Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

4,5 mesačný syn pri každom zaspávaní cez deň plače. Poradíte?

mersy1
22. okt 2015

Ahojte mam vel'ky problém so 4,5 mesačným synom. Od malička nevedel sám zaspinkat do 3 mesiaca zaspával len na rukách neskor sa k tomu pridružil aj neskutočný plač pred každým zaspývaním. Vyskúšali sme snad' všetko: nosič,baby šatku,zavinovačku, kočík, vozenie v aute, hojdanie v sieti, mojkanie, hladkanie, spievanie aj televízor, plienka cez oči ,ukladanie ešte kým nebol unavený ale aj unavený.Snažíme sa mat denny režim no nezabera nič neije zaspávanie bez plaču. Cumel' a fl'ašu od narodenia odmieta je plne kojeny no ani na prsníku nezaspí. Napodiv v noci s tým nema problem nakojím, prebalím, položím do postielky a spinka no cez deň je to už neúnosne. Mam pocit ,že skor kym sa nevyplače nezaspí a zaspava len na rukach. Akoby sanevedel pred spánkom ukľudniť. Už neviem ako ďalej trha mi srdce ked ho vidím tak plakat...

lubi40
22. okt 2015

Tiez som mala podobny problem, v noci relativne v pohode, ale vecer nie a nie zaspat, iba na rukach a potom sa samozrejme zobudil, ked sme ho davali do postielky. Trvalo mi 2 mesiace, kym sa maly naucil zaspat v postielke. Kedze v noci mu to problem nerobilo, tak som skusila "nasimulovat" noc. Zhasla som a po prelozeni do postielky som pri nom ostala lezat a potichu som ho hladkala po licku. Teraz som zase riesila to, ze uz zacal vymyslat (ma rok) a nechce si lahnut, vyhadzuje si dudel a tak zaspavanie trva aj 45mi. Tak som si opat povedala dost. Precitala som si super knihu-kazde dieta sa vie naucit spat (file:///C:/Users/u0066070/Downloads/Spanok%20(2).pdf) a podla nej som postupovala-prvy den hrozny rev, druhy den o cosi lepsie, no a vcera (den 3) plac 1.5 min a potom ticho a po 10 minutach spal. Verim, ze sme na dobrej ceste🙂 Drzim palce

orlik4
22. okt 2015

podľa mňa to môže byť jedna z dvoch vecí: 1. hlad. a keďže už má 4,5, môže sa začať s príkrmami (už aj dojčené deti môžu od 4 mesiacov)
a 2. prílišná únava. možno by mal ísť spať skôr, než ho uložíte. Len teraz to ťažko opraviť, keďže má za tie 4 mesiace už nahromadený adrenalín, a nie je zvyknutý na to. V 4,5 mesiacoch obe moje deti spali 3-4x denne (niekedy hodinu, niekedy len pol, to už som neovplyvnila).
No a teda pri staršom sme sa vytrápili s týmto spánkom strašne. A mladšiu som nejak neriešila, a bolo to ľahšie. Lenže sme si hneď našli režim, aj za cenu toho, že na noc išla v najhorších a najskorších prípadoch už aj o 17tej... Inak by vyvádzala do desiatej aj s plačom.
A keby si skúsila po 1,5-2 hodinách od zobudenia na prsníku uspať, nešlo by to? Podľa mňa radšej naučiť na prsník ako mať uvrieskané a vlastne vystresované dieťa (môj názor). obe moje deti sa od prsníka odučili relatívne v pohode...

mia265
23. okt 2015

Mne vyvadza ked nechce ist spat,mam rovnako stareho syna. Vecer chodime spainkat rovnaku dobu, cez den ho davam 2,5 - 3 hodiny od zobudenia. Ked spı dlho, cakam,kedy je unaveny,sam sa pyta mrncanim, ale ked ho davam spat a nechce este, trha sa a place. Vtedy pockam pol hodinu a skusam znova. Nemoze to by zlym nacasovanim?
No inak fakt ja uspavam na prsniku a spi do 15 minut aj s najedenim