4,5 mesačný syn pri každom zaspávaní cez deň plače. Poradíte?

mersy1
22. okt 2015

Ahojte mam vel'ky problém so 4,5 mesačným synom. Od malička nevedel sám zaspinkat do 3 mesiaca zaspával len na rukách neskor sa k tomu pridružil aj neskutočný plač pred každým zaspývaním. Vyskúšali sme snad' všetko: nosič,baby šatku,zavinovačku, kočík, vozenie v aute, hojdanie v sieti, mojkanie, hladkanie, spievanie aj televízor, plienka cez oči ,ukladanie ešte kým nebol unavený ale aj unavený.Snažíme sa mat denny režim no nezabera nič neije zaspávanie bez plaču. Cumel' a fl'ašu od narodenia odmieta je plne kojeny no ani na prsníku nezaspí. Napodiv v noci s tým nema problem nakojím, prebalím, položím do postielky a spinka no cez deň je to už neúnosne. Mam pocit ,že skor kym sa nevyplače nezaspí a zaspava len na rukach. Akoby sanevedel pred spánkom ukľudniť. Už neviem ako ďalej trha mi srdce ked ho vidím tak plakat...

lubi40
22. okt 2015

Tiez som mala podobny problem, v noci relativne v pohode, ale vecer nie a nie zaspat, iba na rukach a potom sa samozrejme zobudil, ked sme ho davali do postielky. Trvalo mi 2 mesiace, kym sa maly naucil zaspat v postielke. Kedze v noci mu to problem nerobilo, tak som skusila "nasimulovat" noc. Zhasla som a po prelozeni do postielky som pri nom ostala lezat a potichu som ho hladkala po licku. Teraz som zase riesila to, ze uz zacal vymyslat (ma rok) a nechce si lahnut, vyhadzuje si dudel a tak zaspavanie trva aj 45mi. Tak som si opat povedala dost. Precitala som si super knihu-kazde dieta sa vie naucit spat (file:///C:/Users/u0066070/Downloads/Spanok%20(2).pdf) a podla nej som postupovala-prvy den hrozny rev, druhy den o cosi lepsie, no a vcera (den 3) plac 1.5 min a potom ticho a po 10 minutach spal. Verim, ze sme na dobrej ceste🙂 Drzim palce

orlik4
22. okt 2015

podľa mňa to môže byť jedna z dvoch vecí: 1. hlad. a keďže už má 4,5, môže sa začať s príkrmami (už aj dojčené deti môžu od 4 mesiacov)
a 2. prílišná únava. možno by mal ísť spať skôr, než ho uložíte. Len teraz to ťažko opraviť, keďže má za tie 4 mesiace už nahromadený adrenalín, a nie je zvyknutý na to. V 4,5 mesiacoch obe moje deti spali 3-4x denne (niekedy hodinu, niekedy len pol, to už som neovplyvnila).
No a teda pri staršom sme sa vytrápili s týmto spánkom strašne. A mladšiu som nejak neriešila, a bolo to ľahšie. Lenže sme si hneď našli režim, aj za cenu toho, že na noc išla v najhorších a najskorších prípadoch už aj o 17tej... Inak by vyvádzala do desiatej aj s plačom.
A keby si skúsila po 1,5-2 hodinách od zobudenia na prsníku uspať, nešlo by to? Podľa mňa radšej naučiť na prsník ako mať uvrieskané a vlastne vystresované dieťa (môj názor). obe moje deti sa od prsníka odučili relatívne v pohode...

mia265
23. okt 2015

Mne vyvadza ked nechce ist spat,mam rovnako stareho syna. Vecer chodime spainkat rovnaku dobu, cez den ho davam 2,5 - 3 hodiny od zobudenia. Ked spı dlho, cakam,kedy je unaveny,sam sa pyta mrncanim, ale ked ho davam spat a nechce este, trha sa a place. Vtedy pockam pol hodinu a skusam znova. Nemoze to by zlym nacasovanim?
No inak fakt ja uspavam na prsniku a spi do 15 minut aj s najedenim