16-mesačný syn si všade búcha hlavičku.

gabanna1991
28. jan 2020

Máte skúsenosť s búchanim hlavičky u 16mesacneho gauc, balkónové dvere, dlazka proste hoc kde

solange7
28. jan 2020

@gabanna1991 skusila by som zamerat jeho pozornost na nieco ine, hned ako to zacne robit. Urcite ho nenechaj aby to robil, ani na mäkkom gauci.

nikpa
28. jan 2020

@gabanna1991 syn to začal robiť asi keď mal 15-18 mesiacov, teraz ma 2 roky a robí to stále. Keď sa hnevá, keď nie je podľa neho, nechceme mu niečo dovoliť atď. Chodíme s ním na neurológiu, kvôli inému ale spomenula som to tam, poslala nás k psychologička.Ta skôr mne poradila co a ako v takej situácii. Vraj u neho je to klasické obdobie vzdoru, každé dieťa to zvláda a prejavuje inak. Keď začne rozprávať, malo by sa to vytratit, bude vedieť zo seba dostať emócie inak a hlavne bude s vami komunikovať. Dovtedy u nás najviac zaberá odputanie pozornosti a celkovo sa vyhybam situáciám o ktorých už viem, že v ňom vyvolajú takýto stav. A tiež som ho naučila búchať rukou keď už to na neho príde, a občas ju aj použije namiesto tej hlavy 😁 No a veľa pevných nervov 😉

deedol
28. jan 2020

moj to robi, ked ho nieco nastve. uz sa nehadze o zem, ta faza trvala max 2 tyzdne, ale teraz si vybija frustraciu tak, ze dva-tri krat klepne celom do niecoho (bez kriku, ale nie najslabsie). snazim sa mu branit, aby si neublizil, poviem, ze chapem, ze nieco chcel/nechcel a cakam, kym to prejde.

deti95060810
28. jan 2020

ešte je malé dieťa , je možné že z toho vyrastie...robia to aj väčšie deti a diagnozou....

jozefka1235
29. jan 2020

prestan ho tyrat

gabanna1991
autor
29. jan 2020

@jozefka1235 kto koho akože tyra?