2 ročná dcérka má problémy so spánkom počas splnu

akramgad
6. dec 2011

Ahoj maminky otváram diskusiu k splnu . Máme dosť veľký problém naša dvojročná dcéra má od narodenia problém zo spánkom ako má byť spln ☹ Tri noci pred zaspávame s plačom a noc nie je o nič lepšia je nepokojná , stále sa budí albo preplačeme pol noci 🙄 potom je zas kľud pekne zaspinká a ajnoc je dobrá 😀 ak máte takúto skúsenosť a podarilo sa vám ju nejako vyriešiť prosím poradte alebo to " rozpitvajme" a možno na niečo prídeme 😕 viac hláv viac rozumu 😵 ďakujem

anidid
12. dec 2011

Ahoj tak podobny problem ako ma tvoja dcerka mam aj ja. Ja sice neplacem celu noc, ale o kludnom spanku nemoze byt ani rec. 🙂 🙂 🙂 Dva dni pred splnom a cez spln nehrozi aby som zaspala, po ostatne dni so spankom nemam problem. Mne sa tieto problemy zacali ked sme sa prestahovali do noveho bytu, predtym som mala spalnu na vychodnej strane a teraz mame spalnu na zapadnej a to je fakt katastrofa. Riesim to tak, ze ked ma byt spln tak sa presuniem spat do obyvacky co je na vychodnej strane tam v poho zaspim a spln necitim. Skus dcerku dat do inej miestosti najlepsie na opacnu svetovu stranu, snad vam to pomoze.

anjelik99
12. dec 2011

@akramgad aj my sme na tom presne takto ☹ a mesiac nam svieti rovno do spalne ☹

tanika5
12. dec 2011

@akramgad rovnako sme na tom aj my, Drobec má tiež od narodenia s týmto problem ☹ nepreplače síce pol noci, ale preberie sa aj 7 krát za noc, pomrnčí, napije sa a zaspí. Mesiac nám svieti rovno do okna, na sever okno nemáme ☹

nella27
12. dec 2011

aj my mame podobny problem, ked je spln nespim dobre ani ja, ani moja mama a ani nasa mala..mrnci, budi sa tiez aj 7 krat za noc, je nepokojnejsia aj cez den..a nepomohlo ani to, ze uz nespi v nasej izbe, tam mesiac svietil priamo do okna, teraz ma izbu na opacnej strane, a aj tak to neni o nic lepsie :(

any23
12. dec 2011

ahojte... my máme presne taký istý problém, naša malá má 17mesiacov, jej spánok nebol nikdy ideálny, ale čo predvádza v období, kedy má byť spln, to nemá obdoby 😝 bežne sa budí tak dva krát v noci na mlieko, ale to sa len napapá a spí ďalej, ale počas splnu sa budieva aj každú hodinu. Posledné tri noci sú úplná katastrofa, napr. minulú noc do polnoci v pohode, ale od polnoci do tretej v kuse mrnčala a prehadzovala sa, vstávala v postielke a plakala, nepomohlo ani keď som si ju dala k sebe, keď aj zaspinkala, tak spala veľmi nepokojne... a cez deň to nebolo o nič lepšie, bola mrzutá a cez obed spala iba chabú hodinku... večer zaspala o pol ôsmej a doteraz som už bola pri nej asi štyrikrát, tak sa normálne desím čo zas bude v noci 😔 😔 😔

akramgad
autor
12. dec 2011

@anidid ahoj rada by som ale na východ mám jedine kuchyňu alebo kúpelku 😀 takže jedine VYDRŽAŤ 🙂

akramgad
autor
12. dec 2011

no teraz je to lepšie teraz sa chce rozprávať alebo hrať posledný spln od 2.00 do 5.00 jupíííííí babulky moje ale čo s tým urobíme ? ako to vyriešiť ????

nana776
12. dec 2011

ahojte.ja mam tento problem od malicka ☹ nic nato podla mna nepomaha.Nemohla som spavat doma,u priatela,u starkej a nemozem spavat ani teraz u nas v byte a to som mala izby na vsetky svetove strany a nic nepomahalo ani nepomaha.Neznasam spln ale bohuzial na niektorych ludi to tak vplyva ☹( skus ju cez den niako unavit ale asi to nepomoze...aj mba z toho ide samu porazit a to nemam este dietatko.drzim palce nech to prejde.

mata222
12. dec 2011

pripajam sa k diskusii, a to presne nazor ako v @nana776 , podla mna tomu nic nezabrani..sme taki senzitivni ludia, co to citia, tak ako aj moj drobec..bez ohladu, ze niekedy spavame 300 km od bydliska na rozdielnej svetovej strane..mna to len vtedy napadne, ze asi ide byt nieco s mesiacom, ked maly cestuje a vid svetu naozaj..ja uz som si zvykla, aj tak nemam plnohodnotny spanok aj tak, odkedy sa narodil.. 😉

mirkave
12. dec 2011

aj my sme mali tento problem.tazke zaspavanie a este horsie spanie (spln,nov) ☹ .velakrat som sa cudovala a jedovala,ze preco simonka nespi a stale len vymysla,aj ked bolo vidiet,ze je ospala........zabralo,ked mohla spat s nami.citila nasu pritomnost a ked sa aj prebrala a nahmatala nas vedla seba,tak sa len otocila a spokojne spala dalej.viem,ze to neni najlepsie riesenie,ale ine vychodisko sa nam nepodarilo najst..... 😔

mirkave
12. dec 2011

@akramgad vydrzat alebo ustlat vo vani 😉 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katinam
13. dec 2011

aha, tak sa vysvetluje, preco sa zase budi kazdu pol hodinu a ja mam migrenu 😝 Sem s nejakym riesenim, prosiiiim.

akramgad
autor
13. dec 2011

oki nabližší spln skúsime 🙂))

katrinka8
13. dec 2011

Asi Vas sklamem, ale my sme na tom rovnako, aj ja mam problem so splnom a aj nasa mala. A tento mesiac aj mm nemohol spat. Dokonca aj mamina mi vravela, ze mala taky plytky spanok, ze sa jej zdalo, ze ani nespala ☹ Aj my hladame riesenie 😀 Ja kolkokrat zistim, ze bol spln len tak, ze sme mali prebdene noci a potom kuknem dokalendara a hned viem, preco... 😠
Inak, vraj okolo splnu sa rodi vela deti - kamoska robi v porodnici, tak maju skusenosti... 😉