4-mesačný chlapček málo spinká❤️

vojtasova
29. jún 2020

Ahojte som prvomaminkaa😊😊chcela by som poradiť môj chlapček .. bude mať 4 mesiace 3 júla.❤️❤️je plne kojeny , + už aj papa nastrúhané jabĺčko, vanilkové a banánové kašičky,domácu výživu,a krupicovu kašu... Zeleninové polievky sem tam ako je mrkvička popučene zemiaky. Trápi ma že spi strašne málinko , v noci sa často budí...4-5 krát ... A skoro vstáva... Cez deň , spi sice a je unavený a nebráni sa spánku .. takže ho ukladám ..doobeda 1niekedy 2 krát..poboede 2 krát ale sú to také spánku hodinové , 30 minút , 40 minút nikdy mi nepospi 2-3hodkyy vkusee
Neviem myslela som že bude spinkat dlhšie keď papa už stravu, a ešte je kojeny. Neviem čo robím zle..ukladam ho aj ja noc v cca rovnaký čas.. a ako poraďte keď zaspí a vypadne mu dudel hľadá ho hádže sa krúti ako keby sa chcel prevrátiť ale nevie sa..keď dám dudel alebo zas nakojim spinka.. poraďte čo urobiť pre lepsi spánok?🙄 Či je to v pohode a vyrastie a potom bude spinkat dlhšie??😊😊❤️❤️

kittykat22
29. jún 2020

Ako sorry ty si fakt blbena. 3 mesacne dieta ma zavedene kompletne prikrmy od polievok, ovocia, zeleniny, kasi ... neverim.

aylinn
29. jún 2020

@natalala ďakujem 😍 aj vam vsetko dobre ❤

oblecenie99
29. jún 2020

@vojtasova Ahoj,to,ze nechce spať môže mať viac dôvodov,kamoskina mala ma 10 mesiacov,doteraz neprespala ani jednu noc..sú aj také deti,musia z toho "vyrásť".Ja si ale myslím,že u vás môže byť problém možno aj v tej strave..neber to ani ako poucovanie,tiež som prvomatka a vo veľa veciach mám chaos,vrátane tých prikrmov,ale ja by som na tvojom.mieste skúsila niečo z tej stravy ubrať a sledovala dieťa.Deti na UM zvykli vo veku tvojho malého vypluvať prvú mrkvu..môj mal včera 6 mesiacov,a len teraz idem pomaličky opatrne zavádzať krupicu,doteraz mal z tých kasiciek len ryzove,nedávno sme začali aj s ovocím..nepíšeš koľko toho zje,či to je len také mini ochutnávanie,a hlavnou stravou je mlieko,alebo už tie jedlá ma ako hlavné jedlá.Ak nemáš dosť materského mlieka,alebo si myslíš,že mu to nechutí,nechceš dať predsa len UM?Nie je to o nič horšie ako tie banánové a iné kašičky z obchodu,ver mi,viem o čom hovorím,mne nebolo dopriate dojčiť a môj je od narodenia na Sunare.Skus mu nejaké jedlo vynechať a namiesto toho dať UM.Napr.ja by som vynechala asi tie kašičky,najmä na noc,resp.vecer,niektoré deti to majú problém stráviť,aj keď sú akože na dobru noc,ale je to ťažké na trávenie..miesto toho skús UM,ak nechceš či nemáš dosť mliecka.Pises,že grcka,ja som si to všimla pri mojom približne v takom istom veku,prúdom nešlo ale dosť z neho vyšlo,a zistila som,že to bolo tým,že sa viac hýbal.A prestali sme ho dávať odgrgnut vo zvislej polohe,on sa sám hneď pretocil (mlieko jedol poležiačky),hneď si odgrgol a bol pokoj.Kym nám stihli v lekárni objednať ten nutriton na zahustenie mlieka,prešlo ho to,máme ho doma neotvoreny..možno by som skúsila ten nutriton na zahustenie mlieka,nie je to UM,možno by pomohol.určite som ťa nechcela poučovať,možno ti práve pediater takto radil a ten pozná najlepšie tvoje dieťa..možno malý nespí lebo má také obdobie,ono to tak zvyklo byť,zastabilizuje sa režim,a potom sa to celé zrúti 🙂

eliska13
29. jún 2020

@aylinn to vracanie nemá nič spoločné s tvojím jedením.Ma aj koliky?

aylinn
29. jún 2020

@eliska13 no to ja neviem ako taká kolika vyzerá 🙈 pretože čo som čitala tak je sprevadzana dlhym neutichajucim plačom a že dieťa plače aj 4 hodiny za deň. Občas ho chytí taký zachvat aj pri papani mi plače niekedy, to viem že ho boli bruško vtedy ale teda musim poklopať že nevyvádza nejak extra. Možno 3 minutky plače potom to prestane ked mu začnem masirovať bruško alebo hojdať na rukach. A kaká aj 4 krát za deň. Ale teda pri tom plakaní sa velmi napína a vystiera celý aj zo spánku sa niekedy napne poplače si a potom spí ďalej. Chcem mu kúpiť nejake kvapky len espumisan tu nedostanem tak musim sa opytať Dr.
Naposledy ked mal asi 2 tyzdne mi Dr. povedal ze je na koliky este velmi malicky ze to az od 1 mesiaca začnu tak možno to este len pride

drahomirrra
29. jún 2020

Ja sa teda povacsinou do diskusii nezapajam, kazda mama nech robi, ako uzna za vhodne. Ale tu mi nedalo. Moj bude mat 13.jula 4 mesiace, cize iba o par dni mladsi od tvojho. Ma 6400g. Zhruba rovnako. Ale teda prikrm este nevidel a zhruba mesiac ani neuvidi, a to je na MM/UM lebo mliecka mam malo. Dojcene dieta ma vidiet prvy prikrm po ukoncenom 6m. Jeho traviaci trakt je nezrely, deti na UM ho maju vyzretejsi, lebo musi spracovat primesy v UM. Chapem, ze sa pytas matiek na spanok, nie na jedlo, ale nehnevaj sa, toto ti ziaden pediater, co ma rozum schvalit proste nemohol. To babatko potrebuje na 95% mliecko a este raz mliecko. Pre boha, byt tebou, vratim sa o par krokov vzad a prikrm necham na obed, zvysok UM, kolko bude pytat. To babatko place a zle spinka, lebo je extremne zatazene travenim veci, na ktore mal rste pol roka cas.

siska53
29. jún 2020

@vojtasova v prvom rade..paneboze, preco ho prikrmujes, ked je kojeny???? Navyse aj nekonene deti sa prikrmuju az od ukonceneho 4m.! A ten tvoj nedosiahol ani to!

A k spanku-su deti, co menej spia.. strava na to nema vplyv.. skor jedine v zmysle, ze ho moze tlačiť brusko, lebo ma stravu, ktora mu nevyhovuje..
nas zas spal v noci fajn, ale cez den zvacsa hodinu, ak dve bolo vela, alebo mal tak 3 20-30 minutove spánky. A nevyrastol z toho, stale potrebuje o dost menej spanku ako jeho mladsia segra.. poobedny mi zacal.rusit, ked mal 16m..teraz ma 10 rokov.. a ja cakam na jeho pubertu, ze mozno bude viac a dlhsie spat.. obcas sa to uz podari..ale fakt len obcas

siska53
29. jún 2020

@aylinn blbost! Nasej malej zacali koliky uz v porodnici! A koncia zvacsa po 3.m., ale..su deti, ktore na ne trpia aj dlhsie

aylinn
29. jún 2020

@siska53 ja si tiež myslim oni su tu v spanielsku nejaki čudni ti doktori 😓 kazali mi neošetrovať pupok,čudujem.sa že mu nezhnil... kazali nedavat vodu pricom aj si myslim že ked potrebuju vodu chrobaky, kvety atd tak aj novorodenec, ma na hlave tvrdy tipel ktory sa stale nevstrebava a on mi vravi že je makky a ze je to v poriadku, so SILNOU žltačkou nas poslali domov ze ho mam nechat na dennom svetle. Na nic sa tu neda spolahnut a to su sukromne nemocnice 😭😭

hettinka
29. jún 2020

@aylinn to sa dá riešit tak, že sa mliecko odsáva a pridáva sa do neho taký prášok, už neviem názov. A to mliecko sa tým zahusti a dieťa tak nevracia. Tiež môžeš vyskúšať podložiť matrac tak, aby mal hlavičku vyššie.

drahomirrra
29. jún 2020

@hettinka Gastrotuss sa vola ten prasok ;)

@aylinn

bluka2
29. jún 2020

@aylinn to čo píšeš je bežná prax. Pupok radia ničím neosetrovat aj v rakúsku (a bol ok) a s tou žltačkou sme ju takto prešli na slnku (ráno a neskôr poobede) podla odporúčaní v ďalších krajinách tiež. Tiež všetko ok

kittykat22
29. jún 2020

@hettinka @drahomirrra alebo Nutriton 🙂

kittykat22
29. jún 2020

@aylinn to mi pripomina anglicko. Bola som u vseobecnej ze ma boli hrdlo, a ona ma vysetrila tak, ze som sedela 2 metre pred nou na stolicke 😀 Frajerka otvorila dotaznik online a citala otazky 😀 a davala mi moznosti odpovede. Naklikala co som povedala, a dotaznik vyhodnotil ze mam chripku 😅 Napisala recept, podala mi ho a cau 😂 Ja v soku 🙈🙉

barboraalexej
29. jún 2020

@vojtasova tiež poväčšine nereagujem na žiadne diskusie, ale tu mi to fakt nedá.... Myslím, že sme spolu aj v termínovke, tiež mám syna, ktorý bude mať v piatok 4 mesiace. Tvoj syn by naozaj nemal ani omylom jesť to čo ty píšeš, skús sa poradiť s pediatričkou ... Ak máš pocit, že máš málo mlieka alebo mu nestačí určite radšej UM.....
A k tvojej otázke.... Syn sa ti budí po 30, 40 minútach, pretože je veľmi maličký a nedokáže sám prejsť s jedného spánkového cyklu do druhého.... Mám to isté, presne ako popisuješ, že sa zobudi s plačom a zavretými očami. On chce spať ďalej ale nevie sám znova prejsť do druhého spánkového cyklu.... Syn mi spí 2-3 hodiny jedine vonku v idúcom kočíku a tiež vidím, že sa začne mrviť po 30-40 minútach ale tým, že kočík ide tak sa opäť uhojda do spánku.... Nič moc s tým neurobíš, to chce len čas.... A čo sa týka nočného spánku moc ťa nepoteším, môj starší prespal svoju prvú noc bez zobudenia asi 2 rokoch. Teraz má skoro 3 a veru sa občas stane, že sa v noci zobudí...

siska53
29. jún 2020

@aylinn 🙄 :(

evkamotka
30. jún 2020

@barboraalexej ahoj tiez mam aj starsieho syna, sept 2017.

Moj starsi syn bude mat 3 a teda celu noc neprespi. Je to ale aj tym, ze ho 1 az 2x treba davat cikat (je bez plienky). Takze ked aj ti bano podrastie, budes ho sama budit cikat. To sa este nacakame kym si pospime, heh

marion09
30. jún 2020

@vojtasova nenapadlo ta že je taký lebo jeho tráviaci sústava ešte nie je vyzretá na prikrmy,bolieva ho z toho bruško a preto nespí kvalitne?

marion09
30. jún 2020

@ajka0207 presne tak

angelheart
30. jún 2020

@aylinn na zahustenie mlieka je Nutriton. Naša mala tiež reflux, ale skrytý. Mlieko jej vybiehalo, ale vygrcla len málokedy, ale detičky z toho páli záha, preto sa tak prehýbajú. Gastrotuss je tuším na reflux či záhu. My sme skúsili dať ten Nutriton do mlieka, ale tým, že naša negrckala často, bolo to zbytočné. Nejako sme to prečkali do 5.mesiaca, s príkrmami to pomaličky odoznievalo, ale čo som si všimla, dosť sa to zhoršovalo s rastom zúbkov. Aj spánok je tým veľmi ovplyvnený. Nerada na to spomínam, kombinácia skrytý reflux a kolika bola pre nás morda...

barboraalexej
30. jún 2020

@evkamotka môj plienku cez deň už nemá vôbec ani na denný spánok ale v noci mu dám, ja ho nevidím na cikanie. Keď bude pripravený, tak mu vezmem aj nočnú. S týždňa sa budí asi len 2 krát s tým že má ocikanu plienku, väčšinou vydrží do rána

barboraalexej
30. jún 2020

@evkamotka malo tam byť nebudím nie nevidím 🙈

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz