Synčeka bolí bruško a zastavujú sa mi prdky

adriana14725
28. mar 2017

Ahojte, dneska a včera maleho stále boli bruško, teda skôr sa mu zastavuju prdy Espumisan L dávam ale Niesom si istá koľko krát za deň mu ho možem dať, v letáku je napísané 25 kvapiek ale nieje tam napísané nič podrobnejšie. Poraďte mi čo s tým. Ja už som zúfalá nevyspata a snažím sa nebyť nervózna. Ďakujem

boborko
28. mar 2017

@adriana14725 ako starý je?Nám na prdiky zaberala len biogaia.sice neulavi hneď ale má dlhodobejší účinok a keď bolo najhoršie použila som rektalnu rúrku a vprdkal sa po týždni čo som dávala biogaiu už také problémy nemal urobilo mu to dobre na bruško

adriana14725
autor
28. mar 2017

@boborko má 4 týždne .. mám doma aj biogaiu teda ak je to taká žltá krabička. Len neviem či mu to možem dať keď som mu o pól 8 dávala Espumisan.

glorikarebeka
28. mar 2017

@adriana14725 nam pomoholi kvapky coliprev

siska53
28. mar 2017

@adriana14725 mozes podla mna. Biogaia su probiotika a espumisan na odvetrenie. Ale nasej skor pomahal saab simplex a musela som aj odvetrat tym makkyl.teplomerom do zadocku,lebo rurku sme nemali.

denisa098
28. mar 2017

Po papkani,ho nechaj vzdy dobre odgrnut,a skuste pomasirovat brusko jemne kruzive pohyby,pocvicit nozickami,pripadne polozit babatko na postel,a nozicky kolienka jemne akoby pritlacit k brusku,chvilku zotrvat,par krat opakovat u nasej malej 100 percentny uspech.Vzdy prdkla.Ak nezaberie tak opatrne teplomer do zadocku ale pouzit aj krem.Ked neni dojceny a je na um. mliecku treba zvazit ci by to nemohlo byt aj tym.Ak nezabera isla by som sa poradit s lekarkou.Je malicky.Drzim palce mamina a neboj o take tri mesiace sa mozno uz vyspis 🙂🙂🙂

kaja0210
29. mar 2017

Podobný problém. Tiež máme 4 týždne. Dávame bio gaia a sa simplex,mala prdka konečne,akurát nechce kakať tam musíme občas použiť rúrku. Potom to ide a tlačí aj sama.

klementinnka
29. mar 2017

Ahoj, ja som mala rovnaký problém so synčekom. Espumisan môžeš max. 25 kv. za deň, biogaiu-tiež za deň, iba toľko koľko je predpísané. Skús uvariť trošku feniklového čaju a daj malému. Prípadne ak ste na umelom mliečku, tak zarob mliečko do feniklového čaju. Nám veľmi zaberala masáž bruška, ako ti radili dievčatá vyššie spolu s krémikom na vetry masíruj v smere hodinových ručičiek a tiež teplé obklady na bruško (odporúčali mi na rýchlej zdravotnej). Malému daj na bruško plienočku, na ňu daj plienočku ktorú si trebárs nahriala žehličkou -vždy ale vyskúšaj či nie je horúca. Nikdy nedávaj nahriatu plienku na holú pokožku bábätka, lebo by si ho popálila. Nám najviac zaberal tento spôsob. A potom už len trubička do konečníka. Nezabudni naolejovať trubičku (teplomer) aj konečník bábätko. Neboj, tieto koliky sú dočasné, aj keď chlapci ich mávajú častejšie ako dievčatká.

adriana14725
autor
29. mar 2017

Ahojte, ďakujem krásne za rady. Vyskusame všetko, zatiaľ je v poriadku , ale ono to možno príde okolo 15:00 😖 spinkal krásne celu noc tak uvidíme.

bienennest
29. mar 2017

@adriana14725 Ahoj, moji synovia mali tiez koliky prvych 6 mesiacov a musim povedat, ze nam kvapkny nepomohli.. bol to skor len placebo efekt.. ked som ich na 2 dni vysadila, zostalo vsetko rovnake. Omnoho efektivnejsie boli u nas masaz bruska kruhovymi pohybmi, teple obklady na brusko a tiez rektarna trubka. Skus si precitat tento clanok, mozno ti pomoze - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/koliky-co-robit-ked-babatko-place-p1627s/

PS: Sama viem, ake je to zatazujuce ked babatko je nespokojne a stale place lebo ho boli brusko preto ti prajem vela sily a jedno ako sa budes citit unavena a vycerpana, nezabudni ze tvoj drobcek potrebuje hlavne vela lasky a blizkosti.

uskrnica
29. mar 2017

My sme pouzivali Bupika bol to taky mentolovy krem na uvolnenie prdikov. Treba vyskusat a hlavne je aby si s malinkym vela cvicila. Vies zdvihala mu nozicky. Tak sa prdky uvolnia vsak to budes pocut🙂 Chlapci mavaju s tymto castejsie problemy ako dievcatka

tarvika
29. mar 2017

u nas velmi pomahalo nosit v satke zvislo na bruchu. kolienka ma dietatko vysoko a brusko sa mu masiruje ekd ty chodis, navyse ma staly kontakt s maminkou a to upokojuje. vyskusaj!

matyuska
29. mar 2017

Pokial viem, espumisan sa podava takym malym detickam 25 kvapiek kazdych 4-6 hodin....tak kludne mozes dat aj castejsie.Nie len raz denne, jedna davka sa dava aj priamo pred spanim..Brusko drzat v teple, prilozit zohriatu plienku (nie horucu) , ev.dat do nosica a cvicit nozickami, masirovat ako pisali maminky predomnou.Keby nepomohlo mozes vyskusat aj ine kvapky...coliprev-dava sa pri intolerancii laktozu, alebo babycalm-ten obsahuje etericke oleje (fenikel...) Rovnake zlozenie ako espumisan ma aj Sab simplex, alebo Infacol...tiez treba vyskusal, mozmno zaberu lepsie...(nam espumisan nezabral, sab simplex ano...)zalezi aj od pomocnych latok.A babenko potrebuje hlavne spokojnu maminku....
Tak prejem veeeela trpezlivosti a spokojne, usmievave babenko...

malymyis
29. mar 2017

Masirovat brusko pupikom, casto cvicit ( pritlacat nozicky k brusku a naspat, pravy laket lave kolienko k sebe a opacne kazde aspon 5 krat a minimalne 2 x za den). Nam espumisan pomaha 25 kvapiek do mliecka a davame aj 2-3 papania po sebe. Espumisan sa nevstrebava hned ide von takze sa ho netreba bat.

adriana14725
autor
29. mar 2017

Ste úžasne ďakujeme krásne akurát sme dobojovaly zas. Espumisan nám zaberá ale aj cvičenie a všimla som si že aj tepla kúpeľ ❤ ďakujem krásne za rady 😚

nelinka2009
30. mar 2017

Glycerinove cipky a rektalna rurka,ak bude horsie