3 ročné dieťa a poobedňajší spánok

lili777
2. júl 2012

Chcú vaše deti poobede spať? Môj malý chodí do škôlky, kde údajne spí ako prvý, nemajú s tým problém. No doma ani za svet. Teraz ho mám celé prázdniny doma, dcérku som dala spinkať a s ním som si ľahla, ležali sme hádam hodinu a pol a celý čas s ním šilo, trepal sa, krútil, nie a nie zaspať. Neviem či ho nútiť, niekedy večer na ňom poznať, že nespal, niekedy nie. Len ako bude potom zase fungovať v škôlke, keď si odvykne. Ako by ste to riešili vy?

bodka13
2. júl 2012

@lili777 ...ja neviem či chceli moje deti poobede spávať 😀 nepýtala som sa ich na to 😉 ....naobedovali sme sa ,išli na wcko a smer posteľ ...vždy tam išli s tým,že ak nezaspia nič sa nedeje,ale že nôžičky a ručičky si musia aspoň 2 hodinky oddýchnuť aby sa vládali potom zase do večera hrať 🙂 mohli si listovať knihu,zobrať hračku či pozerať rozprávku a väčšinou vždy zaspali 😉 🙂 ...základ bol aby sme dodržiavali režim - obed okolo 12/12:30 a uložiť na poobedňajší spánok ,najneskôr o 15 som ich budila ,aby sa stihli do večera unaviť ...a ešte jedna vec,ja som si k nim nelíhala-však ani pani učiteľky to nerobia 😉
PS: poobedňajší spánok je závislý aj od ranného vstávania,ak ti spí do 9-10,tak určite nezaspí...lebo predpokladám,že do škôlky ide na 8,teda je už okolo 7 hore 😉

zuzka1.
2. júl 2012

moj ma 4, a prave spinka , spinkava rad, ale ma dni, ked sa mu nechce, tak ideme akoze oddychovat, bud zaspi alebo len polezi hodku a pokracujeme, potom vecer skor zaspinka . niekedy nejde ani dva dni po sebe, podla toho ako sa mu chce, v skolke spi kazdy den.

martinka17
2. júl 2012

ja teiž s malým bojujem, niekedy aj 2 hodiny, pokiaľ zaspí. ale spia v škôlke, tak sa nedá len tak zrušiť 😖 takže ja by som poradila vydržať 😉

bodka13
2. júl 2012

ešte ma napadlo,že počas toho akože spánku,platil zákaz vychádzania z postele 😀 😀 😀 ,tak potom sem tam vykrikovali alebo zisťovali či už ležia dosť dlho 😉 😀

polyana
2. júl 2012

@lili777 moji majú 5 a od dvoch rokov nespia- no čo k tomu dodať 😀 😀 😀 , tiež som si k ním líhala a vždy to skončilo tak, že ja som zaspala a oni tie- takže sme to vzdali.

hajanka
2. júl 2012

moj od 2r. cez den vobec nespal, zo zaciatku ma aj napadali myslinky ako s tym bojovat, ale ked raz nechce, tak nechce... neda sa to vynutit, chodil spat skor vecer a bolo to vybavene
@lili777

hajanka
2. júl 2012

@katren ... alebo poradit sam?? 😀

katren
2. júl 2012

@hajanka no ja neviem, asi som fakt divna, ze ked mam nejaky problem, tak sa snazim pohladat najskor infosky a riesit ho.....

bodka13
2. júl 2012

@katren ale to je určite tým,že ty ho(problém) chceš aktívne riešiť a nečakáš,kto ti kedy napíše 🙂 ...a ver mi,že keď za deň čítam,tú istú otázku za jeden deň aj 5x,tak sa mi odpovedať ani nechce 😒

katren
2. júl 2012

@bodka13 no nie, nesedim, pokym mi odpisu....je problem, tak riesim hned.... 😉

katecameron
2. júl 2012

moje nespali od 2rokov naco spat zbytocna strata casu pre moje deturence 😀 😀 😀

terina25
3. júl 2012

moja dcéra poobede nespí od min.roku.a hoci je neviem ako unavená,tak ani za svet nebude spať.možem robiť ,čo chcem.takže už to neriešim.som rada,ked aspoň syna nechá pospať 😒

alexandrakiara
4. júl 2012

Mam 5 rocnu dcerku a ta spinka este stale poobede 🙂

sssimi
4. júl 2012

Sarah má 3 roky, poobede ešte spáva, ale s tým že ak ráno dlho spí, tak sa nemusím ani obťažovať ju ukladať. Kým chodila do škôlky, tak spávala ako hodinky hneď po príchode. Teraz aj keď vstáva rovnako sa nevie tak unaviť ako zo škôlky. Nerozumiem prečo, lebo si myslím, že lieta, hrá sa rovnako, chodíme von, na bazén a aj tak nie je taká unavená ako zo škôlky. Najdôležitejší je poobedný spánok pre detičky do troch rokov, potom je to pre nich len plus ak spávajú aj naďalej. Takže žiadne stresy, keď sa mu nechce, skús ho nahovoriť aspoň na hodinový oddych v kľude v posteli, hlavne keď sú tieto horúčavi. Možno zaspí, možno nie....

briketa
4. júl 2012

@lili777 ked v skolke spava a doma nie, tak podla mna nie je dost unaveny. keby fyzicky behal cele doobeda, alebo najlepsia unava je napriklad bazen a kupanie, tak by asi zaspal aj doma.
u nas funguje povozit v aute, tak mi deti zaspia najlepsie.

simsalabim
4. júl 2012

Moja starsia dcera nespavala cca od roka, mohli sme sa aj rozkrajat. Mladsia spavala do 5 rokov...myslim, ze ej to v povahe dietata. ALE v skolke sem tam zaspala aj ta starsia - pretoze p. ucitelky ich drzali na lozku 2,5 hodiny a msueli leazt so zatvroenymi ocami, s nicim sa nesmeli hrat atd. proste slovenska skolka. Ak dcera v skolke zaspala, pre nas to znamenalo to, ze bola hore dlho do noci. A tym myslim to, ze bola hore este ked sme my isli o 11 vecer spat a ked soms a v noci zobudila, ze idem na wc - trebars o 2 v noci - u dcery v izbicke sa svietilo a ona sa hrala...takze tolko k jej potrebe spanku 😝

martuska75
4. júl 2012

Rebeka už v 2 rokoch dávno nespávala takž asi j to od dieťaťa.

slady
1. apr 2013

moj nespava od dvoch rokov - nepotrebuje to, obcas ak sa mu chce zalahne sam ale to je veeelmi zriedka.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz