4,5 mesačný synček sa neustále budí

lucinka4387
19. dec 2016

Zdravím maminky,som tu opäť.a s tým,ze môj 4,5 mesačný syn sa neustále budi v noci.za hodinu to niekedy stihne aj 3x.cize vstávam k nemu aj 10-12x za noc.a že už mám dosť.On takto výstraha od narodenia.kruti sa,mrnci...no otras.momentálne spavame spolu,pretože som rezignovala od behania k postielke.večer to vyzerá takto:18:30-19:00 ide sa spať.zaspi za 10min,bez plaču,krásne sám v postielke.do hodiny k hore,tak sa nakojime a sup spinkat.a od teraz to zacina az do rana.on nevie prespať viac ako hodinu-hodinu a pol.niekedy sa v noci kojime 3x,niekedy sa zas len pricucne a hned spi.teda na 30min.ma aj cumlik,ale tem do 10min vypluva a spi.už sme skúsili všetko z google.mali ste aj vy takyto problém?uvitam každú radu.ďakujem

errinye
19. dec 2016

Ahoj, ja som to mala take s dcerkou. Ona vobec nespala ani cez den. Myslim, ze nic nepomoze len vydrzat a chlacholit sa tym, ze hlavne, ze je zdrave babo. Teraz ma moja 2,5 roka a este stale sa budi, ale chvala bohu uz len raz za noc. Oni z toho musia vyras deturence.. Pevne nervy zelam

lucinka4387
autor
19. dec 2016

@errinye omg! Toto je moje druhé babo.starší syn sa prestal budiť po polroku.ale takéto ponocovania som s ním nemala.drobec cez deň spi,každé dve hodiny si zdriemne 45min až hodinu,co myslím,ze je ok.pomohlo niečo malej,aby lepšie spavala!?alebo si teda zvolila trpezlivosť a čakať?

marcelatje
19. dec 2016

@lucinka4387 vydrzat raz to prejde - rady tohto typu ma v tom case vytacali do biela 😂 lepsie som to niesla ked som sa s tym zmierila a prestala skusat, to situaciu len zhorsovalo. Tak som rezignovala a brala to tak ako bolo. Pomaly, pozvolna sa to zacalo zlepsovat. Prva prespata noc u dcery v 20 mesiacoch. Syn este noc neprespal ale on sa zasa nebudi kazdych 20 minut

janickacrazy
19. dec 2016

@lucinka4387 Tak ti poviem, pokiaľ ho kojíš, niektoré deti sú také. Moja sesternica tak vyriešila, že večer dala UM a dieťa aspon spalo dlhšie nejaké 4 hodiny po tom UM. Viac sa nasýtilo. Inak celý den kojila, len večerné mlieko nahradila UM. Už je na tebe či to vyskúšaš. 😉

maminkaat
19. dec 2016

@lucinka4387 no bohuzial to treba len vidrzat asi mi sme to mali od 3 mes do 7 mes obcas prespal celu noc ale len vynimocne teraz ma 10apol mes a stale sa budi v noci raz na mliecko

lucinka4387
autor
19. dec 2016

@janickacrazy nebudem klamat-uz som skúsila.len problem bol,ze on vôbec nechcel ťahať cez fľašku a vypluva.asi mi nechutilo...už som premýšľala,ze ho úplne odstavin aj napriek tomu,ze mám mliecla dosť.ja uz fakt neviem...

lucinka4387
autor
19. dec 2016

@maminkaat nas huncut to robit od dna c.1.v pôrodnici prvú noc sa zobudil 11x. Niekedy je mi už ozaj do plaču...

maminkaat
19. dec 2016

@lucinka4387 to poznam ja som tak bola natom tiez vzdy som sa zavrela do kupelky vyrevala 10 min a vratila sa uz ma az ataky chitali vycerpana do morku kosti som bola obcas som aj 3 vkuse nespala raz som bola tak nervata z toho ze som si musela zapalit 😱 teraz uz fajn ono to patri k tomu

janickacrazy
19. dec 2016

@lucinka4387 Nuž je to ťažko, možno by stálo za to ho naučiť piť z flaše najskor tvoje mliečko, aby si trochu zvykol a potom nahradiť tú večernú dávku UM. Dúfam, že fanatické kojomatky ma teraz neukamenujú za tieto rady. 😂

maminkaat
19. dec 2016

@lucinka4387
Vidim ze piseso flasi skus si odsat mliecko alebo odstriekat a dat mu tvoje z flase a postupne mu pridavat UM

lucinka4387
autor
19. dec 2016

@maminkaat poznám tieto stavy veľmi dobre.hlavne keď ráno Ta čaká aj druhé dieta a on nechápe,ze mamina v k.o.chce mať svoju mamku tak ako vzdy.jaaaaj,tieto decká...🙂

maminkaat
19. dec 2016

@lucinka4387 asi tak ale nemenila by som zanic

lucinka4387
autor
19. dec 2016

@janickacrazy kojomatky-pobavilo ma 😀 to som presne urobila na druhy den.dala som svoje mliecko do fľaše a on nič.netahal.tiež som si myslela,ze to bude chuťou mliecka,ale asi skôr nevie ako ťahať cez fľašu.ci?

lucinka4387
autor
19. dec 2016

@maminkaat veď kto by vymenil dieťa za spánok?hehe....😅

bosoriak
19. dec 2016

@lucinka4387 Obavam sa, ze to inak nebude. Ak nema nejaky viditelny problem (ekzem, mokru plienku, pokakany, kolika), tak ta proste chce pri sebe. Neviem, ci pomoze UM na noc, moze byt, ze si naprasi brucho a bude spat. Ale mozno ani to nepomoze. Ako tu uz zaznelo, obcas pomoze to vzdat a ist s prudom. Aj ja poznam neprespate noci a dalsie 2 deti do toho, co ich musim odprevadit do skolky a do skoly, navarit, upratat a bezat zase po dieta do skolky... Kedysi sa mi zdalo, ze idem umriet na nevyspatie, bolo to hrozne. Pomohlo len proste nedavat si vysoke ciele cez den, iba prezit. 😀
Drzim palce, raz to prejde.

janickacrazy
19. dec 2016

@lucinka4387 Tak musíš skúšať viackrát, vieš, to nejde tak, že dáš flašu a zrazu bude ťahať, aj ked ja som také dieťa mala napr. prvého syna, on pil všetko, čo som mu dala či z prsníka či z flaše, ale každé bábo také nie je. Keby si napr. prišla o mlieko, tak by piť z flaše jednoducho musel, chápeš, ako to myslím. Skús ho na to naučiť, pomaly, každý den skúšaj, ono to pojde. Chápem, že si vyčerpaná a potrebuješ si oddýchnuť. Držím palce.

bosoriak
19. dec 2016

@lucinka4387 Jo a neznasilnuj to s tou flasou. Je OMNOHO jednoduchsie v noci vytiahnut prsnik ako behat po flasu. Ja som prestala najmladsiu kojit teraz v 8. mesiacoch a aj ten jedenkrat, co chce este mlieko v noci sa mi hrozne nechce behat hore-dolu. Ked nechce, tak ho nenut, je pravdepodobne, ze to aj tak tvoj problem nevyriesi.

salome51
19. dec 2016

Ja už mám za sebou jedno "peklo" s nespavcom ktoré trvalo intenzívne tak 10 mesiavov a menej intenzívne ďalších 10 mesiacov. No a teraz to celé prežívam opäť. Náš druhý drobec nezaspí skôr ako o polnoci. Uspať ho je tak výkon hodný Nobelovej ceny a do rána k nemu vstávam snáď milión krát. Už nezostáva iné len vydržať. Pri prvom synovi to obdobie prešlo, tak snáď prejde aj teraz.

errinye
19. dec 2016

Pocuvala som "mudre reci" a zacala som jej davat UM. Nic to nevyriesilo. Skus to prijat ako to je, lebo fakt s tym nic neurobis. Dietatko nie je hladne, dietatko chce teba. Maminku 🙂

lucinka4387
autor
19. dec 2016

@janickacrazy ďakujem.skúšať budem.veď aj tak od 1.roka idem spať šk roboty,cize nebudeme môcť kojit do xy veku.presne ako môj starší.tam ťahal aj z fľaše aj z prsníka.suma fuk mu to bolo.hlavne nech tečie 😂

didamt
19. dec 2016

Nám toto ustalo ked mala slečná 1 rok a 8 mesiacov.....kojila som pri zaspávaní do 2 rokov. Potom sama prestala...pre mna vyslobodenie...kto neprežil, neuverí 🙂. Ale spánok stále nič moc. V noci spí 9 hodín a cez den 1 hodinu. Má 3 roky 🙂 Je to ranostaj. Treba to iba vydržať...ono to raz isto prejde...