4 mesačný synček stále nemá pevný režim

zmuzmu
25. jan 2013

Ahojte mamičky. Mám 4mesačného synčeka a stále nemáme pevný režim. Už som z toho zúfalá. Malý chce spinkať vždy v iný čas, vždy v iný čas je hladný ( kojíme sa). Snažím sa s ním chodiť von vždy o 11:00 nech si pospinká aj dávať ho na malé spánky ( doobeda a poobede) cca v rovnakom čase, lenže jemu sa zakaždým chce spinkať inokedy ( záleží na tom, akú máme noc, lebo v noci ho často trápi bruško a potom sa nevyspí)... prosím, poraďte... ďakujem

zmrzlinka
26. jan 2013

nas maly ma sedem mesiacov a uz sedem mesiacov sa mu snazim urobit nejaky pevny rezim 😀 😉 Ja som rada hlavne,ze je zdravy a ze je spokojny a to ze mi niekedy spi dvakrat do dna a niekedy trikrat uz neriesim 🙂

romanknopp
26. jan 2013

Ahojte, super téma, aspoň čítam, že nie som sama, ktorej dieťa si robí, čo chce zatiaľ. Ja som akurát vypozorovala, že musí spinkať, aj keď len krátko, každé dve tri hodinky....a noc je ako kedy doteraz spával dobre do tej pol šiestej šiestej, ale teraz sa zobudí aj o tretej štvrtej s tým, že je vyspatý, a tak sa náš deň začína.....možno je to tým, že odpadáva skoro večer, väčšinou už o pol šiestej tuho spí, ale čo narobím, trápiť ho nebudem, snáď sa to upraví.....

namarie
26. jan 2013

@zmuzmu a ty si chodila vždy presne spať v rovnaký čas aj si tak jedla? Ja sa pri dcérke vždy zamyslím ako by som sa cítila ja, keby mi na niekolko hodín m zamkli kuchyňu a jedla by som "na rozkaz" a so spánkom podobne... 4 mesačné a najmä kojene dieťa nemôže mať tak ľahko pevný spankovy a krmiaci režim, uz len preto, že nie vždy sa rovnako napapa, navyše dieťa postupne vypúšťa spánky a preto sa to vždy posúva, stále si naťahuje čas, čo je hore, moja má o týždeň t rok a až teraz začala spávať raz za deň, ale ak sa skoro ráno zobudí tak ide skôr spať na obed a potom spí este poobede a ide spať neskoro v noci... Jej nocny spanok radšej nebudem opisovať 😀

ritusuk
26. jan 2013

@zmuzmu moje dvojky a teraz uz aj tretie dieta,zacali nabiehat na rezim prave okolo 4.mesiaca.nie je to len o stasti,ale aj o pevnych nervoch,ale vdaka rezimu mi obe dvojcata zacali spavat naraz,v rovnaky cas a teraz som na to naviedla aj Zojku,takze kazdy den mi spia vsetky tri od do.vela mamiciek hovori,ze rezim je nanic,ale ja mam prave vdaka nemu dobre zorganizovany den,prave vdaka nemu stiham pri 3 detoch varit,prat,dat si kavu atd.chce to len poriadne si vsimat spravanie a pevnu ruku.niektore moje zname maju deti,ktore o jednej v noci vstanu a chcu sa hrat a oni sa s nimi hraju a potom sa stazuju,ze uz rok nespali,toto je pre mna nepripustne napr.uz len preto,ze mam tri a nie jedno a pokial sa nechceme zblaznit,musime ten rozvrh proste mat.a k veci:ja som ich budila vzdy naraz,v rovnaky cas a v rovnaky cas som ich aj davala spat.trvalo asi mesiac kym pochopili,ale pochopili.nevyberala som ich z postielky v case ked mali spat,to museli byt chori alebo extremne rozkokoseni,vtedy som ich pohojdala na rukach a ulozila naspat.je toho vela a pisem z mt,tak ak by ta to zaujimalo,napisem neskor viac.

asocial
26. jan 2013

ja mam 3 mesacne dieta a ani mi nenapadlo, vytvarat rezim....akurat kupanie...
inak nie...ved preboha, je kojene..rezim podla mna mozes robit vtedy, ak nekojis...
ja kojim...
a kojim cez den aj kazdu hodinu, ked maly krici..nenecham ho vyplakat a ine metody nezaberu...

a fakt s ami pacia mamicky, ktore maju potrebu sa stale chvastat...raz dietatko div nie ze v 2 mesiacoch sedi, ma pol roka, rozprava, a v 7 mesiacoch studuje anglictinu..

ach jo....
a moje dieta inak ako na prsniku nezaspi..tak sa o to ani nesnazim..je maly

kattrin5
26. jan 2013

Moja dcerka ma 4 mesiace a posledne cca 2tyzdne mame krasny rezim ideme buvat o 10 vecer vzdy rano sa zobudi o 5 napapa sa (kojim) ideme opat spinkat a zobudi sa okolo 9, ja sa ju snazim davat spat kazde cca dve hodiny, ked vidim ze je nervozna skor napriklad uz po hodinke a pol tak ju dam spinkat, rano o pol jedenastej mame kratke spinkanie cca 40minut, potom od jednej do cca 3 pol 4 mame dlhe spibkanie a potom este raz okolo pol siestej dalsie kratke spinkanie cca 40 minut. Potom sa hrame, pride tato z prace, okupkame malu ale len kazdt druhy den a pol 10 ideme buvat, zaspava vzdy pri kojeni. A ak ti mozem poradit na bolesti bruska skus probiotika ja davam Biogaia a nemame namjensi problem a to sme mavali koliku bolesti , davam ich od 2mesiacov a id vtedy ziadne problemy, dokonca uz zacinam aj "normalne jest" pretoze pred tym som jedla takmer len suchy chleba a zemiaky, teraz uz aj syr aj jogurt a vobec malu neboli brusko.

kika831
27. jan 2013

@zmuzmu Ja som si tiez hovorila, ze som asi neschopna, bo z kazdej strany pocuvam ake je dolezite, aby dieta malo rezim. Ale nechapem to. Ked sa malemu raz nechce spat, tak sa mu nechce a nehodlam ho nechat kricat v postielke len preto, ze je 11 rano a on ma spat. Asi tak-podla mna sa to casom zlepsi a dieta si samo urci ci chce oddychovat alebo nie.

suz2
27. jan 2013

ani nas drobcek este nema pevny rezim... a ani to od neho nechcem... :o) ale priblizne uz viem, ako asi bude den vyzerat, ale ze by to bolo na hodinu presne, to nie :o)

zmuzmu
autor
27. jan 2013

@kattrin5 prosim Ta, tie Biogaia davas na lyzicke ci ako? lebo aj mne ich pediatricka odporucila, ale ze ich mam jest ja a ze malemu sa dostanu do mliecka, ale nemalo to ziaden efekt....

kattrin5
27. jan 2013

Nie ja otvorim malej pusu nakvapkam 5 kvapiek a hotovo ale ek davas um alebo cajik mozes ich nakvapkat aj tam. Len moja mala nepije s flasky takze kvapkame rovno do pusinky.