Ako zlepšiť spánok 15 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
4. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku 15 mesačnej dcéry. Ráno vstáva okolo tej 6 plus mínus pár minút. Chodí znova spinkať okolo 10. To spinká niekedy hodinku, niekedy hodinu a pol. Občas sa stane, že pospí 2 hodiny do 12. Večer okolo 18. hodiny kúpeľ a o 18.30 mliečko a o 19. hodine by mala spinkať.

Problém je, večer ani za svet nechce spinkať. Niekedy od pol 12 poobedia ťahá až do 22:00. A to už zaspáva so strašným plačom. A poobede tiež hysáky, keď má ísť spinkať.

Máme ísť aj na vyšetrenie k neurológovi, keďže zaostáva vo vývoji?

Ako zlepšiť spánok našej dcérky?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka vývoja to nijako nešpecifikujete, takže s tým Vám poradiť nevie.

Píšete, že o 19. hodine by mala ísť spinkať - známky únavy, alebo Vy len tento čas považujete za ten správny? Lebo potom píšete, že ťahá do 22. hodiny. A že zaspáva so strašným plačom to znie ako keby bola preunavená a nevedela zaspať kvôli tomu.

Neviem, aké spánkové asociácie máte, či čítate rozprávku, hladkáte, nosíte, ale evidentne to nateraz nefunguje, tak je treba vyskúšať niečo iné. Ak je unavená, tak možno uspať v nosiči, kočíku, na rukách, alebo inak, proste zmeniť spôsob. Prípadne párkrát nech vyskúša uspávať partner/babka.

Ak stav bude pretrvávať odborná pomoc so spánkom je spánkové poradenstvo. Napríklad stránka https://www.lepsispanokbabatiek.sk/

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas