10 mesačný synček si zo spánku sadá

atuss
14. jan 2013

Mám 10 mesačného synčeka, odkedy sa naučil sedieť tak teraz niekoľkokrát za noc si zo spánku sadne a hlavičku si položí na paplón ako keby na kolená a spí tak. Niekedy sa na to ako si sadá aj zobudí a začne plakať. Kým som ešte hore tak ho vždy naprávam, zakaždým ho tým vyruším zo spania ale potom ked si ľahnem aj ja spať tak veľakrat mi spí pokrútený v sede a potom sa nevyspí poriadne a bojím sa aby sa mu nejak nedokrivil chrbátik .. Podobné je to aj cez den ked ho uspávam, stále stále len do sedu aj keď je unavený a šúcha si očká a chce spinkať. Prosím poraďte mi baby, mali ste aj vy podobný problém? čím to môže byť spôsobené a ako jeho spánok upraviť ?

kaja73
14. jan 2013

@atuss moj si takto sadal pravidelne do 2 a pol roka a este aj dnes ako 3 rocny to obcas spravi-ale uz len ozaj obcas.
Niekedy som ho napravila,ale zeby som to robila dokola cielene tak to nie.
Mnoho deti takto spi,sada si a zaspava v sede.
Aj moj prvy syn to dlho robil.

atuss
autor
14. jan 2013

@kaja73 a nedokriví si tak chrbátik alebo nebude ho bolieť ked spí v takej polohe ? :/

kaja73
14. jan 2013

@atuss nevsimla som si ze by z toho ,mal starsi syn dake problemy-dnes ma 14 rokov-a zatial ani na mladsom som si nic nevsimla.
Skor by som povedala, ze odkedy mladsi syn spi viac menej uz ozaj po leziacky,tak sa mu uz asi 5 krat stalo, ze zacal revat v noci -vraj ho boli ruka-mal ju prelezanu a nedokrvenu-plakal vyse 5 minut zakazdym a musel som mu ruku masirovat.
Kym sedaval nemal taketo problemy.
A napriklad dodnes zaspava po sedacky v cestovnej postielke-pohojdava sa tam a tak sa uspi-ale hned potom zalahne-co predtym nezalahol a bol schopny cely poobednajsi spanok presediet a tak spat-ak som ho teda neulozila do lahu.

luciannka83
14. jan 2013

ženy, šikam z toho spania po sediačky 🙂 by ma v živote niečo také nenapadlo, keby som to nevidela alebo nepočula

vonicka
14. jan 2013

Mne si tiez moj maly sadne v noci pomaly kazde dve hodiny a hned zacne k tomu aj nahlas plakat. tak mu zakazdym musim dat mlieko a potom zaspi. vcera spal tak, ze si drzal rukou jednu nohu, zlaty 🙂 zacina sa ucit chodit 🙂

liliandax
14. jan 2013

@vonicka
my sme na tom velmi podobne.. tiez sa v noci parkrat zobudi a hned rev, dam mu nacucnut a je dobre 🙂 alebo sa tiez sam zvali na paplon, alebo cestuje hore dole po posteli.. spi so mnou vo velkej posteli, furt ho nahanam

dari226
14. jan 2013

no a ten moj sa stale stavia v posteli opre sa o zrd a tak chce spat.tesia sa, ze dokazu nieco nove 😉

vonicka
14. jan 2013

@liliandax - no ja som prave uspala moje dieta o 8 a uz o 8.45 som musela znovu napochodovat, lebo sedel na velkej posteli a plakal. uvidime, kolko bude spat dalej ...

henrietag
14. jan 2013

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ake zlateee

palomka
14. jan 2013

aj moj syn takto spi a ma 10m tiez, dcera take veci nerobila 😀

something
14. jan 2013

Moje zlate, to musi byt strasne zlate...ale verim, ze ta to trapi ci je to ok. Nas mally ma 6mesiacov a od troch spava na boku a cestuje po celej postielke. Dufam, ze toto ma necaka
@atuss

liliandax
15. jan 2013

@vonicka
aj u nas sa zaspava na 2 x.. okolo osmej zaspi, ale do hodiny je hore.. potom s velkym placom vstava okolo jedenastej a potom este cca 3 x do rana.. a furt plac a sedi pri tom.. som si vsimla, ze vacsinou ma oci zavrete

tato noc bola asi vynimka, o jedenastej bol rev, ale do siestej rano bol ticho a zobudila som sa na to, ze sedel a ako keby si nieco sepkal 🙂
no ale rev prisiel o siedmej, uzasny budicek pre vsetkych 😠