. takze u nas takto😉

mon1806
autor
16. feb 2018

@montemotherone neprichadza do uvahy neznasa zaspavanie na rukach jeho ani pomojkat bars nemozem hned sa odtahuje het 🤔😉

nikola81
22. feb 2018

U nas je to takto uz asi 1,5 roka
Mrncanie, buchanie nohou, kyvanie hlavou z prava do lava kym nezaspi. Tiez sme z toho zufali lebo ak sa mu nedari zaspat tak tieto cinnosti robi az zurivo a otriasa sa cela postielka. Rozpravala som sa o tom aj s nasou dr a vravela ze je to jeho sposob uspavania. Len dokedy to takto bude... chcem jo dat od septembra do skolky a ak to tam bude robit tak ma poslu na psychiatriu.