6 mesačná dcérka má problém so spánkom a zo spánku aj plače

krempla100
26. nov 2021

Ahojte prosím poraďte mi už lebo ja padám na hubu... Moja malá má 6 mesiacov nikdy nebola dokonalý spáč ale čo začala robiť posledné 2 mesiace veď to je veľa aj na koňa ja nespím ani hodinu v noci a to doslova !! Ona zo spánku plače a stále stále je vidno že chce spať ale plače a ja ju musím stále hojdat v kočíku aby spala jak necíti hojdanie koniec zase plač ja už si s ňou neviem dať rady už som nervózna aj sama zo sebou lebo jej neviem pomôcť neviem čo mám robiť aby som aspoň 3 hodiny v kuse spala veď to čo robí je už veľa ja celú noc sedím pri kočíku a hojdam ju už dva mesiace nikto si ju nechce ani zobrať lebo nikomu sa nechce sedieť celú noc pri kočíku ...čo už mám robiť čo to môže byť

3petka
26. nov 2021

@krempla100 si si ju naučila tak čo chceš. Obetuj 2 noci a nehojdaj ju neboj ona s plačom zaspí a zase sa naučí že mama nie je stroj ….

miska.81
26. nov 2021

Nemá problémy s bruškom? Moja dcéra tiež keď mala problémy,tak toto isté bolo a je alergická na bielkovinu kravského mlieka.

jane1987
26. nov 2021

@krempla100 ahoj, zubky si nepozerala? Pripadne to brusko? Hlad? Ja som donedavna riesila maleho a nakoniec brusko a este mu prave vychadza druhy zub.....tato noc bola jedna uzasna katastrofa, nervy, plac,...

lenkapap
26. nov 2021

@krempla100 ahoj, nemam vyskusane kedze nepotrebujem, no mamicky to spominali v diskusiach... toto by nepomohlo? Hojdacka kocika https://m.alza.sk/hracky/rockit-prenosna-hojdac...

petulda333
26. nov 2021

Nepotesim ta, moj syn takto nespal od 4m do 2,5r!! A nezabralo nikdy nic

paulinamajerova
26. nov 2021

@krempla100 ja som mala prveho syna takeho... Skus si ju vziat k sebe do postele. Viem, ze to nie je idealne, ale nam toto jedine pomohlo a konecne sme spinkali obaja. Vela trpezlivosti prajem nech sa vam spanok cim skor zlepsi 😊

krempla100
autor
26. nov 2021

@3petka ale prosím vás nikto ju na nič nenaučil proste to začala robiť a všimla som si že jej pomáha keď ju hojdam tak to teraz vyžaduje ja nejsom vy že si dieťa nechám plakať pekný deň

fiafia
26. nov 2021

@krempla100 moje dieťa bolo kocikove. Či som ju to naučila? Neviem. Inak nespala. Skúšali sme všetko okrem plaču do zachripnutia. Po dome s kočíkom som mala nachodene kilometre, v noci s nohou na kolese. Bolo to o hubu, ťažké obdobie. No nič netrvá večne, vyrástla z toho, prežili sme a ja som robila všetko čo som mohla aby jej bolo dobre. 🙂 Držím palce

kvecinka321
26. nov 2021

@krempla100 nájdi si na instagrame alebo fb lepší spánok bábätiek.. my sme mali dvojtyzdnove poradenstvo, vďaka Zuzke čo to vedie naša dcéra začala normálne spávať a vďaka jej prednáškam som nadstavila režim synovi tak, že od 9,5mesiaca nam prespáva každú jednu celu noc! Je úžasná trpezlivá, a hlavne!!! Nenechaj dieťa vyplakávať a žiaden kontrolovaný plač prosim 🙏🏻 Zuzkine výsledky hovoria za všetko.. ak by si chcela viac vediet pokojne mi napíš.. niekedy stačí zmeniť rezom spankov a aj nočný spánok sa upraví.. nam poradila aj zmenu stravy, doplnenie bielkovín čiže skutočne to berie z každej strany..

ivangeline
26. nov 2021

Travenie. Co ine...ak to je od zaciatku. Ked sa pridruzia este zuby..katastroda je na svete. Moja bola takato pomaly 8 mesiacov.

3petka
26. nov 2021

@krempla100 Moje dieťa nikdy neplakalo pri zaspávaní. A nikdy som ho nehojdala ako zbesila len aby spalo. Proste si ju na to naučila a traba jej ukázať že nie si otrok hádam . Ak máš s tým problem tak nech sa páči kľudne ju hojdaj aj rok. Keď nechceš radu tak sa nepýtaj.

jane1987
26. nov 2021

@3petka fuha...zasa nejaka ustekana matka co sa tvari ako kus ladu? Taktiez maly plakaval a snazila som sa robit vsetko preto, aby neplakal a v zivote ma nenapadlo ho nechat len tak...vysvitlo, ze mal problemy s bruskom. Treba si uvedomit, ze ten neklud alebo plac z niecoho pochadza.
At autorka: sama vidis, ze niekedy si pytat rady tu na MK je skoro tak isto o hubu, ako sa snazit pomoct dietatu 🙂 rob tak, ako citis. Skus patrat preco je taka. Ako som pisala, u nas vysvitlo, ze to bolo brusko a do toho zuby. Po zmene mlieka a probiotik sa z nervaka stalo uplne ine dieta. Ja mam maleho v posteli, ked vidim, e je nekludny, zaspi, prelozim do postielky a je klud.
Skus cvicit brusko, masirovat. Pridaj probiotika, pripadne skus zmenit mlieko. Skus porozmyslat nad jej dennym rezimom. Ci nespi privela/primalo, ci nie je premotivovana, zuby, hlad/ plnost, kaka pravidelne, zubky.....