2 ročná sa začala pocikávať

alofinka
25. nov 2018

Mala ma dva roky, od roka a pol nenosi plienky a teraz sa prestala uplne pýtať na záchod, pocika sa 5-6 razi za deň, uplne sa prestala pýtať, žiadne zmeny, ziadny stres nepreživa

ajka0207
25. nov 2018

@alofinka ako dlho to trva?

alofinka
autor
25. nov 2018

@ajka0207 uz zo dva týždne

mogaa
25. nov 2018

Môže byť prechladnutá a vtedy sa ti jednoducho nestihne vypýtať....Netreba jej to vyčítať ani sa posmievať, buď ju treba častešie ponúkať na záchod či nočník alebo dať na pár dní plienky...samozrejme treba dávať pozor aby bola v teple(nohy kríže)....Aj dospelý ked trochu prechladne a nemusí ani kašlať ani mať zápal - tiež chodí častejšie na záchod......Tam jedine počkať, ja by som tam dala na pár dní plienky a po týždni dvoch skúšala ...ona je ešte malá, ona keď potrebuje cikať tak ti to nepovie v predstihu, ale potrebuje ísť hneď....a pri prechladnutí to ide hneď...kým si jednoducho uvedomí potrebu tak sa pociká....teraz je zima, stačí že doma prebehla bosá alebo ju ofúklo vonku....častejšie ciká ako doteraz??? hlavne treba veľa piť a dať pozor aby bola v teple, kludne na pár dní dať plienku....Ak sa ti napr.vonku pociká a je chvíľu v mokrom tak sa to bude len predlžovať.....Určite aspom na von teraz plienka.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
25. nov 2018

@alofinka daj jej vysetrit moc. Nasa tiez,ked bola prechladnuta, tak to niekedy nestihla. Ak chodi do jasli,predsa by som sa popytala uciteliek,nech si ju viac vsimaju. Ak nie, nuz moze tam byt zdravotny problem.. ja tiez,ked som prechladnuta, tak chodim.kazdu chvilu a mam castokrat na male! Skus jej dat taky sladky brusnicovy sirup,to nam ucinkovali vyborne a nech je viac v teple.

ajka0207
25. nov 2018

@peter952 a proti comu by ockovali v dvoch rokoch?

alofinka
autor
25. nov 2018

Nebola ockovana zajtra s nou idem ku doktorovi zevraj moze mať zapal mocovych ciest alebo hlisty mi povedala sestrička

mogaa
26. nov 2018

@alofinka no čo zistili? ak by aj mala čistý moč bez zápalu tak to prechladnutie tam môže byť...To stačí keď ju trochu ofúkne a keď sa to vonku pociká znovu je v zime v mokrom tak preto sa to tak naťahuje - taký bludný kruh.....preto račej plienka a byť v teple

alofinka
autor
27. nov 2018

@mogaa nezisteli jej nic, vsetko v poriadku ma plienku len sa bojim aby sa na ne znova nenaucila

mogaa
27. nov 2018

@alofinka neboj sa tak rýchlo to nezabudne...stačí pár dní, potom jej dávaj plienku len ked pôjdete von, aby nenachladla....zima je háklivá, stáva sa to aj pri väčších deťoch, len oni už trochu vydržia udržať moč, ale tiež sa stane že pri prechladnutí sa pocikajú alebo im "čvrkne"

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka0207
1. dec 2018

@peter952 na to ze je to PDF tak je to nejake divne lebo mi to nezobrazilo cisla, ale aj ked sa určite najde dieta co je ockovane proti mmr v dvoch rokoch (zvycajne ma taky odklad kvoli nejakym zavaznym zdravotným problemom), tak to urcite nie je standardny postup. Nasu ockovali v 15 mesiacoch, dva roky bude ma vo februári a ja si uz ani nepamatam ze dake ockovanie bolo. Kedze odporucanie je medzi 15-18 mesiacom a vacsinu deti co poznam ockovali 15., 16. mesiac a nie 24.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka0207
1. dec 2018

@peter952 moja nie, to riesi autorka. Ja som robila BKM, mala bola bez plienky od roka, pýtať sa zacala tak v 17 mesiacoch.

ajka0207
1. dec 2018

@peter952 a teda ani s ockovanim nemame ziadne viditeľné problemy.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka0207
1. dec 2018

@peter952 no uz mame az v piatich rokoch, a nemyslim ze pri takych velkych deťoch by nieco hrozilo, ty nie si ockovany proti tetanu?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz