4-mesačný chlapček málo spinká❤️

vojtasova
29. jún 2020

Ahojte som prvomaminkaa😊😊chcela by som poradiť môj chlapček .. bude mať 4 mesiace 3 júla.❤️❤️je plne kojeny , + už aj papa nastrúhané jabĺčko, vanilkové a banánové kašičky,domácu výživu,a krupicovu kašu... Zeleninové polievky sem tam ako je mrkvička popučene zemiaky. Trápi ma že spi strašne málinko , v noci sa často budí...4-5 krát ... A skoro vstáva... Cez deň , spi sice a je unavený a nebráni sa spánku .. takže ho ukladám ..doobeda 1niekedy 2 krát..poboede 2 krát ale sú to také spánku hodinové , 30 minút , 40 minút nikdy mi nepospi 2-3hodkyy vkusee
Neviem myslela som že bude spinkat dlhšie keď papa už stravu, a ešte je kojeny. Neviem čo robím zle..ukladam ho aj ja noc v cca rovnaký čas.. a ako poraďte keď zaspí a vypadne mu dudel hľadá ho hádže sa krúti ako keby sa chcel prevrátiť ale nevie sa..keď dám dudel alebo zas nakojim spinka.. poraďte čo urobiť pre lepsi spánok?🙄 Či je to v pohode a vyrastie a potom bude spinkat dlhšie??😊😊❤️❤️

kittykat22
29. jún 2020

@vojtasova ako teraz je to jedno, ale prikrmovanie dietata okolo 6 mesiaca je preto, pretoze dieta nema vyvinutu traviacu sustavu a creva, a tym, ze mu davas skor jedlo mu mozes uskodit. Traviacie problemy a alergie v starsom veku. Co pisala baba vyssie ze v Bulharsku to tak robia - niesom si ista, ci je prave Bulharsko krajina s progresivnou pediatrickou starostlivostou, ze by sa malo davat za vzor. A ze matka vie najlepsie co je pre jej dieta dobre? 😅 Dufam, ze tento pristup nebudes mat ked si zlomi nohu 😂

nikpa
29. jún 2020

@vojtasova prikrmy a ešte v takom širokom zabere sa dávajú az neskôr z volakeho dôvodu, ak je malý hladny, treba mu dat viac mlieka, bud nakojit alebo umelé. Nema dozretu traviacu sústavu na potravu akú mu dávaš, možno sa ti zdá ze je teraz spokojny ale kľudne sa môžu následky ukázať az neskôr. Nechápem kam sa ponáhľas, skôr mu ublížis ako urobíš dobre

smejko25
29. jún 2020

@kittykat22 a preco potom sa deti na UM maju zacat prikrmovat od 4M ???

@vojtasova urcite neprechadzaj na umele mlieko lebo to je TOTALNE zbytocne kedze kojis a mas dost mlieka 🙂
Keby si nenapisala o prikrmoch tak tu nemas asi 5 komentarov dokopy

smejko25
29. jún 2020

@denda007 jasne najlepsie je rovno dieta odpratat do vedlajsej izby aby bolo same a este lepsie nechat ho vyrevat ked si dovoli plakat...matka roka henta co si zdielala

natalala
29. jún 2020

@vojtasova podla mna to je tou stravou, kojene deti sa dokrmuju od 6 mesiaca lebo nemaju tak vyvinuty traviaci trakt ako deti na umelom mliecku s kt si uz od narodenia zvyknu aj na rozne primesy kt v materskom mlieku nie su.

ajka0207
29. jún 2020

@vojtasova ak jedava to co pises, tak nie je plne dojceny, plne dojcene dieta nema inu stravu len MM. Zbytocne mu zatazujes travenie. A co sa spanku tyka, ako spi v noci? Niektore deti nevedia cez den dlho spat.

ajka0207
29. jún 2020

@smejko25 strava a spanok spolu uzko suvisia.

mondolina
29. jún 2020

Zlý spánok môže súvisieť so sťaženým trávením.
Takéto skoré príkrmy ti schválil aj pediater?

denda007
29. jún 2020

@smejko25 pani zlata 🙂 vy ak nechápete význam slova dieťa zaspáva samé, tak sa láskavo ukludnite doštudujte si to 🙂 vy matka roka!

markaterka
29. jún 2020

Podľa mňa mu dávaš strašne veľa jesť a také ťažšie veci na žalúdok. Moje deti boli na um, začala som prikrmovat od 4,5 mesiaca, ale to bolo len na obed (zelenina), ale základ bol mlieko. A tvoj už vyskúšal kaše, krupicu... Plače preto, že ho bolí bruško.
A darmo sa tu rozčuľujes. Pediater vie o tvojom postupe ohľadom jedenia?

eliska13
29. jún 2020

@smejko25 dosť mlieka?veď píše, že koji iba večer.By ma zaujímalo čím nahrádza vápnik na rast zubov, kosti snad už nepapa aj jogurty?A dúfam, že kaša nie je z kravského mlieka ako ja nepochopím pri tých informáciách, ktoré dnes sú všade toto narobiť s 3 m dieťaťom teda skoro 4.a to bývalo pravidlo, že jedna nová potravín sa zavádza 3,4 dni, aby sa vedelo, keby mu nesadlo, vyhádzal sa...

ayanamirei
29. jún 2020

moj syn bol plne kojeny tj. vo veku tvojho syna mal IBA materske mlieko a nic ine, to znamena plne kojeny - ty mas dieta plne na kadejakych sprostostiach ,lebo z neviem akeho dovodu nechces dat UM, ked uz si leniva kojit castejsie 😒 a navyse ocakavas,ze bude spat 20h z 24h ... chodis vobec k lekarovi? ja byt tvoj pediater tak ta nahlasim za pokus o vedome poskodenie zdravia dietata, pretoze to co mu davas jest v ani nie plnych 4 mesiacoch sa mu moze velmi skaredo podpisat na zdravi 😠

senta_sofia
29. jún 2020

@vojtasova mne v tvojej otazke chyba, ci tak spava a vstava odjakziva alebo ide o nejaku zmenu, ktoru si spozorovala v poslednej dobe

bluka2
29. jún 2020

Myslím, že nevhodna strava bude hlavný faktor v tvojom probléme.
Inak zaujímavé, že ju teda spomínaš a potom sa čudujes, že sa k nej vyjadrujú...

tatapipka
29. jún 2020

@aylinn môže to byť alergia na mlieko, aj v tvojom MM alebo reflux...Dr. sa na prehliadke nepýta či negrcká?a ak povieš že áno a grcká ako fontána...tak iba mikne plecom??ja neviem...vám to príde normálne vážne? pouvažujte

aylinn
29. jún 2020

@tatapipka mne to nepride normalne urcite ale ja stale chodim s tym a uz sa citim ako idiot pretoze zakazdym dostanem tu istu odpoved ze to je v poriadku ze babatka vracaju dnes mu to islo prudom aj z nosa. Je to podla mna reflux pretoze jeho otec ho mal a citala som ze sa to dedi

danka1977
29. jún 2020

Nerobíš dobre keď dávaš jesť tak maličkého bábätku to, čo pises. Popros o radu detskú lekárku keď neveríš toľkým mamičkám ktoré ti tu radia.

tatapipka
29. jún 2020

@aylinn tak potom sa ospravedlňujem, je to určite reflux, a Dr. vymeňte ak sa dá...takže hladný asi je..https://www.procare.sk/wp-content/uploads/2018/... držím silno prsty, ak priberá na váhe tak to môže byť aj tá alergia na mlieko, skús si dávať aj pozor na to čo ješ, aspoň týždeň, dva jesť diétne a bezmliečne..skús vyhľadať skupinu mamičiek s deťmi s refluxom aby ti poradili aké vyšetrenia si u Dr. vydupať

evkamotka
29. jún 2020

Mozno ho boli brusko z tolkej stravy. Reflux sa riesi antirefluxnym praskom a nie tuhou stravou(prikrmami) . Prezit to prezije, no nasledky na traviacom trakte sa mozu prejvit neskôr.

ivangeline
29. jún 2020

Určite by som pred 4m nedávala nič iné, len mlieko. Ak spal aj pred tým zle, tak to sa asi len tak nezlepší. Nepísala si, ako bolo pred tym. Moja má skrytý reflux a kolíky. Počas dňa nevie spať, aspoň noc vykryje, i keď nad ránom je hore a stále len mrzuta. 😩😟 A uspava sa ťažko. Málokedy zaspí na prsku, v kociariku vôbec. Nosič a fitlopta alebo jasné vyčerpanie po 4 a viac hodinách... 🙈 Niekedy je neuspatelna.
Možno skús ty zmeniť stravu? Niekto napíše, že je jedno, čo ješ, ak ješ pestrú stravu ale nemusí. Možno je na niečo zo stravy, ktorú ješ citlivý.
Plus, časté nočné dojčenie mi príde normálne. Dojčenie nie je len o jedle ale aj ukludneni, keď nevie ďalej spokojné spať, pýta si..
A to dieťa ti pribralo dojčením a nie inou stravou, tak nechápem, prečo predpokladaš, že mu je málo. Moja mala tiež tak, čoskoro bude mať 8kg a 5m... A tiež skúšam prikrmy ale len zeleninové a na obed a len pár lyžíc. Nie všetko jej chuti ale oháňa sa za lyžicou, lebo už všetko žužle a páči sa jej.

katkabg
29. jún 2020

@vojtasova tusim si sa pytala na spanok tvojho babatka ci na papkanie tvojho babatka ???

deti95060810
29. jún 2020

dieťa ti plače lebo si začala zavčasu s príkrmami....úplne zbytočne. A na lepší spánok si ešte podľa všetkého počkáš. Niektoré detičky prespia celú noc až okolo prvého roka. Musíš vydržať. Najskôr detí trápia zúbky a potom separačná úzkosť....

mondolina
29. jún 2020

@katkabg
Ty nechápeš že to má súvis?
Teba keď bolí brucho, lebo sa nadžgáš niečoho čo ti netrávi tak spíš v pohode?

zuzanockamt
29. jún 2020

@vojtasova mňa by zaujímalo, ako mu robíš krupicu...mám 5-mesačného na UM s jedným zeleninovým príkrmom a chcem mu spraviť okolo 5.5-6.mesiaca krupičnú kašu, chcem použiť klasické kravské mlieko...robievaš tak?

luccija
29. jún 2020

@aylinn to je reflux ako vyšitý dávaj ho vyššie na podusku aj v spánku najlepšie podoprieť matrac.Dcere spravili sono a dostala prášok za zahustenie mm

aezakmi
29. jún 2020

@vojtasova mám syna v tom istom veku a váhovo je na tom podobne, plne kojený .. nenapadlo by ma takto skoro začínať s príkrmom..

aylinn
29. jún 2020

@tatapipka juj ja uz niekedy radsej ani nejem cely den len nech mu neublizim nejakym jedlom. Mam pocit ze mu ublizuje aj vzduch co dycham. Ale dnes som si odsala mlieko plnu velku flasu avent a voda zafarbena na bielo vobec žiadne to "huste" zadne mlieko.. takze mozno mam nieco s mliekom. Pozajtra idem k dr tak to poriesim lebo kazdy tyzden je to horsie. A dakujem 😊

kittykat22
29. jún 2020

@smejko25 a ten 4 mesiac mas odkial? Je to ukonceny 4 mesiac - takze zaciatok piateho. Tu to mas od lekarov, aby si sa so mnou nehadala. A argumentovat mi mozes, ked mi napises ze si pediatricka lekarka specializujuca sa na vyzivu kojencov. https://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2006/... "Předpokladem zavádění KV je psychomotoric-ká a fyziologická zralost kojence, která je z hlediska žádoucích schopností u donošeného dítěte do-sahována nejdříve na konci 4. měsíce života. Jako optimální doba zavádění KV je považován u prospívajícího dítěte konec 6. měsíce (ne dříve než před 16. týdnem, ne později než po 24. týdnu života)" Pokial ma matka pocit, ze nedostatocne koji, dava UM.

evkamotka
29. jún 2020

Este moze ze mu zostal skryty reflux. Skus ako by sa vyspal v nosici. Suseda musi krpca na spanie len nodit, ani zvysena poloha mestaci

natalala
29. jún 2020

@aylinn ja som mal mozno necele prve dva tyzdne take dozlta mliecko a potom uz biele tak sa nemusis bat ;) ja som sa tiez na tym pozastavovala ale pediatricka mi povedala ze je to ok...mala uz bude mat 5 mesiacov a stale jej mliecko staci 🙂 inac mas krasneho synceka nech sa vam dari obidvom ❤️