Je normálne, keď si dvojročný syn búcha hlavičku?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

syn má 2 roky a od "perinky" som ho naučila zaspávať na rukách - natrásať. Keď bol väčší, naučil sa zaspávať na mne. Znovu som ho tak natrásala ako v kočíku. Tak zaspal. Keď mal 1,5 roka, naučil sa zaspávať sám. No pri zaspávaní si búcha hlavu o vankúš. A robí to tak dodnes. Keď je nervózny, tak si sadne a búcha sa.

Je to normálne?

Nepomáha ani to, keď ho držím pri uspávaní za ruku. Aj tak si hlavičku búcha o vankúš.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to znak žiadnej patológie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas