5 mesačný chlapček má problém so spánkom

luciy7
15. máj 2018

Dobry den,

mam 5 mesacneho chlapceka, ktory ma od narodenia problem so spankom. Najskor to boli koliky, potom vyvoj nervovej sustavy a teraz je to... ? zuby ? alebo aj nie.
Problem sa tyka ako zaspavania tak aj zotrvania v spanku. Od narodenia mi prespal v noci 3 hodiny vkuse mozno tak 5 krat. Inak sa budieva kazde dve hodiny ( dobra noc) , aj to nad ranom od cca 2-3 hod. sa budi kazdu hodinu. Uz bolo aj take obdobie , ze sa budil kazdu hodinu celu noc. Pri zaspavani ( ak je na rukach ) kope, odtlaca sa odo mna, myka sa. Ak je v postielke, pretaca sa z jednej strany na druhu pripadne aj na tretiu (brusko). Reve pri tom ako by sme ho skrtili az sa nakoniec dostane do amoku z ktoreho je ho tazko vytrhnut. ked nakoniec zaspi, este sa vie zopar krat myknut a uspavanie moze zacat nanovo. V noci, ked sa zobudi po 2 hod. spanku reve ako zmyslov zbaveny a hadze sa z jednej strany na druhu, nepomahaju ruky, prsnik, kolotoc, nic. niekedy prejde zas az do amoku.
neviem uz co s nim mam robit, kazdy len hovori vydrz, casom bude lepsie.....ale ono je to casom len horsie. Od porodu som nespala viac ako 3 hod. vkuse (aj to bolo ozaj len par krat).

Mame zisteny hypertonus a cvicime Vojtovu 3 krat do dna. Teraz vsak mame pauzu kvoli ockovaniu a reve stale rovnako ak nie aj viacej.

Cez den spava od narodenia vonku v kociku. Tam sa mu spi dobre. Vo vnutornom kociku je to tiez boj ho uspat....mne sa zda , ze na neho neplati nic. Ci je zviazany, ci je volny, ci je na rukach, ci polozeny, ci pri mne, ci odo mna....proste len rev rev rev a potom zachvat, amok.

On je celkovo upistane dieta uz odmalicka, vyzaduje neustalu pozornost a ani ta mu nestaci .....
a este poznamka, nechce byt ani v satke ani v nosici 🙂

tak a teraz mamky, radte ! :D

dakujem

xxxkatka
15. máj 2018

@luciy7 moj syn ked bol malicky mal najhorsie stavy v noci, cez den ked sme boli vonku alebo sa prebavil sa sice jedoval, ale to sa na noci nechytalo ani omylom. Vysledok intolerancia laktozy- vrodena. Zistili mu ju ked mal 8 mesiacov. Ja by som predtym, ako vysolim prachy za spankovu poradkynu (podla mna hovadina ako mraky lebo dieta, ktore nic netrapi spat vie s vynimkou novonarodenych babätiek (nie vsetky samozrejme), ktore si isty cas musia svoj spankovy rytmus hladat), dala by som dieta vysetrit, ci problem naozaj nie je traviaci, neurologicky atd.

luciy7
autor
15. máj 2018

@xxxkatka tak to si prva, od ktorej pocujem toto. ze dieta pokial nic netrapi vie spat....problem so spankom opisujem pediatricke kazdou navstevou, vzdy sa len usmieva. sestricka mi nato povie, ze ona ma syna, ktoremu sa den zacinal o pol 2 v noci....neurolog sa mi k tomu tiez nevyjadril nijakym sposobom a ani fyzioterapeutka. nikto nespomenul zeby musel mat nejaky problem zato, ze nevie spavat. skor naopak,kazdy ukludnuje ake je to bezne....
no budem rozmyslat nad tou intoleranciou. neviem este po akych doktoroch ho tahat , neurolog zistil len hypertonus a k spanku sa mi nevyjadril. napriek tomu, ze kvoli tomu som tam isla....

xxxkatka
16. máj 2018

@luciy7 aj mna takto ukludnovali, milion krat som pocula vetu, ze "ved babätka placu", "niektore deti su narocnejsie" bla bla, kym sa mu nezauzlili crievka a skoncili sme na urgente az tak zistovali preco... ako sme presli na speci mliecko bolo to ukazkove babätko, este aj dnes si lubi pospat aj cez den 🙂

xxxkatka
16. máj 2018

@luciy7 este som chcela dodat, ze ta tymto nechcem strasit, ale radsej patrat po pricine a ked sa nic nenajde, potom mozeme povedat, ze ok, nie je standardne babo, ale urcite nie naopak. Ale ja by som dala spravit gastro. Aku ma stolicu? A neurolog by mu mal spravit eeg (neviem ci vam robili).

simoncelli
16. máj 2018

Skus hojdacku hacku na spanie, mozno sa mu paci spanok v pohybe

leonka10
16. máj 2018

Moj syn mal problemy so spankom od narodenia. Uz ako babatko na sestonedeli spal malo. Po druhom cisarskom som ho nosila po chodbe na rukach,aby len spal a on? Oci otvorene a nic... doma ani nehovorim. Cisty boj a zufalstvo v jednom. Lekarka mi vela nepomohla, vzdy ma odbila,ze som matka druhykrat a ''poradim si!'' Menili sme UM kojenecke flase,skusili Biogaju espumisan masaze bruzka kremiky na prdiky caje...Nakoniec pomohol Infacol do mliecka Babylove a flase Dr.Brown😊 a feniklovy caj.Ale spanok nie je taky, ako pri dcere. Stale sa sice budi,vtrti reve zo sna, ale aspon nie je hore. Ako ked bol mensi. Teraz ma 19mesiacov a spanok je stale boj. Zvykla som si spat malo a casto sa budi k nemu. Stale pije vecer a v noci mliecko,ak mu ho nedam reve na cely byt. Vzdy je problem nieco raz teplo zima mokro v plienke zuby hlad a dokonca neznasa ked je zakryty. Potrebuje moju blizkost...je to proste ineee ak s dcerkou. Isli sme aj k neurologovi ale velmi nam nepomohol...skusili sme sedaliu ci pediakid na spanok a nic. Behanie na vzduchu ho neunavi 😁 je to este horsie. Lekari to pripisuju k tazkemu tehotenstvu, ktore som mala s nim. Tak len vydrzat....

luciy7
autor
16. máj 2018

@xxxkatka, prave stolica posledny tyzden sa mi moc nepozdava, byva dozelena, pripadne obcas zlta ale husta, lepidlova...ak neprejde pojdem s nim asi na vytery. Doteraz byvala stolica ok, aj farbou aj konzistenciou. Sono mozgu bolo v poriadku.

luciy7
autor
16. máj 2018

@xxxkatka a inak, ako sa daju vysvetlit tie tisice diskusii a poradni na temu spanku deti? To je snad najcastejsie diskutovanou temou..je toho strasne vela. Vsetky deti nieco trapi? Vsetky maju traviace alebo neu problemy..?

xxxkatka
16. máj 2018

@luciy7 sono mozgu nie je eeg. Vies, vela problemov s travenim ci nevyzretou nervovou sustavou casom odozneju resp. sa upravia a potom sa to lahko hodi na zubky, "chlapcov" a nárocne deti... Ta stolica podla popisu nevyzera ok, od toho sa odpichni. Ale samozrejme moj nazor mozes povazovat za hovadinu a uspokojit sa s "ostatnymi detmi".

xxxkatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xxxkatka
16. máj 2018

@luciy7 a etse nieco, kedysi som tu tiez zalozila temu o tom, ze maly cele noci nespaval a plakal. Dostala som rady vydrz, co ine mas na robote okrem starostlivosti o dieta ked sa v noci nevies obetovat (mala som aj starsie, ale ok), je to chlapec, no hold mas narocne dieta atd. Jedna jedina mamina mi napisala, ze toto moja nie je ok, patraj. Tato jedna mamina ma nakopla...uz neviem jej meno, ale zachranila moje dieta od operacie crievka, ak by sme prisli neskor.