18 mesačná dcéra masturbuje

pusa211
23. jan 2013

Moja 18 mesacna dcera masturbuje od 13tich mesiacov, posledne dva tyzdne to robi coraz castejsie a pred spanim, ked nie je este unavena to dokaze potiahnut aj pol hodiny. Cez den, ked sa nudi, (co teda snazim sa, aby nebolo casto) zacne masturbovat...ked odputam pozornost, zacne sa zlostit a krici, uvedomuje si, ze ju vyrusujem. Inak je ok, zdrava, mame krasny vztah...nejake tipy, rady?,,,detska lekarka povedala, ze bud si to nevsimat, alebo zajst k psychologicke,,,ako by asi prebiehalo vysetrenie u psychologicky?

fila82
24. jan 2013

nieco som o tomu uz pocula, kamoskina mala zevraj tiez. Ako so to prejavuje u tvojej malej? Lekarka jej povedala, ze si to nema vsimat, aj ked kamoska tvrdi ze to sa neda. zevraj to robi vela deticiek, len maloktora mamina o tom hovori, lebo sa hanbia. Inac to nie je nic vynimocne a nema to ziadny sexualny podton.

renata5
24. jan 2013

@pusa211 ahoj ja mam syna 17mesacneho a neviem si to ani predstavit ako to vlastne prebieha mozno to robi aj moj krpec len neviem o tom a najlepsie bude ked si to nebudes vsimat aby potom nemala problemy v buducnosti je to normalka ale pravda mne by to bolo neprijemne

matozazzo
24. jan 2013

Ahoj, aj mna zaujima, ako "to prebieha" Ma plienku, nema? Stretla som sa s tym u starsich deti, ale u tak malych este nie... Vacsinou u st. to riesime tak - v skolke, ze im dame napr. hracku do ruky, aby si ju nedavali medzi nozicky, ale hned, ako vidime, ze "zacinaju", alebo si sadne p. uc. k dietatku a cita, tym padom sa na to nesustredia. Rozpravali sme sa o tom, starsim sa to da vysvetlit, ale malym nie, len ich nenapadne vyrusit a prejst na inu cinnost. Urcite by som nenechavala aj pol hodiny... Dcerke som to vysvetlila, ale zacala okolo 3r, potom prestala.

lenkove
24. jan 2013

@pusa211 nuž tvoja malá je malinkááá, tak neviem ako pri takom malom...
Pomáha vysvetliť (ale staršiemu deculku) že také niečo sa robí iba keď je sám, v postieľke napr (a pritom si všímať kedy to robí a zamedzovať tú situáciu, nie zakazovať), ponúknuť hračku na hladkanie (to len teoretická rada) a u nás pomáhal pokec o tom, že asi ju cikulka svrbí, že ju treba umyť vodičkou. A umyjeme a je po činnosti.

usacek79
24. jan 2013

@pusa211 no tak ja som to robila s mojim macom asi do 4-5 rokov a teda samozrejme si nepamatam, ako to bolo, kym som bola batola, ale ked som si zacala uvedomovat, ze to, co robim, je intimne, tak som sa zacala hanbit a som sa s macom schovavala 🙂 a teda takuto neplechu som robila mozno 2-3x do tyzdna... kazdopadne mi na to mama nikdy nic nepovedala, pokial viem a teda nie je to masturbacia ako taka..
nedosahuje sa orgazmus, len proste dieta zisti, ze je prijemne, ked sa "micinou" po niecom sucha 😅
mozno to robili aj mnohe z vas, len si nepamatate, ale teda je to naozaj uuplne normalne a je logicke, ze dieta chce robit to, co je mu prijemne.. Mozno ked tak len trosku korigovat to, ako casto to robi - skusit ju nejako inak zabavit, ak sa da.
ale ak to u nej neprerastie do uplnej obsesie (ze by to robila furt a stale az do spotenia..), tak to netreba podla mna riesit 🙂

stanislava2
24. jan 2013

@pusa211 Ahoj neboj presane to robit .Moja dcérka tiež v takom veku robievala niečo podobné ako opisuješ ty.Nemyslim že by to bolo masturbovanie len sa tak ukladala spinkat.V aprili bude mat 16 a je to uplne normálne zdrave dieta.Nenavštivili sme žiadnu psychologičku ani sme to nezvažovali.Ak by aj šlo o masturbaciu nič zle na tom nie je.My sme si to nevšimali a časom stým prestala.Neboj z tvojej dcerky vyrastie zdrava žena.

kveta
24. jan 2013

@pusa211 Tvoja dcerka je zdrava. Netreba psychologicku, staci respektovat jej sukromie a vysvetlovat, ze to patri do sukromia. Nerus ju. Tiez Ta nerusi pri intimite s partnerom. ;)

zuzulica
24. jan 2013

@pusa211 práve nedávno to preberali na joj v tom supermama, či ako sa to volá, skús mrknúť, či nemajú archív, že by si si to pozrela, celkom dobré to bolo. Radili nenápadne odpútať pozornosť, nezakazovať, nestrašiť, takým malým ani nevysvetlovať, lebo ešte to aj tak nepochopia.V takom veku ani nejde o masturbovanie ako také, oni skôr objavujú svoje telo a je im to príjemné, skôr sa tak ukľudňujú. Inak treba asi aj vyšetriť, či nemá nejaký zápal, či ju tam nesvrbí, alebo nebolí.Aj v januárovom Zdraví je tiež článok na 2 strany o tom.

123lenka
24. jan 2013

Možno by som si ju viac všímala, a keď by sa chystala to urobiť, tak ju nejako zabaviť... Tiež som počula, že to niektoré dievčatká robia, dokonca aj v prvej triede. Ku psychologičke by som nešla. Čo by zisťovali? Proste na to prišla, že sa jej to páči, tak to robí. Skús ju zamestnať keď budeš vidieť, že to chce zase robiť. Moj názor 🙂

pusa211
autor
24. jan 2013

@fila82robieva to ked je znudena, alebo ju prestane zaujimat nejaka cinnost,,,normalne si lahne na zem, a ruckami si tlaci na plienocku a dviha pri tom panvu, dost sa pri tom spoti a dokaze to robit tak 15-20min... no je dost tazke si to nevsimat, treba na to mat pevne nervy, hlavne, ked okolie pre to nema pochopenie...ale musime to nejako zvladnut, ked bude troska vacsia tak jej vysvetlim, ze to ma robit v sukromi atd...dnes som ju nechala po kupani, ked uz bola v pizamku sama v izbe, bola som v kuchyni, asi tak 15 min, potom som presla za nou do izby, ale nevsimala som si ju a sama po asi 5tich minutach dosla za mnou a uz viac neonanovala...myslim, ze aj to odputavanie pozornosti ma na nu taky ucinok, ze to robi este viac...tak skusim tuto taktiku. Najhorsie je, ked to robieva v kociariku teraz v zime, spoti sa a ja stresujem, ze ochorie...

pusa211
autor
24. jan 2013

dik vsetkym za tipy a rady...a citala som si o tom v zdravi, aj pozerala supermamu 🙂
niekedy si myslim, ze sa takto ukudnuje, ked jej idu zubky, pred dvoma mesiacmi sa jej tlacili stolicky, robila to viac, potom bol relativne klud, teraz asi pojdu ocne, lebo zas badam, ze mame doma onanomaniu 🙂

stanislava2
24. jan 2013

@pusa211 aspon vieš že máš zdravu žensku doma 🙂 a ak to aj má sexualny podton nie je na tom nič zlé za čo by mala byt potrestaná.Pekný večer

kazka
24. jan 2013

ahoj, ja mám s týmto bohaté skúsenosti 🙂 som učiteľka v materskej škole a je to u detičiek bežná vec, síce som tiež zo začiatku bola trochu prekvapená...zo psychologického hľadiska je veľmi nevhodné, aby bola za to trestaná, alebo na to upozorňovaná, hlavne v staršom veku...ani vysmievanie sa nie je vhodné...niekedy ( nie však vždy) to súvisí aj so psychikou dieťatka ( detičky to väčšinou robia pred zaspávaním, môžu sa tak vysporiadávať s nejakou stresujúcou situáciou, nemusí to však byť pravidlo)...najlepšie je dieťatko niejak inak upútať, či už hrou alebo poverením nejakej činnosti...ak to robí pred zaspávaním, je dobré, keď jej povieš, aby si položila rúčky na perinku, lahla na chrbátik a pod...

dedikatessa
24. jan 2013

Podla mna to nie je typicka masturbacia, nie je za tym nic sexualne skor ma z toho asi prijemny pocit. Urcote by som navstivila nejakeho psychologa, povie ti o tom viacej a budes vediet aj ty ako sa k tomu postavit pripadne pomoct. Mozno ju to prejde predsa este nevie co to znamena

stanislava2
24. jan 2013

@dedikatessa ani ja si nemyslim že by to malo niečo spoločne z masturbaciou ale dost sa to tomu podoba.Prešla tým aj moja dcerka ked bola taka malička veru sme nemali z toho dobry pocit bala som sa či stým nebudeme mat nejake problemy časom my sme si to nevšimali a prestala to robit.Bude mat o dva mesiace 16.Takže už by som sa teraz toho nebala.Horšie by bolo ak by to robila v školke nedajbože v škole to by som už určite riešila.no autorka piše o malom dietatku takže ešte nech počka ako sa to bude dalej vyvijat.

agathokleous
13. apr 2013

@pusa211 Ahoj moja dcerka ma 2 roky a robi to tiez, hlavne pred spanim, tiez mam z toho vselijake pocity, ale tak snazim sa nevsimat si to ked ju zdvihnem alebo chcem ju odputat, tak aj tak sa k tomu vrati , no neviem hadam to nebude nic vazne a prejde ju to🙂 len som Ti chcela napisat ze nie si v tom sama.

pusa211
autor
13. apr 2013

Dakujem moja, si zlata. Moaj bola v pohode bez onanomanie cca 2 mes. teraz jej idu ocne zuby, ma strasne sople a sem tam sa zas ukludnuje onanovanim Niektory den viacej iny menej. Co narobime...ked im je tak dobre.... 😉

leeaa8
27. okt 2014

Ahojte maminy, aj my mame s tym problem, Malemu idu stolicky a zacal onannovat v skolke. Ucitelky nas posielaju na vysetrenie. Vraj obtazuje aj deti . Mali ste niektora s tymto problem aj v skolke? Ako ste to riesili? Syn ma 35M zajtra. Dakujem za kazdu radu.

martadiznacova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skaja_111
26. mar 2024

@pusa211 ahoj prosim Ta kedy to prestalo ? Moja to tiež robi