2 spánky 17 mesačného dieťaťa

zszudorova
10. jún 2014

ahojte.
stalo sa vam, ze ste sa museli vratit k 2fazovemu spaniu???
mala ma 17mes. a asi od 14mes. som ju uz davala spavat len na obed, tak 11:30-12:00 bola uz sice unavena statocne (vstava 6-7 rano) ale spala potom tie 2,5hodky-3,5hodky a bolo dobre az do vecera kedy zalahla o 19-20, podla programu....
no postupne zacala vstavat skor a skor, az to doslo tak, ze o 13tej je zväcsa hore a potom je doslova pohroma vydrzat s nou do vecera aspon na tu 19tu aby odkvicla..
tak sa mi zdalo, ze sa iba trapi aj ona aj ja...a tento tyzden som sa rozhodla, aj vzhladom na tie teploty vonku, ze ju dam spat dva krat...videme von rano, okolo 10tej mi zaspi, nema problem, ale spala by aj dve hodky, tak ju zobudim 11:30 najneskor...no samozrejme je upistana lebo som ju zobudila...potom je problem zaspat poobede. dnes mi zaspala o 14:30, 15:00 uz bola hore a znova upistana...
takze neviem co mam robit....chcela by som aby si oddychla poobede hlavne, aby spala trebars do tej 16 a az potom by sme isli von...aj za cenu toho, ze pojde vecer neskor spat, nevadi. je hic teraz...
mozno som sa rozpisala aj zbytocne...ale je podla vas dobre vratit sa k dvom spankom?no proste ten jeden akosi zacal byt malo....mate skusenost? diky

gween
14. jún 2014

Milé mamičky ! Ak máte chuť pomôcť PA pri písaní dizertačnej práce a tým podporiť prirodzený pôrod, prosím vyplnte dotazník na www.studioprezeny.sk. Ďakujem. Ema 😉

sy_13
14. jún 2014

@zszudorova mám takmer 2 ročného syna a spávame 2x. niekoľkokrát som sa snažila dávať ho spávať iba 1x, ale stále to bolo bez úspechu. naposledy som to skúšala od vianoc do marca. myslím si, že dosť dlhý čas, aby sa "naučil" spávať 1x a dlhšie. ale nikdy nespal dlhšie ako 1 hodinu a 15 min. to nehovorím, že sme ráno vstávali okolo piatej. tak som sa nahnevala a začala ho dávať spať 2x. ráno sa budíme medzi 6,00 - 7,00. potom ideme spať o 10,00. spí mi 1,5 - 2 hodiny. nikdy ho nebudím. potom sa naobedujeme a ideme vonku. spať ideme o 15,00. tiež spí 1,5 - 2 hodiny. večer chodievame spať o 20,00. ja by som prešla na 2 spánky a nebudila ju. mne sa už stalo, že som ho uložila o 15,00 a spal do rána. posleduj si ju a možno si sama vytvorí nejaký režim. každý má individuálnu potrebu spánku. možno potrebuje spať menej a častejšie. a HLAVNE nepočúvaj reči tých, ktorým deti spia 1x po 4 hodiny ako som to robila ja.

zszudorova
autor
16. jún 2014

@sy_13 vdaka 🙂
no lenze u nas je problem ten, ze o tej 15tej nezaspi...treba jej tak 4hodky aby sa unavila...a ked mi zaspi o 10tej ako tvoj, co zaspi, tak chrni aj do 12tej a potom jasne, ze az o tej 16tej...co uz je dost na prd..kvoli tomu, ze manzel vtedy prichadza z roboty a chceme niekam vypadnut spolu a nie furt len ja sama s malou medzi spankami...
takze nam to totalne nevyhovuje, min. tyzden som to skusala s dvomi ale kazdy den boli len nervy a mala spala este horsie ako s jednym. bud zaspala len doobeda a poobede uz nevedela. aj by chcela ale nevedela alebo zaspala na 30min a bola umraucana az do vecera. ale vecer znova nevedela zaspat, iba revala a zaspala horko tazko 21.30, rano 6:00 hore...aaaaaaach jo.
ono ten jeden spanok je celkom fajn keby pospala aspon do 7...ona mi spala tak, a aj do 7:30, potom isla 11:30 a vecer o 19tej väcsinou, ale jak prislo leto tak spi max do 6:30 a uz o 10tej je unavena.
co ale nechapem, lebo mame rolety, tmu a ticho...je pravda, ze rano uz ma plytsi spanok a mozno ju vyrusime tym, ze ideme na zachod, alebo manzel vstava do roboty..a uz potom nevie naspät zaspat...neviem, no akosi som neni psychicky vysporiadana s tym, ze uz by mala byt vo svojej izbe...
v noci sa ani nehne. to spi prikladne. klop klop klop. mozno by nebolo od veci to vyskusat. ked tak nad tym rozmyslam ona sa uz väcsinou budi mrzuta, akoby sme ju fakt zobudili...hmmmmm

kikuleenka
16. jún 2014

@zszudorova a trebars v kociku alebo aute nezspi? Ze by si ju doobeda nechala vyspat kolko potrebuje a pototom by ste aj s muzom teda vyrazili poobede ked pride a ona si teda schrupne bud v tom kociku alebo v aute cestou niekam? Lebo tiez si pamatam, ze tie 2 spanky boli velmi obmedzujuce, mne aj ten 1 pride obmedzujuci, lebo musim cez obed drepiet doma (v kociku uz spat nechce a v aute sice spi, no len tie 2-3 hodiny sa autom cez obed vozit nebudem :DDD, a ked ju prekladam do kocika, to sa zobudi). Ja sa tesim, az nebude musiet vobec doma spat - to vyrazime na cely den niekam kludne...

sy_13
16. jún 2014

@zszudorova rada by som ti nejako pomohla/poradila, ale neviem ako. my sme s tým tiež bojovali, ale nakoniec sme si našli nejaký ten "režim". napr. včera spal od 10,00 - 13,00 a o 15,00 som ho dala znovu spať, lebo bol mrzutý a spal do 17,00. aj mňa tie dva spánky dosť obmedzujú, ale to je prechodné obdobie. ešte budem s láskou spomínať na to ako mi bolo dobre, keď som mala od neho trošku pokoj 🙂

zszudorova
autor
17. jún 2014

@kikuleenka ved toto...ze nechce inde ako doma. aj ked sme trebars u babiek, tak zaspi, ale spi malo a je umrncana a unavena potom. a kocik, auto ani nic podobne nehrozi. proste je fajnova a dobre spi len doma🙂
teraz je to take na prd obdobie kedy 2spanky moc a 1malo, lenze uz toto obdobie trva dlho a kazdy den je iny. ze planovat vylet na cely den, nehrozi...ak vypadnem medzi spankami, musim potom utekat domov aby sa dite vyspalo...tiez sa tesim ked uz nebude spat, ale zas tiez niekedy ked nemame extra plany a vylety, tak mi to dobre padne ked odkväcne trebars na obed a ja mozem tiez...🙂
takze plati stare zname, furt chceme to co nemame. hihi

kikuleenka
17. jún 2014

@zszudorova ano, to dobre poznam, furt sa na nieco tesim, co bude, ked bude a ked to pride, tak zistim, ze to az taka vyhra nie je a uz sa tesim na nieco, co bude, ked bude :DDDD